25 лютого 1887 року, в місті Самбір, народився Лесь Курбас (Олександр-Зенон Степанович; 1887–1937), український режисер, актор, драматург, публіцист, перекладач.

У Посольстві України у Королівстві Швеція відбувся фестиваль декламаторів рідної мови

Понеділок, 24 лютого 2020 13:48

Працюймо! Ми ж – українці!

Все частіше чую, що триває деградація українського суспільства. Думаю: чи й справді? По суті, кожного дня заглядаю до книгарень – цікавлюся: як часто люди їх відвідують? Чи купують книжку? Точніше - скільки?

З 27 лютого по 1 березня 2020 року в італійському місті Єзі, відбудеться Перший Міжнародний Форум Українських Освітян Діаспори, який організовує Спілка українських освітян діаспори (СУОД)

12 лютого до Львова завітав німецький письменник Цезар Розалес-Міранда. Львівські письменники поспілкувалися з ним у приміщенні Львівської організації Національної спілки письменників України. Перш ніж передати зміст невеликої розмови, (нас було всього десять), кілька речень про пана Цезара.

Велике православне свято, день Святих Петра і Павла – правовірних апостолів і учнів Христа, святкують в Україні 12 липня. У народі це свято також називається Петрів день.

Верховна Рада України у четвер ухвалила в цілому новий Виборчий кодекс, що передбачає систему відкритих списків на виборах до парламенту.

8 липня у Будинку культури Ружінов міста Братислава, в рамках свого європейського туру, виступив український фольклорний гурт «Крачківка» (Полтавська область).

Про це повідомляє Посольство України у Словацькій Республіці на сторінці у Facebook

За ініціативи Самбірської станиці ОУН-УПА, за сприяння народного депутата України та меценатів сьогодні, 7 липня 2019 року, на площі Пам’яті в м. Самборі відбулося урочисте відкриття пам’ятника Зиновію Тершаковцю, який увійшов в історію українського національно-визвольного руху як крайовий провідник ОУН Львівщини та засновник і редактор підпільного видання “Літопис УПА”.

Кількість нелегальних трудових мігрантів, які прибули в Чехію з країн, що не входять до складу Євросоюзу, збільшилася за рік майже на 100%.

У Берліні 18 червня президент Володимир Зеленський провів зустріч із великим та середнім бізнесом Німеччини, де пообіцяв представникам бізнесу Німеччини, що дефолту не буде і в Україні на бізнес ніхто не буде тиснути.

У Національному музеї літератури у Києві, презентували книгу спогадів «Дорогами минулого» Іванни Мащак. Збірка споминів лондонської українки охоплює період української історії 30-50-х років трагічного ХХ століття: українське підпілля у Польщі, операція «Вісла», переповнені українцями табори ГУЛАГу на Колимі — все це авторка пережила особисто.

Про таке завжди буде складно писати. Бо коли бачиш цю усмішку — завзяту, сяючу та щиру усмішку молодого хлопця, якого уже нема в живих, усі слова заступає біль. Ярославу було 31. Веселий, товариський, життєрадісний, добрий і талановитий, він міг знайти та реалізувати себе у багатьох сферах та галузях. Але…

Україна готова протягом декількох наступних днів передати РФ 25 росіян в обмін на українських полонених і помилувати 72 сепаратистів в обмін на 19 цивільних і військових, утримуваних на окупованому Донбасі.

Вівторок, 05 лютого 2019 07:18

Зв’язковій командира УПА – 95

4 лютого 2019 року виповнилося 95 років з дня народження Одарки Гусяк («Нуся», «Чорна»), підпільниці ОУН, зв’язкової легендарного командира УПА Романа Шухевича.

Шановні пані і панове,

минув короткий час з моменту проведення на Київщині VІI Чемпіонату Світу серед Українських Діаспорних команд з футболу, в якому взяли участь збірні українців Іспанії, Молдови, Білорусі, Ізраїлю, Польщі, Австрії, ОАЕ, США, Болгарії, Чехії, Естонії. Це було справжнє Свято Спорту. Спогади про цей чудовий захід і надалі залишаються знаковими та яскравими. Вкотре хочемо висловити глибоку вдячність Вам особисто та усьому організаційному комітету за неабиякі зусилля по підготовці Чемпіонату.

Захід відвідала велика кількість місцевих мешканців та гостей області. Його висвітлювали численні друковані, радіо- та телезасоби масової інформації. Чемпіонат набув якості незалежного та національного. І в цей період, коли Україна перебуває в центрі світових подій, одночасно реформуючись та інтегруючись у євро-атлантичне співтовариство, ми маємо бути разом і по-справжньому продемонструвати нашу єдність Діаспори та Батьківщини.

Запрошуємо Вас взяти участь у Восьмому Чемпіонаті Світу з футболу серед українських діаспорних команд у період з 9 по 15 вересня 2019 року, який цього разу відбудеться у містах Ірпінь, Буча, Вишгород та Бородянка, що у Київській області. Зважаючи на цьогорічний досвід, українська сторона – Ірпінська міська рада (в.о. Голови п. Попсуй А.В.), Бучацька міська рада (Голова п. Мосціпан Й.М.), Вишгородська міська рада (Голова п. Момот О.В.), Бородянська селищна рада (Голова п. Сахарук О.В.), Київська обласна державна адміністрація (Голова п. Терещук О.Д.), Київська обласна федерація футболу (Президент п. Москаленко Я.М.) та керівництво Ірпінського університету фіскальної служби України (Ректор п. Пашко П.В.) візьмуть на себе організацію побуту спортсменів (проживання і харчування, транспортування по місту та області, дозвілля та екскурсії), проведення футбольних матчів (стадіони, суддівство ігор). Ми, МОУГ «Четверта Хвиля», у свою чергу беремо на себе забезпечення команд-учасниць з різних країн світу, спортивну частину заходу (підготовку регламенту, календаря змагань). Мінмолодьспорту України (Міністр п. Жданов І.О.) та Світовий Конгрес Українців (Президент п. Євген Чолій) сприятимуть у фінансуванні заходу, а НОК України (Президент п. Бубка С.Н.) , Федерація Футболу України (Президент п. Павелко А.В.) допомагатимуть з нагородною атрибутикою. Витрати на вступний внесок турніру, приїзд до місця проведення змагань та від’їзд спортсмени здійснюють за свій рахунок або за рахунок відряджаючих організацій.

Проведення Чемпіонату стало доброю традицією. Ось вже восьмий рік поспіль ми закликаємо до співпраці усі зацікавлені футбольні команди українців з різних куточків світу, громадські організації, добродіїв, журналістів.

