5 грудня у світі відзначають Міжнародний день волонтерів

Четвер, 05 грудня 2019 08:44 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Щороку 5 грудня у світі відзначають Міжнародний день волонтерів.

Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку (повна назва цього Дня) проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в 1985-му році на 40-й сесії.

12.05 denj volontera1Цей день закликає здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів.

Добровольці (трансформоване з англійської - волонтери) - це люди, які витрачають свій вільний час на благо суспільства. Вони безоплатно працюють усюди, де потрібна їхня допомога. Зокрема, це дитбудинки, притулки, школи-інтернати та будинки престарілих. Волонтери доглядають хворих, допомагають старшим людям поратися по господарству, а також, що стало актуальним в останні роки війни в Україні, підтримують військових.

Щороку Міжнародний день волонтера присвячений певній тематиці. У 2019 році – це тема "Волонтери та інклюзивне майбутнє".

В Україні волонтерський рух почався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.

Волонтери віддають суспільству свій талант, час, енергію, не чекаючи винагороди. Наприклад, такі люди добровільно зголошуються допомагати прибирати громадську територію, поширювати плакати чи брошури соціальної кампанії, готові безкоштовно проводити екскурсії рідним містом, бути перекладачами на великих міжнародних спортивних змаганнях. Більш того, добровольці допомагають персоналу в дитячих будинках і будинках престарілих, поспішають на допомогу при ліквідації наслідків стихійних лих.

Звісно, волонтерство - не робота. Це на 100% покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання - те, що веде волонтерів вперед.

Саме волонтери добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову все, що лише могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували борщові набори. Саме завдяки українським волонтерам – їхній шляхетній жертовності, активній громадянській позиції та фанатичній відданості справі – Україна вистояла й зберегла незалежність.

Завдяки їхнім старанням, десятки, якщо не сотні тисяч людей отримують настільки необхідну їх допомогу. Волонтери допомагають дітям і дорослим, вони піклуються про здоров’я людей і тварин, їх комфорт і безпеку. В теперішній час дуже часто волонтерам доводиться навіть ризикувати власним життям ради порятунку інших. Це воістину люди з величезним серцем, безкорисливі та добрі, готові протягнути руку допомоги та не залишити в біді тих, кому погано.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський призначив Наталію Пушкарьову уповноваженим з питань волонтерської діяльності.