Філарет відкликав свій підпис під постановою про ліквідацію УПЦ КП Рекомендовані

П'ятниця, 10 січня 2020 12:08 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Віра
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Почесний патріарх ПЦУ Філарет відкликав свій підпис під постановою помісного собору від 15 грудня 2018 року, на якому була ліквідована Українська православна церква Київського патріархату.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу ліквідованої УПЦ КП.

"Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відкликав свій підпис під постановою так званого помісного собору Української православної церкви Київського патріархату від 15 грудня 2018 року. На цю постанову посилаються чиновники Міністерства культури України, які відмовляються здійснити державну реєстрацію постанови помісного собору Української православної церкви Київського патріархату від 20 червня 2019 року, якою була скасована постанова т.зв. помісного собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 року", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що патріарх Філарет повідомив міністра культури, молоді й спорту України Володимира Бородянського про відкликання свого підпису під постановою від 15 грудня 2018 року.

"Відкликання підпису, як допустиму юридичну дію, обумовлюю положеннями статей 9 та 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статей 22 та 35 Конституції України, – якими унеможливлюється погіршення правового становища громадян України, що реалізовують право на свободу совісті в Київському патріархаті", - йдеться у повідомленні Філарета до Бородянського.

Відтак, заявив Філарет, у подальшому його підпис під постановою помісного собору УПЦ Київського патріархату від 15 грудня 2018 року є “недійсним”.

YEvstratiy1Разом з тим, як повідомив в коментарі Укрінформу речник Київської митрополії ПЦУ, архієпископ Євстратій Зоря, відкликання почесним патріархом Філаретом свого підпису під постановою про ліквідацію Української православної церкви Київського патріархату не несе за собою жодних подальших наслідків на рішення об’єднавчого церковного собору від 15 грудня 2018 року.

На об’єднавчому церковному соборі підписали постанову про ліквідацію Української православної церкви Київського патріархату. Це є документ. І будь-які заяви Філарета не можуть нести надалі ніяких наслідків на рішення помісного собору від 15 грудня 2018 року", - наголосив архієпископ Євстратій.