Щорічна традиція організації Чемпіонату сприяє побудові містків дружби між українцями з різних континентів, а також стає додатковою нагодою висвітлити життя закордонного українця. Змагання стануть окрасою культурно-масових та спортивних заходів у цей період як для зазначених міст, області, так і для всієї України.

Шановні краяни, просимо вашого всебічного сприяння у забезпеченні організації та проведенні цього дійства, яке стане ще одним свідченням єднання української еміграції з рідною Країною. Впевнені, що спільні зусилля, наснага та бажання дадуть плідні результати. Сподіваємося на підтримку і співпрацю з вашого боку, як діаспорян та нашої сторони - Міжнародного Об’єднання Українських Громад «Четверта Хвиля» - як ініціатора та засновника Чемпіонату Світу Українських Діаспорних команд з футболу.

СЛАВА УКРАЇНІ !!!

З повагою,

Президент МОУГ «Четверта Хвиля» Роман Галущак

Голова Організаційного комітету Ігор Бокій

За детальнішою інформацією звертатися за тел. 1 (647) 886-1905 в Канаді

та адресою електронної пошти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Skype - ihor.bokiy1

Сьогодні, завершуючи цикл публікацій про поїздку на юнацькі Олімпійські ігри в Буенос-Айрес, зрозумів, що при всій величезній гамі почуттів і вражень найяскравіші спогади залишили зустрічі з людьми. І мова не тільки про наших прекрасних олімпійців і тренерів, чарівних колег-журналісток або легендарних зірок і керівників українського спорту. Час згадати, як рятували мене в перший день, коли я заблукав у столиці Аргентини, волонтери Хассі й Даві, як допомагали мені прості аргентинці розібратися в хитросплетіннях місцевого метро, як вітали мене вигуком «Слава Україні!» при вході в міський парк артисти, що розважають уболівальників, як учив у кафе його співробітників говорити: «Дякую», і як в аеропорту Франкфурта німецький поліцейський не став заарештовувати українського «терориста» за версією канадського путінофіла, а з посмішкою «розрулив» конфліктну ситуацію. Як бачите, можна знаходити спільну мову, навіть не знаючи мови, якою говорять твої співрозмовники.

В інформаційному матеріалі висвітлено вагомий внесок у розвиток світової науки визначного українсько-французького вченого-фізика і хіміка,

Нобелівського лауреата 1992 р., одного із найталановитіших

фізиків-експериментаторів сучасності – Георгія Шарпака (Georges Charpak).

Дозвіл на другий шлюб не поширюється на тих, хто покидає своїх дружин і бажає одружуватися з іншою жінкою. 

DA CAPO – Academу of music

Маршрут Берлін - Київ став першим для ірландської авіакомпанії в Україні. Рейси виконуватимуться 4 рази на тиждень - по понеділках, середах, п'ятницях і неділях. А вартість перельоту в одну сторону починається від 17,53 євро.

Спілка українців у Португалії звернулася до ФіФА з вимогою дисциплінарного покарання гравця "Спортінг Клуб Брага" - Алана Озоріо, який опублікував на офіційній сторінці клубу відео із висловлюваннями спрямованими проти суверенітету та територіальної цілісності країни.

22 березня 2018 року у Львові відбувся науковий семінар «Міграційні тенденції української молоді в контексті мобільностей сучасного світу».

У талліннському Центрі української культури (ЦУК) відзначили Масниці за українськими звичаями.

В УКУ минулого року відбулася лекція «Жіночі чернечі спільноти УГКЦ у Галичині (1946 – 1989 рр.)». Доповідачка с. Андрея Маслій із Згромадження сестер мироносиць, яка успішно захистила кандидатську дисертацію,  де проаналізувала здобутки та проблеми періоду підпілля УГКЦ, а особливо – часу легалізації релігійних громад в Україні вкінці ХХ століття. Окрема увага була зосереджена на внеску монахинь у процес легалізації УГКЦ на зламі 1980-90-х рр. та на особливості діяльності й формації монастирів протягом катакомбного періоду УГКЦ.

Аліна Процик достатньо відома особа як серед українців, які живуть у Данії, так і серед датчан, і не в останню чергу, – місцевих журналістів.

В Акції за звільнення українського кінорежисера, в'язня Кремля Олега Сєнцова взяли участь понад 30 представників різних країн.

Науковцями Західного наукового центру НАН України і МОН України (Львів) започаткований суспільно-просвітницький проект «ПРОСТІР ШАШКЕВИЧА. prostir shashkevycha. SHASHKEVICH SPACE», що має на меті сприяти ефективній реалізації спроможностей молодих людей в сучасних умовах шляхом здійснення в їх середовищі науково-освітньої та просвітницької діяльності. Примітно, що розпочато реалізацію проекту в середовищі студентства, молоді, старшокласників, інших зацікавлених Золочева (Львівська область) та краю — на рідній землі Маркіяна Шашкевича.

Культурна дипломатія в дії!... Демонструємо нашим німецьким друзям, що Україна - це не лише війна і спротив російській агресії, а насамперед велика культурна нація!

У Раді Європи у Страсбурзі представлена позиція УПЦ КП, УГКЦ та УПЦ (МП) у вирішенні конкретних проблем біженців та мігрантів

Міністерство закордонних справ України призначило Ярослава Думу почесним консулом України в австралійському Сіднеї.

Почну розповідати про Францію з... людей. Я не знаю, як їх звати... Але вони - справжні...

У Франції один незнайомий чоловік розв"язав за час дороги в потязі (2,5 години) усі мої проблеми, пов"язані з утратою доповіді-постера а аеропорту... Наша доповідь "Нове в медіаосвіті: вікідидактика" на недавню конференцію у Франції була виготовлена завчасно, і я не випускала постер з рук... Маленькі копії лежали в сумці. Але... Цей наш медіатекст під час пересадки залишився в Парижі, в аеропорту, на зупинці потяга. Вийти з вагона й забрати його я не змогла через величезні валізи китайців, котрі закрили прохід... Поїзд рушив... 

Сусід-француз побачив мій стан... Він налаштував наші телефони на українсько-французьке спілкування. Зрозумів мою проблему й став допомагати... Знайшов у Сен Мало, куди я їхала, місця, де можна було б роздрукувати постер з флешки, записав телефони цих установ, зробив позначки на карті у моєму телефоні... 

Не знаю його імені, він військовий, дуже сильний - побачила це, коли він подякував мені за цікаву поїздку, нанизав на себе ТРИ важких рюкзаки і комп"ютер і... відмовився від моєї допомоги :) винести з потягу хоча б комп... У місті, де він виходив, у мене пересадка була незапланована , тому що вранці на залізниці щось трапилось, і квитки згодом почали продавати на пізніші маршрути. Якби все було за розкладом, мій постер не загубився б і я приїхала б на конференцію зранку... Він знайшов, виписав телефони і адреси кількох установ, де мені могли б з флешки роздрукувати новий постер, позначив їх на карті в моєму телефоні, яку завантажив після того, як там розмістив українсько-французький перекладач... Додав: у разі виникнення проблем, я можу переслати на його телефон зображення через інтернет, він роздрукує і передасть мені постер потягом... Насамкінець з"ясував, з якої колії відправлятиметься мій потяг на Сен-Мало і вивів мене на цю колію...

