Президент України зустрівся з послом США з особливих доручень з питань міжнародної релігійної свободи Рекомендовані

Четвер, 13 вересня 2018 05:30 Автор  Марта Патика Опубліковано в Віра
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Президент Петро Порошенко прийняв посла Сполучених Штатів Америки з особливих доручень з питань міжнародної релігійної свободи Семюеля Браунбека, який перебуває в Україні з робочим візитом (посол відвідує Україну, Польщу та Узбекистан для моніторингу релігійної свободи).

Про це повідомляється на сайті президента.

Глава держави наголосив, що релігійна свобода є невід’ємною частиною української ідентичності. «Ми пишаємося, що маємо достойний стан релігійної свободи в Україні, який гарантується Конституцією України та Законом України про свободу совісті і релігійні організації, а також традиційно високим рівнем толерантності, яка панує в українському суспільстві», - відзначив Петро Порошенко.

Президент Порошенко ознайомив посла Браунбека з кроками, що здійснюються на шляху створення української автокефальної Православної Церкви. Президент подякував американській стороні за активну підтримку України у цьому процесі.

Петро Порошенко привернув увагу посла до чисельних свідчень порушень прав і свобод людини, зокрема релігійної свободи, на окупованих Росією українських територіях. Співрозмовники наголосили на необхідності жорсткої відповіді на системні переслідування в окупованому Донбасі та Криму українських віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Греко-Католицької Церкви, представників інших віросповідань.

У свою чергу, посол Браунбек запевнив, що Сполучені Штати й надалі підтримуватимуть Україну у боротьбі за відновлення суверенітету і територіальної цілісності та праві мати єдину автокефальну Православну Церкву.