Патріарх РПЦ назвав Білорусь «нашою землею», Україну «воротами пекла» та заборонив своїм вірянам молитися на Афоні

Вівторок, 16 жовтня 2018 12:01 Автор  Ольга Мельник Опубліковано в Віра
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

15 жовтня 2018 року вперше в у Мінську, столиці Білорусі, відбулося засідння Синоду Російської православної церкви. Це засідання Синоду було повністю присвячено яка складається з православ’ям в Україні.

Це засідання Синоду супроводжувалося низкою скандальних рішень та заяв керівників РПЦ. Синод Російської православної церкви розірвав церковне спілкування зі Вселенським патріархатом через його рішення надати автокефалію Українській церкві.

Під час виступу у столиці Білорусі Мінську патріарх Московський Кирило назвав Білорусь частиною «нашої землі», згадав часи, коли церковне життя протікало там нелегко, похвалив владу Білорусі і розкритикував українську, порівнявши її з "воротами пекла". Крім того, за рішенням Синоду РПЦ, її парафіянам було заборонено молитися та відвідувати православні храми Туреччини та Греції.

Офіційний сайт Московського патріархату Російської православної церкви опублікував повний текст промови патріарха Кирила після богослужіння в мінському Свято-Духовому соборі.

«Біла Русь – це особлива частина історичної Русі. Тут із глибокої давнини теплився вогонь православної віри. Тому Біла Русь пов’язана з самими витоками православної віри на нашій землі», – сказав московський патріарх.

«...Полоцька єпархія стала однією з перших в історії Російської православної церкви, оскільки невдовзі після хрещення киян були похрещені і жителі міста Полоцька».

Однак нагадаємо Патріарху Кирилу, що Полоцька єпархія завжди була частиною Київської метрополії. А у четвер 11 жовтня 2018 року, Синод Вселенського патріархату визнав незаконною анексію Російською православною церквою Київської митрополії в 1686 році. Таким чином, Полоцька єпархія також відноситься до Київської метрполії. Офіційна назва Російської православної церкви використовується лише з XX століття.

​Виступаючи перед присутніми в Свято-Духовому соборі Мінська, патріарх Кирило заявив, що «сьогодні непросто на братській Українській землі».

«Ми знаємо, як ворог роду людського ополчився на церкву православну, яка проходить через найважчі випробування, але віримо, що ворота пекла не здолають Церкву. Ми віримо, що ніякі світські сили, які ставлять перед собою мету знищити Церкву, не будуть успішними», – сказав московський митрополит РПЦ.

Синод Російської православної церкви розірвав церковне спілкування зі Вселенським патріархатом через його рішення надати автокефалію Українській церкві.

У заяві синоду, яку наведено на сайті РПЦ, зокрема, мовиться: «Прийняття у спілкування розкольників та особи, якій була проголошена анафема в іншій помісній Церкві, з усіма рукопокладеними ними «єпископами» і «кліриками», зазіхання на чужі канонічні терени, спроба відректися від власних історичних рішень і зобов’язань – усе це виводить Константинопольський патріархат за межі канонічного поля і, на велику нашу скорботу, унеможливлює для нас продовження євхаристичного спілкування з його ієрархами, духовенством і мирянами».

«Відтепер і надалі до відмови Константинопольського патріархату від ухвалених ним антиканонічних рішень для всіх священнослужителів Російської православної церкви неможливе співслужіння з кліриками Константинопольської церкви, а для мирян – участь у таїнствах, що здійснюються в її храмах», – мовиться в заяві синоду РПЦ, що засідав у білоруському Мінську.

В свою чергу, Секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату протоієрей Ігор Якимчук в інтерв’ю російському «Інтерфаксу», заявив, що парафіянам Російської православної церкви тепер не можна відвідувати православні храми Туреччини та Греції. Окремо зазначив Афон: «Звичайно, є ще Афон [в Греції], який також в юрисдикції Константинополя, але відпочивати туди не їздять», – додав Якимчук.

Якщо віряни не дотримаються цих приписів, вони зобов’язані покаятися.

Прес-секретар голови РПЦ Кирила священик Олександр Волков пояснив, що віряни РПЦ «відтепер і надалі до зміни позиції Константинополя і, відповідно, перегляду своєї позиції Російською церквою, не зможуть брати участь в богослужіннях, причащатися, молитися в храмах Константинопольського патріархату, брати участь в інших таїнствах».
За матеріалами "Радіо Свобода"

Останнє редагування Вівторок, 16 жовтня 2018 12:40