Жінка за першою адресою допомогти не змогла - розмір постера був завеликий. Порадила звернутися за третьою адресою, яку виписав той чоловік, намалювала мені якнайкоротший шлях до друкарської установи. Я пішла шукати... З валізою. Чужим містом, без знання мови... В якійсь аптеці жінка середнього віку запропонувала мені піти разом з нею в магазин неподалік, де роблять кольоровий друк. Пішли.

Роблять, але не такого розміру. Тоді вона через інтернет розшукала адресу, шлях до якої мені було намальовано. Прийшли за тією адресою - робочий день закінчився... Жінка порадила прийти вранці, вибачилась, що не змогла допомогти й повернулась до своїх справ... Я пройшла вздовж тієї установи (кутовий двоповерховий будинок), торкнулась усіх дверей... Приємних несподіванок не чекала... Раптом останні двері від мого дотику відкрилися, і я опинилась навпроти двох чоловіків. Приголомшені, вони сказали, що заклад уже не працює і т.ін., приходьте завтра... Допоможіть - просила я. Згодом вони кудись зателефонували. Прийшла пані, дала свою візитівку. Моя історія пролунала для неї знову. Показала зображене на флешці. Пані переглянула і сказала, що мені треба прийти вранці, бо нема людини, яка працює з кольоровим друком, назвала вартість послуги... Я була згодна на все... Пані подивилась на мене і сказала, щоб уранці добре спала (показала, як - заплющила очі й підклала собі під щоку руки, згорнуті "човником"), постер виготовлять і привезуть на конференцію... Чоловік і пані ще про щось поговорили і... вирішили машиною відвезти мене до готелю... За кілька хвилин чоловік уже допомагав оформлятися в готель, при цьому попередив господаря готелю, що "афіша" буде вранці на місці, щоб я не хвилювалась (господар уранці мені все це повторив). 

От таким був мій цьогорічний перший день у Франції. Наступного дня постер був на місці. Від грошей "за послуги таксі" чоловік знову відмовився.

Дівчата-волонтери на конференції постер швидко причепили куди слід, навколо додали його маленькі копії... Їх кожен міг забрати із собою... 

На цих світлинах люди, котрі допомогли мені в скрутну хвилину... Я не знаю, як їх звати. Насправді їх було більше ... Тож мій перший звіт про конференцію у Франції починаю з них - простих людей, котрі випадково опинились на моєму шляху. Чи - не випадково?..

Автор: Ганна Онкович

Українська громада Лісабону передала ветеранам Батальону національного захисту "Кривбас": Данису Золотарьову та Андрію Єрьоменко спеціалізований мінібус, який свого часу Спілці Українців у Португалії подаровала Оксана Шевчишин та агенція "Servilusa".

Про це порталу української діаспори "Стожари" повідомили у Раді Спілки Українців у Португалії.

Ветерани "Кривбасу", яких супроводжувала відомий волонтер з Мадриду - Марія Вертецька, відвідали також УГКЦ у Лісабоні, де подякували українській громаді за допомогу та Посольство України в Португалії, де були прийняті послом України в Португалії - Інною Огнівець, яка передала ветеранам особисту допомогу зібрану українськими дипломатами.

Висловлюємо окрему подяку активістам, що вагомо долучилися до цієї доброї справи, а саме: Миколі Шимоняку, Юрію Кондрі, Оксані Шевчишин, Степану Бику, Олесі Заяць та Андрію Заячковькому.
Слава Україні!

З островів у Карибському морі від наслідків буревію Ірма врятували двох громадян України

Про це повідомляє прес-центр Департаменту консульської служби МЗС України у своєму аккаунті в Twitter.

У відомстві зазначили, що отримали цю інформацію про українців від кризового центру міністерства закордонних справ Франції. 

"Евакуйовано двох громадян України з острова Сен-Мартен та острова Мартиніка. Загрози їхньому життю немає", - наголосили у відомстві. 

 

 

Нагадаємо, 

Ураган Ірма практично знищив острови Барбуда і Сен-Мартен в Карибському морі.

На французькій частині острова Сен-Мартен потужна стихія знищила 95% інфраструктури.

На острові Барбуда зруйновано 95% інфраструктури та повністю знищено 30% об'єктів.

Ірму називають найпотужнішим ураганом у Атлантиці як мінімум за останнє десятиліття.

Кількість загиблих в результаті нищівного буревію Ірма зросла до 55 людей.

Людина вперше у світі переплила Балтійське море. Світовий рекорд  Польський плавець Себастіан Карась встановив світовий рекор

Про йдеться в матеріалах "Укрінофрму".

Так, Карась подолав майже 100 кілометрів з пляжу польського міста Колобжег до данського острова Борнхольм. На це рекордсменові знадобилося 28 годин і 30 хвилин.

Під час встановлення рекорду плавця супроводжувала рятувальна група на катері, проте Карась не міг контактувати з нею і входити до плавзасобу. Натомість щогодини спортсменові за допомогою палиці передавали з катера їжу.

А найважчим для Карася при встановленні цього рекорду стала низька температура води у морі.

Довідково: Себастіан Карась – професійний плавец, який у 2015 році він встановив рекорд Польщі, перепливши 41-кілометровий канал Ла-Манш за 8 годин і 48 хвилин.



08 липня 2017 року в прикордонному селі Криве над Сяном Підкарпатського воєводства відбувся патріотично-релігійний захід української громади з поставлення та освячення Хреста пам’яті, що упам`ятовує усіх мешканців села, які були примусово виселені у 1940-х роках.

Генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк взяв участь у вшанувальних заходах української громади в с.Криве над Сяном Підкарпатського воєводства. Керівник установи звернувся до учасників з вітальним словом, підкресливши важливість збереження українських пам’ятних подій на польських теренах, активної участі в цьому процесі української діаспори.

Організаторами цього заходу виступило регіональне міжрайонне лемківське товариство «Бескидське земляцтво» та ГО «Кривицька громада» - об’єднання давніх мешканців с.Криве над Сяном та їхніх нащадків,які наразі проживають в різних куточках світу. Хрест упам`ятовує усіх мешканців села, які були примусово виселені у 1940-х роках.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України

Студенти, які переходять зараз на третій курс, можуть подати документи онлайн на сайті програми (www.mitacs.ca/globalink/globalink-research-internship). Термін подачі — з кінця липня по 18 вересня. Стажування відбуватиметься влітку наступного року. 

