Михайлове чудо 19 вересня: що не можна робити, традиція, повір’я і прикмети

Середа, 19 вересня 2018 07:48 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

День архангела Михайла, який допомагає боротися з нечистю.

Це свято справедливе і досить строге. Важливо протягом дня не порушувати законів і провести його в молитвах і допомогати ближньому своєму.

 З року в рік дата святкування залишається незмінною – 19 вересня. У 2018 року свято припадає на середу.

Цього дня, в IV столітті, мешканцю Ієраполя уві сні явився архангел Михаїл. Він сказав, що якщо німа дочка цього чоловіка вип’є води з джерела неподалік – вона зможе говорити. Так і сталося, й після дивовижного зцілення вся сім`я хрестилася, новина поширилася по християнському світу.

У народі цей день називали стрaшним святом, тому що якщо порушити традиції і проявити неповагу до Святого Михайла, то покaрання наставало в той же день. Літні люди знають, що на Михайлове Чудо суворо заборонено працювати. Тих, хто не вірить в це повір’я, і йде в цей день працювати, чекають неприємні сюрпризи – ламаються інструменти, робота не йде на лад і навіть можна отримати трaвму

Михайлове чудо – свято сімейне. Цього дня бажано влаштувати пікнік із домочадцями, а якщо не вийде – хоча б дружну вечерю. Приготуй скромну їжу: кашу, салат, спечи пиріжки. Якщо тобі вдасться вибратися на пікнік удень – увечері зайди в церкву, постав мирську свічку й помолися за блага.

Михайла зазвичай просять захистити від темних сил, від невдач і бід, а також про зцілення. Михайло ще допомагає і подорожнім в далекій подорожі. У народі вважають, що він може захистити від розбійників і злодіїв, архангела вважають покровителем постраждалих від воєн і стихійних лих.

Крім того, кажуть, що цього дня небажано мити голову – можна «змити розум».

Що не можна робити

 • У цей день не можна працювати фізично, Бог покарає, та й інструменти зламаються. Але якщо вам терміново потрібно чимось допомогти ближньому, то як виняток можна трохи попрацювати.

 • У цей день голову не миють, щоб не «змити розум».

 • Не можна здійснювати великі покупки і укладати угоди.

 • З обережністю поводьтеся на дорозі і дотримуйтесь правил руху.

 • У цей день не сваряться і не допускають конфліктів зі спорами і підвищенням голосу. Інакше негативна енергія повернеться бумерангом.

 • Не можна викидати залишки зі столу, краще віддати нужденним.

 • Що потрібно зробити

  Сьогодні треба проявляти співчуття і милосердя, на скільки це в ваших силах допомагати нужденним, але не розповідати про це нікому і не показувати. День вважається вдалим для початку нового проекту, все що ви сьогодні сплануєте буде реалізовано. День відмінно підходить для примирення, ви можете позбутися від давніх образ. Раніше для цього спеціально закатували бенкет, де всі вирішували свої питання, а потім кожен приносив по одному блюду на стіл. До речі, можна і потрібно гуляти й веселитися, адже скоро новий піст.

 • Традиція

  Є дуже давня традиція – влаштовувати «братчини», коли люди, що знаходяться в сварці, зустрічаються на свято. Кожен розповідає про свою образу, пояснює причини своєї поведінки. Після взаємного діалогу настає примирення сторін.

  Далі слідують обов’язкові обійми і обіцянки поважати один одного і бути терпимими. Після всі дружно збираються за спільним столом.

  Вважається, що Михайло допомагає людям налагодити контакт і швидше прийти до взаємного компромісу.

  Повір’я

  Існує повір’я, що у кожної людини є свій Ангел-хранитель, який завжди незримо присутній поруч, оберігає і охороняє від бід. На чолі всіх ангелів стоїть – Михайло. Тому день потрібно провести по всіх заповідех Божих, щоб не розгнівати Михайла, а він в свою чергу може наказати Ангелу-хранителю, покарати винного.

  Своєму ангелу на свято, можна задати хвилюючі питання, і якщо прислухатися, то він дасть відповіді. Коли прийде потрібна думка, відразу настане душевний спокій і умиротворення. Головне щирі чисті помисли і молитва.

  Якщо на Михайлове чудо народиться дитя, швидше за все у нього буде войовничий характер. І все життя він проживе під заступництвом Архангела. Найчастіше хлопчикам, народженим 19 вересня, завжди дають ім’я – Михайло.

  За народними повір’ями не рекомендується мити голову. Інакше можна змити всі розумні думки. А лягати спати потрібно тільки після молитви. І рішення проблеми може наснитися. Тому снам на свято потрібно надавати особливого значення.

  На Михайлове чудо є ряд прикмет:

  1. День стає коротшим на п’ять годин, і слід очікувати швидких заморозків. Якщо на саме свято дерева покриються інеєм, то це добрий знак – прийшов Михайло і заморозив нечисту силу.

  2. Сильні заморозки – взимку буде багато снігу.

  3. Паводків буде рівно стільки, скільки днів минуло нового місяця.

  4. На соснах і ялинках мало шишок – морозів не буде.

  5. Береза ​​починає жовтіти зверху, значить, буде рання весна, знизу – пізня. Зима буде морозною, якщо листя до свята ще не почали обсипатися.

  6. Осиковий лист опадає виворотом до верху – тепла зима, горілиць – сильні морози.

  7. На свято сині хмари – скоро погода зміниться.

 • У храмах ставлять загальну свічку і служать молебень. Також предки вірили, що в цей день будь-яке бажання може здійсниться. Але одне, тому просили про найважливіше.