Під час літніх канікул українські студенти зможуть стажуватися в канадських університетах. Такий проект ініціювала наша діаспора в Канаді. 

Вже починається подача заяв на наступне літо. Що це за проект, що він дасть нашим студентам і чому цікавий канадським професорам? Про це та інше ми говорили з ініціатором проекту Олександром Романком.

Олександр — випускник Сумського державного університету. Там він закінчив бакалаврат за спеціальністю "Комп'ютеризовані системи управління". Потім була магістратура в Карловому університеті (Чехія), далі — докторантура з комп'ютерних наук у McMaster University (Канада). Загалом, Олександр уже понад 10 років живе в Канаді. Кар'єра його склалася успішно — він провідний науковий співробітник в IBM Canada, професор за сумісництвом в Університеті Торонто, читає лекції з аналізу даних та фінансової аналітики, викладає в університетах Канади та України, зокрема в Українському католицькому університеті. Водночас активно ініціює благодійні, освітянські та стратегічні проекти для України: комп'ютери дітям, допомогу для АТО і сімей загиблих, безкоштовні лекції з бізнес-аналітики, big data та штучного інтелекту. Буквально цими днями стартує стратегічний проект з участю Олександра — програма науково-дослідницьких стажувань українських студентів у Канаді, яка називається Mitacs Globalink Research Internship Program. Щороку ця програма дозволить трьом десяткам українських третьокурсників взяти участь у наукових проектах канадських професорів.

— Пане Олександре, розкажіть про проект. Що це за ідея, чому вона виникла?

—Ідея виникла давно, бо ця програма в Канаді існує вже 7 років. Щоліта до Канади на три місяці приїздять приблизно 700 студентів із дев'яти країн-партнерів. Це Індія, Китай, Мексика, Бразилія, Німеччина, Франція, Туніс, Австралія та Саудівська Аравія. Україна щойно приєдналася до цієї програми. 

— Програма Mitacs Globalink Research Internship передбачає участь наших студентів у науково-дослідницьких стажуваннях. У чому особливість цих стажувань?

— Особливість у тому, що проекти подають професори канадських університетів. Елементом цих проектів є прикладні дослідження в різних галузях. Подаючи документи на програму, студенти обирають від трьох до семи прикладних дослідницьких проектів, над якими хотіли б працювати. Отож вони приїдуть у Канаду й займатимуться тим, що цікаво саме їм, а не комусь іншому. І це одна з відмінностей канадської програми від Fulbright в США або Erasmus+ в ЄС.

— Чому це цікаво канадським професорам?

— Професорам цікаво, бо вони, не витрачаючи коштів своїх грантів, можуть знайти студента, який не тільки працюватиме над проектом три місяці під час стажування, а продовжить співпрацю й після того. 

— Чи безкоштовне стажування для студентів?

— Звісно, програма для студентів безкоштовна. Стажування студента оплачують уряд Канади та урядові організації країн — партнерів, звідки приїздять студенти. Зазвичай це 
50 на 50.

— На що йдуть ці кошти "50 на 50"? На проживання, стипендію для студента?

— Зазвичай на переліт, проживання і стипендію студентів. Уряд Канади зробив нам знижку: не 50 на 50, а 
60 на 40 (60% — фінансування від уряду Канади і 40% — від нас). Взагалі, стажування кожного студента коштує приблизно 12 тис. американських доларів. Отже, нам треба знайти приблизно 4800 доларів для кожного учасника з України. 

— Чому — вам? Ви сказали, що участь у стажуванні оплачують урядові організації країн, з яких приїхали студенти?

— Програму адмініструє в Канаді урядова організація Mitacs . Як я вже казав, урядові організації інших країн — учасників програми надають співфінансування. Україна ж не тільки не надала його, а й в останній момент відмовилася підписувати Меморандум про співпрацю. Зрештою, підписантами Меморандуму стали канадська організація Mitacs і ми, Українська канадська фундація імені Тараса Шевченка (фонд, створений українською діаспорою). На даний момент уряд України не має жодного стосунку до цих стажувань. 

Обіцяли підтримку всі — і міністр Квіт, і міністр Гриневич. Про листи підтримки програми від українського уряду йшлося й на зустрічі нинішнього міністра освіти та науки України з діаспорою під час її візиту до Канади. Але нічого не було зроблено. Останнім часом канадських партнерів взагалі почали демонстративно ігнорувати, не приєднуватися до обговорення програми Меморандуму. Протягом останніх двох місяців перед підписанням угоди представники МОН не відповіли на жодний з двадцяти е-мейлів та не приєднувалися до конферанс-дзвінків з приводу узгодження деталей Меморандуму. Мені завжди було цікаво — чому? Це не вперше я бачу, як Україна втрачає можливості для розвитку, співпраці та інновацій.

321
Підписання Меморандуму про співпрацю

—Участь України в цьому проекті пролобіювала українська діаспора?

—Так, на це пішло три роки. То були зустрічі і розмови з канадськими політиками, міністрами. А вони весь час запитували: чому це кажете нам ви, а не уряд України? До проекту хочуть приєднатися багато країн, які демонструють свою зацікавленість на практиці, але стати партнерами випадає не багатьом. Тепер Україна — теж серед партнерів.

— Що ця програма дасть нашим студентам? 

—Досвід роботи над дослідницьким проектом, який потім, із великою ймовірністю, буде комерціалізуватися. Студент отримає не лише практичний досвід, а й можливість у майбутньому знайти цікаву роботу, створити свій стартап, продовжити співпрацю з професором та отримати стипендію для навчання в канадській магістратурі. У проекті беруть участь студенти третього курсу бакалаврату. Потім вони повертаються у свої країни завершувати навчання.

Ці науково-дослідницькі проекти важливі як для Канади, так і для країн-партнерів, адже допомагають обом країнам розвиватися. Наприклад, торік дівчина з Мексики працювала в Університеті Саскачевана над проектом з аналізу правопорушень, створила аналітичну систему прогнозування правопорушень із допомогою big data (в яких районах міста, найімовірніше, вони відбуватимуться). Повернувшись додому, вона поширила цей проект і на своє місто в Мексиці.

Ми хочемо, щоб українські студенти приїздили на стажування не лише в канадські університети, а й у канадські компанії. Місяць тому ми підписали Меморандум про стажування в університетах на три місяці. Є можливість розширити цей Меморандум на стажування в канадських компаніях на чотири місяці. Але тут треба шукати фінансування й домовлятися. Зараз канадська сторона готова прийняти 35 студентів з України, проте співфінансування поки що є на 20 студентів. Ми дуже вдячні George Myhal і Western Enterprise NIS Fund, які через Шевченківську Фундацію профінансували стажування 10 студентів з України кожен. Нам треба ще знайти співфінансування на 15 студентів, і ми активно запрошуємо меценатів з України долучитися до цієї ініціативи. 

Для українських студентів, які хочуть податися на зазначену програму, ми розпочали кампанію промоції програми стажувань в Україні, розробляємо сайт (www.MitacsUA.org), буклети, шукаємо контакти в українських університетах, щоб вони поширили цю інформацію, плануємо презентації у деяких українських університетах. 

321

—Як можна взяти участь у вашій програмі?

—Студенти, які переходять зараз на третій курс, можуть подати документи онлайн на сайті програми (www.mitacs.ca/globalink/globalink-research-internship). Термін подачі — з кінця липня по 18 вересня. Стажування відбуватиметься влітку наступного року. 

—Чому ви берете у програму лише тих, хто через рік закінчує бакалаврат?

—За 7 років існування проекту канадці дійшли висновку, що це найкращий варіант, бо тоді не стоїть проблема неповернення. Крім того, третій курс — це студенти, які вже чогось досягли і щось знають. До речі, зазвичай на програму подається вдесятеро більше студентів, ніж канадські університети можуть узяти.

— Як відбирають учасників проекту? 

— Критерії дуже прості: треба подати переклад виписки з оцінками англійською або французькою мовою (середній бал має бути вищим за 80%), рекомендаційний лист професора свого університету, резюме, опис своїх наукових та дослідницьких інтересів. І, звісно, обрати проекти, над якими є бажання працювати. Заявки спрямовуються до професорів-керівників проектів, вони спілкуються зі студентами по Skype, а потім приймають рішення, кого взяти. І ніхто інший на це рішення вплинути не може. 

Важливий момент: складати іспит із англійської для того, щоб взяти участь у проекті, не треба. Ми знаємо, що така вимога могла б спинити багатьох. Хоча для деяких інших країн така вимога є. Але, звісно, знати англійську чи французьку мову треба.

—Що цінується в резюме студента?

— Чи може студент щось зробити у проекті, на який подається, який у нього досвід, портфоліо, сертифікати, онлайн-курси, досвід участі в інших проектах або роботи.

— Наших студентів ви в Канаду запрошуєте, а ось канадців, наскільки мені відомо, запросити до нас неможливо, бо припинено програму молодіжної мобільності з цією країною.

— Так, це інша програма. Програму молодіжної мобільності було підписано ще у 2010 р. Де в чому вона схожа на американську програму Work and Travel. З боку Канади програма пропрацювала до 2013 р. За три роки канадська сторона видала українським учасникам близько 220 річних віз, але потім Канада призупинила цю програму. Головна причина — те, що Україна, зі свого боку, не внесла змін у законодавче поле (зокрема, в постанови Кабміну), щоб канадська молодь теж могла приїздити в Україну в рамках цієї програми. В'їхати вони могли без віз, але перебувати тут легально й працювати — ні. Наскільки я пам'ятаю, був скандал, коли в Україну приїхало десятеро молодих людей з Канади, їх тут не оформили, і в результаті вони мусили повернутися додому не стажувавшись. На жаль, за цих 7 років уряд України не зробив нічого в тому плані, щоб канадці могли приїздити. Цю програму молодіжної мобільності Канада реалізує з понад 30-ма країнами, і Україна — єдина країна, з якою її призупинено.

— Програма стажувань — не єдиний ваш проект. Є ще кілька ініціатив. Наприклад, "Комп'ютери дітям".

— Спільно з кількома волонтерами ми це робимо в Канаді уже впродовж трьох років. Збираємо вживані комп'ютери, ноутбуки, монітори й відправляємо їх в Україну. Це те, що безкоштовно віддають люди чи компанії (багато організацій замінюють комп'ютери кожних три-чотири роки). Волонтери в Сумах цю техніку перевіряють, інсталюють і встановлюють у дитячих будинках, інтернатах, школах, бібліотеках, щоб діти могли навчатися основ комп'ютерної грамотності.

— Чому саме в Суми?

— Там у нас є команда українських волонтерів, яка все перевірить, переінсталює й передасть на баланс у школи чи інтернату в Сумській області. Ми, звісно, відправляємо техніку і в інші міста й села України, але там мають бути люди, котрі приймуть, перевірять та встановлять програми. На жаль, таких волонтерів з українського боку знайти досить важко. Поштова компанія Meest у Канаді надає нам знижку. Під час АТО ми неодноразово відправляли з її допомогою посилки та контейнери. 

— Яку гуманітарну допомогу ви передаєте?

— Перші два роки АТО ми передавали з Канади все, що тільки можна. Тепер перейшли на стратегічні проекти — наприклад, проект підтримки протезування в Україні, який реалізує Канадсько-український фонд міжнародної підтримки. До України приїздять американські й канадські протезисти і навчають українських фахівців, а також роблять складне протезування. Є проект допомоги сім'ям загиблих в АТО, в якому канадські родини безпосередньо допомагають українським.. 

Діаспора дуже підтримує Україну, хоча нині ця підтримка істотно ослабла. Канадські українці дивляться українські новини про "зраду", про корупцію в Україні, і донести до них, що щось в Україні змінюється, дуже важко. Україна мало робить на міжнародній арені, щоб демонструвати свої успіхи, щоб налагоджувати зворотний зв'язок — як та допомога, яку діаспора надає Україні, використовується. 

— Чому ви займаєтеся проектами для України? 

— Бо ми вважаємо, що перспективи в України є. Особливо у молоді, їй треба допомагати бути вмотивованою й досягати успіху. 

Колись так допомогли мені, під час навчання в мене були стипендії канадських меценатів. І я бачу, що в Україні є талановиті молоді люди, просто багато їх не вірять у себе, в те, що вони можуть займатися цікавими речами і чогось досягти. Коли я жив у Сумах, я теж не думав, що колись переїду в Торонто, буду тут працювати, займатися тим, що мені цікаво. Пожити в іншій країні хоча б місяць-два — це зміна світогляду і велика мотивація, щоб змінювати Україну. 

Замість післямови.

З приводу урядової підтримки програми Mitacs Globalink Research Internship DT.UA звернулося по коментар до Анни Новосад, начальника Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграціїМіносвіти. (Вона обіймає цю посаду з 2014 р.). 

"Сказати, що жодних кроків із боку МОН на підтримку програми не було зроблено, буде несправедливо, — вважає Анна Новосад. — Міністерство в особі міністра Сергія Квіта і першої заступниці Інни Совсун зверталось і до попереднього посла Канади в Україні пана Троя Лулашника, і до нинішнього посла, пана Романа Ващука, з проханням підтримати участь України у програмі. Ми підтримували ініціативу пана Романка і транслювали її дипломатам. Прохання Олександра ніхто не ігнорував. Наприкінці 2016-го — на початку 2017р. пан Романко повідомив, що Mitacs погодилися знизити вартість участі українських студентів у програмі. Також, завдяки зусиллям Олександра, Українська канадська фундація ім. Тараса Шевченка погодилася фінансувати українських учасників. МОН було запропоновано підписати тристоронній Меморандум про взаєморозуміння, на що ми одразу погодилися й почали працювати. Щиро кажучи, з невідомих мені причин, у нас виникли певні проблеми в комунікації. На окремі мої запитання щодо положень Меморандуму відповіді не надійшло. Проте у травні було повідомлено, що Меморандум вирішили підписати без МОН. Якщо буде на те запит, ми допомагатимемо інформаційно й організаційно в реалізації програми і без символічного меморандуму. Проте звинувачення у бездіяльності, як на мене, необгрунтовані. Звісно, прикро, що зараз МОН не може підтримувати такі проекти фінансово. В нас немає правових механізмів, чинних бюджетних програм із виділеним фінансуванням, аби допомогти таким справді класним проектам. Проте цього року ми вийшли з бюджетною пропозицією до Мінфіну започаткувати програму підтримки міжнародного співробітництва у сфері освіти (за аналогом бюджетної програми з міжнародного науково-технічного співробітництва). Керівництво налаштоване лобіювати це питання, адже нам потрібні ресурси, щоб розвивати співпрацю, а не працювати на ентузіазмі. Якщо вдасться започаткувати нову бюджетну програму, з'явиться можливість у майбутньому перейняти естафету в Української канадської фундації ім. Тараса Шевченка та фінансувати участь українців у програмі Mitacs Globalink".

Джерело: ZN.UA

Автор: Оксана Онищенко

Є у Литві одна святиня - Гора Хрестів, яка здалеку здається густо порослою небаченим лісом – лісом хрестів. І на перший погляд це місце скидається на моторошне кладовище. Однак, насправді, ці сотні тисяч хрестів мають своє особливе значення – вони є символами сповіданних на цій горі сотень тисяч скорбот та надій. А кожен хрест символізує чиюсь мученицьку долю.

Нещодавно український майстер Олександр Господ, який зі звичайного фронтового залізяччя робить витвори мистецтва (в т.ч. "антураж" для реконструкторів Другої світової), отримав пропозицію виготовити величезного хреста з уламків, у пам'ять героїв російсько-української війни. Його буде встановлено у Литві, на Горі Хрестів.

Про це повідомляє спільнота "Я люблю свою країну - Україну"на своїй сторінці у facebook, з посиланням на Юрія Ясельського: 

Hill of Crosses

Гора Хрестів – незвичайне місце, розташоване приблизно в 12 км від Шяуляя. Гора Хрестів користується в Литві неймовірною популярністю. Вона стала символом страждань литовського народу, непохитної віри в краще, надії і свободи. Сьогодні відвідування Гори Хрестів входить в програму всіх екскурсій по регіону.

Історія

Місцеві жителі називають її молебні Горою. У минулому її називали Юргайчяй або курган Домантай. Вперше вона згадується як археологічний пам’ятник в Регістрі литовського культурної спадщини в кінці XIX в. Вважається, що люди оселилися на цій горі ще в першому тисячолітті нашої ери. З XI по XIV ст. тут стояв дерев’яний замок. Під натиском Лівонського ордену замок не встояв. У 1348 році він згорів і вже не був відновлений.

Легенди

Безліч легенд пояснює, чому на горі з’явився перший хрест. В одній легенді говориться, що його встановив невтішний батько, у якого вмирала улюблена дочка. Уві сні йому явилася жінка, яка повеліла зробити хрест і принести його на гору біля села Мешкуйчяй. Батько зробив, що йому було наказано, і приніс на гору хрест, зроблений власними руками. На те, щоб дістатися до гори, у нього пішло 13 годин. Коли ж він повернувся додому, його зустріла чудесним чином зцілив доньку. Як тільки слух про диво поширився, інші теж стали приносити хрести на гору. Інша легенда свідчить, що хвора людина прийняв обітницю встановити хрест на горі, якщо Господь поверне йому здоров’я. Ще в одній легенді говориться про те, що встановлювати хрести на горі людям звеліла сама Діва Марія.Що б не стало джерелом всіх цих легенд, але перша письмова згадка про Горе Хрестів відноситься до 1850 року, тобто незабаром після повстання 1831 року, коли загинуло багато литовців. Місця їх поховання були невідомі. Невтішні родичі могли встановлювати хрести в їх пам’ять на цій горі. Після повстання 1863 р кількість хрестів ще більше збільшилася.

Радянський період

Гора Хрестів набула особливого значення в роки радянського правління. Вона стала символом опору режиму. Після смерті Сталіна, в середині 50-х років в країну стали повертатися депортовані. І тоді на горі з’явилися нові хрести з написами, що розповідають про великі страждання і втрати.Хрести – це невід’ємна частина литовської історії. На 1961 року на горі було вже більше п’яти тисяч хрестів. Радянський уряд вирішив, що справа зайшла занадто далеко. Намагаючись змусити людей назавжди забути про Горе Хрестів, вони спалили дерев’яні хрести, знищили залізні, розбили зроблені з каменю та скинули все в річку. Після цього пагорб зрівняли бульдозерами. Були розпущені чутки про епідемію, щоб люди не приходили до цього місця. Колишню гору строго охороняли, але хрести продовжували приносити сюди ночами. Така ситуація зберігалася понад двадцять років. І хоча гора більш не існувало, віруючі продовжували приходити на це місце і навіть організовували релігійні процесії, незважаючи на сувору заборону влади.

Тріумф

Після початку відродження Литви в 1988 р майбутнє гори було вирішено. Гора Хрестів стала важливою віхою християнського світу. У вересні 1993 р папа Іоанн Павло II відслужив на Горі Хрестів урочисту месу. Слава гори ще більше зросла, коли тут було встановлено чудове розп’яття – подарунок від Папи Івана Павла II. На горі стали проводити церковні свята. Щороку в останні вихідні липня тут проводиться церковний фестиваль Святого Хреста. У 2000 р біля підніжжя гори з’явився францисканський монастир.З моменту здобуття Литвою незалежності в 1991 р гора стала пам’ятником національного значення. Він зберігає пам’ять про страждання литовського народу в роки окупації.Відвідування Гори Хрестів стане незабутньою подією вашого життя. Це чарівне місце, абсолютно незвичайне і пам’ятне. Не думайте, що перед вами постане величезна гора, усіяна хрестами. Гора являє собою скоріше невеликий пагорб, не надто високий і вже ніяк не величезний. Глибоко зворушує щільність принесених сюди хрестів всіляких форм і розмірів. Між хрестами прокладена вузенька доріжка. По ній можна піднятися до вершини. Тут є кілька поодиноких хрестів, але здебільшого все хрести притулені одне до одного. Ви побачите хрести різних форм і розмірів, виготовлені з різних матеріалів. На деяких хрестах висять маленькі хрестики. Подекуди ви побачите чіткі, фотографії, записки. Гора Хрестів виробляє дуже зворушливе враження. Біля підйому на першу гору встановлена ​​дерев’яна скульптура Христа. Здається, що він ось-ось завалиться під тягарем на його плечах. Кожен хрест має свою історію – іноді радісну, але частіше за все сумну.

Футбол об’єднав українців з 11-ти країн світу. З 8-ми діаспорних команд заявлених на гру, у фіналі зійшлися найсильніші: збірна українців з Іспанії та збірна українців з Румунії.

Перший тайм закінчився нічиєю. А вже в другому таймі іспанська команда активізувалась і забила три м’ячі у ворота суперників, інформує TV Karpaty.

Російський вчений-фізик Валентин Гаденов, який живе у Швеції, побував у Києві на лекціях та поділився на сторінці у Facebook враженнями від України.

Валентин Гаденов побачив в Україні величезний потенціал.

Гаденов розповів співвітчизникам, що Київ чисте місто з вихованими та освіченими людьми, де й не пахне "фашизмом", про який говорять у Росії. Вчений спілкувався виключно російською та не відчув жодного косого погляду.

"Росіяни, відкрийте очі на реальність і задумайтеся, Україна йде у майбутнє! Мені здається, Європа це зрозуміла. Таких титанічних розмірів людський потенціал упускати не можна", - написав росіянин.

Гаденов висловив впевненість, що в України все вийде та побажав успіхів.

Середа, 07 червня 2017 07:50

У США готують імпічмент Трампу

Демократ палати представників США Ел Грін незабаром запустить офіційну спробу імпічменту президента США Дональда Трампа.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на The Hill.

Демократ Ел Грін, штат Техас, готує письмову заявку з пропозицією імпічменту, що має стати першим офіційним кроком до імпічменту.

Видання відзначає, що заявка Гріна має мало шансів на підтримку у палаті представників, яка контролюється республіканцями. Проте такий перший крок Гріна лише підкреслює тривогу, що зростає у багатьох демократів стосовно президента.

Повідомляється, що критика Гріна в основному зосереджена на звільненні Трампом Джеймса Комі, колишнього директора ФБР, який вів розслідування щодо втручання Росії у вибори 2016 року.

Раніше повідомлялось, що Дональд Трамп міг звільнити Комі через активізацію розслідування щодо втручання Росії у вибори президента США.

Як відомо, обидва Комітети з розвідки (Сенату США та Палати представників США) розслідують зв'язки членів кампанії Трампа з Росією у справі про втручання у вибори.

ФБР також проводить своє розслідування щодо втручання Росії та представників кампанії Трампа. 

З початком функціонування безвізового режиму між Україною та ЄС на польсько-українському кордоні зросте кількість відмов у в'їзді, тому що безвізовим режимом намагатимуться скористатися особи, яким раніше могло б бути відмовлено у в'їзді ще на етапі отримання візи, - повідомляє Укрінформ.

Про це інформує Прикордонна служба Польщі у відповідь на інформаційний запит Укрінформу.

“У результаті запровадження безвізового режиму тягар перевірки мети в'їзду лягатиме на плечі виключно прикордонників, які виконуватимуть завдання у процесі прикордонної перевірки. А перевірка мети в'їзду на територію Польщі є одним з найважливіших елементів прикордонного контролю з точки зору безпеки країни. Ми передбачаємо, що в результаті скасування візового режиму на кордоні з'явиться більше подорожуючих, які за нинішніх умов не отримали б візи, відтак збільшиться кількість відмов в'їзду на територію Польщі”, - інформують польські прикордонники.

Маємо приємність пoвiдoмити вас, щo 21-26 серпня 2017 р. у місті Дніпро Свiтoвий Конґрес Украïнських Молoдiжних Органiзацiй організовує Форум української молоді діаспори «Дніпро 2017» (ФУМД), в якому візьмуть участь представники української молоді діаспори та гості з діаспори з різних країн світу.

21-23 серпня: пройде офіційна частина ФУМД, що включає в себе Річні збори Світового Конґресу Українських Молодіжних Організацій.22 серпня: відбудеться офіційне відкриття Форуму, участь в якому візьмуть мoлoдіжні лідери та активна мoлoдь дiаспoри й Украïни, представники Світового та Европейського Конґресу Українців, керівники діаспорних організацій та об`єднань, керівництво держави, дипломатичний корпус, духовенство, євродепутати, представники державних інституцій, пoлiтичні, громадські та культурні дiячi з Украïни.23 серпня: попередньо запланована робота за тематичними секціями, панельні дискусії.

24-26 серпня: триватиме неофіційна пізнавально-навчальна частина програми, яка складатиметься з відповідних тренінгів, семінарів, зустрічей та майстер класів. Участь у навчально-пізнавальних заходах передбачена для представників української молоді діаспори віком 18-30 років.

Протягом всього часу проведення форуму діятиме культурна програма «Діаспора Фест 2017», яка складатиметься з концертів, модних показів, етно-вечірок, флеш-мобів, виставок за участі митців та гуртів з України та закордону.

Зареєструватись на ФУМД можна за посиланням: http://fumd.skumo.org.Пропозиції щодо програми Форуму просимо надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

З повагою,Мирослав Гочак, президент СКУМО

Мережу підкорило відео чарівної тендітної жіночки, вбраної в ошатну вишиту сукню, яка вправно "ремонтує" тролейбус. Фейсбук користувачка Marianna Lindgren Migovitch, яка виклала відео, повідомила, що прекрасна пані-  водійка київського тролейбусу №14. З огляду на кількість захоплених коментарів, київським дорожникам вочевидь варто поміркувати над новою формою.   

З 28 квітня по 1 травня 2017 року  у Бельгії в оселі “Франкополе” відбувається пластове “Свято весни”, на яке прибули пластуни з Англії, Бельгії, Австрії, Словаччини, а в суботу ввечері та в неділю зранку пластунів відвідав владика Борис Ґудзяк, що й сам є пластуном. На закритті дня, в суботу ввечір, владика звернувся до молоді з різних куточків закликаючи щоб, вона не боялася мріяти, та поділився досвідом свого пластування. Завершення суботнього вечора увінчалося ватрою зі співами та забавами, - повідомила Єпархія святого Володимира Великого у Парижі для українців греко–католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії

В неділю зранку, владика очолив молебень до Пресвятої Богородиці, та поблагословив пластову хоругву Лондонського пластового куреня, на завршення благословив кожного учасника єлеєм зі Святої Землі та молодшим учасникам подарував іконки, а старшим чотки. Звертаючись до пластунів та гостей табору владика закликав кожного пам’ятати, що “кожен покликаний до життя вічного, у цьому є сенс свята Воскресіння”.

У селі Яришів Могилів-Подільського району Вінницької області існує підземна церква. Побудували її у 1920-х роках минулого століття. Про це повідомляє Vlasno.info. Виданню про унікальну церкву розповів священик Назарій Давидовський.

– Історія створення цієї церкви дуже цікава. Заснував її чернець Агафодор (Шумлянський) після того, як повернувся з Афону, - розповідає він. - Є інформація, що Агафодора звали Андрієм, він з юності хотів жити на Афоні, і згодом це йому вдалось. Там прийняв постриг і став Арсенієм. Але тамтешній клімат був дуже вологий для нього, тому загострилась хвороба ноги. Духівник Агафодора порадив йому повертатись додому. Мовляв, тоді й нога не буде турбувати. Так Агафодор опинився у Харкові, де й прийняв чернецтво і його нарекли саме Агафодором.

Опісля повернувся в село Яришів, жив з батьками. Втім, батько не схвалював його вибору, вважав ченців трутнями і неробами.

– Якось Агафодор попросив свого брата допомогти побудувати церкву. З історичних джерел відомо, які тоді влаштовували гоніння на церкви. Багато храмів знищили. Тому брати вирішили церкву заснувати таємно. Спочатку вони вирили звичайний погріб, а звідти, через тунель можна було попасти й у церкву, яку видовбали просто у скелі, - зазначає Назарій Давидовський. - Вона невелика, загалом близько 15 квадратних метрів. Є зроблений з дубових дощок вівтар, царські врата, жертовник. Все збереглось з тих часів. Центральна частина невеличка, округлої форми, зі склепінням.

До початку Другої Світової війни Агафодор правив у цій підпільній церкві, про яку знала обмежена кількість людей.

– Можливо, тому й зберігся цей храм, що радянська влада про нього не знала. Відвідував церкву Агафодор по ночах. Для необізнаних людей це був просто погріб, в якому зберігався усілякий мотлох, - припускає священик. - А сам Агафодор у 1940-х роках перейшов служити духівником до черниць у село Галайківці Мурованокуриловецького району.

Храм досі діючий. В ньому щомісяця проводять богослужіння. Над ним звели невеликий будинок. Доглядає за храмом місцева жінка Ольга. Слідкує, щоб там було чисто, побілено, щоб доріжки були застелені тощо.

– Ця церква є унікальною. Я поки що не чув, щоб подібні десь існували в Україні, - запевняє Назарій Давидовський. - У Києво-Печерській лаврі є підземний храм, але він не є підпільним, бо збудований набагато раніше.

А так виглядала в ті роки дерев'яна церква в Яришеві, яка теж була знищена ще до Другої світової війни:

Коли церкву було побудовано, точно невідомо. Перші згадки про неї датуються 1768 роком. Втім, є припущення, що цю п'ятикупольну церкву звели набагато раніше. Церква була побудована у вигляді зрубу з дубових брусів та обшальована тонкими дошками. Стояла на кам'яному фундаменті.

Вінничани мають можливість відвідати підземну церкву в Яришеві вже незабаром. Історично-паломницька поїздка охопить й Галайківці, Бар та Кривохижинці. Вона мала відбутись 22 квітня, але через негоду її перенесли на 29 квітня.

Нагадаємо, цілющі джерела біля занедбаного монастиря на Вінниччині повертають зір.

Фото надані Назарієм Давидовським 

Джерело: vlasno.info

У конкурсі можуть брати участь українські науковці різних галузей, а його мета – допомогти талановитим вченим із України сформувати міжнародні професійні контакти та здобути визнання у світі

Тревел-грант ім. Богдана Сольчаника організований з метою вшанування пам’яті Героя України, Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника – історика, випускника Львівського Національного Університету, викладача Українського Католицького Університету, представника української наукової еліти, який під час Революції Гідності готував до захисту дисертацію, присвячену виборчим процесам, і який вважав за обов’язк викладача підтримати студентську молодь у прагненні захистити в Україні право людей на вільні зібрання, демократію та європейські цінності.

13.04.2017 в британському консульстві відбулася зустріч із науковцями, що зацікавлені в подачі заявки на тревел-грант імені герої “Небесної сотні” Богдана Сольчаника.

Ініціаторами брифінгу та самого тревел-гранту стали Аліна Свідерська, президент Кембрижської спільноти України та науковий співробітник Оксфордського університету, культурний дипломат, секретар Клубу випускників Оксфордського університету Мирослава Хартмонд.

DSC_5755

Сам тревел-грант став можливим у рамках проекту “Відзнаки героїв”. Організаторами проекту виступили громадська організація “Родина Героїв Небесної Сотні”, Громадська організація “Кембриджська спільнота України” (Cambridge Society of Ukraine) а також Коледж Сент Едмунд Хол Оксфордського університету (St Edmund Hall), Велика Британія. Коледж, до слова, XVIII століття, і є найстарішим в Оксфорді.

Під час зустрічі охочі дізналися, хто може подаватися на грант, як знайти і обрати потрібну конференцію, які витрати покриває грант. А також – на що слід звернути увагу при подачі теми своєї доповіді, яке “підводне каміння” слід оминати при написанні біографії.

DSC_5746

Аліна Свідерська наголосила, що до нашої країни зараз прикута увага світової спільноти, і важливо показати, що Україна – це не лише війна і конфлікти. Важливо, аби нас було чутно у всіх галузях, зокрема в науковій.

Тревел-грант стартував ще в лютому, проте, попри значний інтерес та чималу кількість питань до організаторів, жодної заявки поки не надійшло.

Мирослава Хартмонд зауважила – головною проблемою українців є психологічний бар’єр. Здебільшого вони не впевнені у своїх мовних здібностях, адже для конференції необхідно вільно спілкуватися англійською. Для цього відвідувачам порадили різні “speaking club”, де можна підтягнути навички розмовної англійської. “Треба проводити пропаганду міжнародного наукового життя!” – заявила пані Хартмонд.

Серед учасників зустрічі – науковці з різних галузей. Юристи, хіміки, біофізики, історики тощо. Дехто ділився успішним досвідом участі в міжнародних конференціях. Для інших тревел-грант – шанс долучитися до міжнародної наукової спільноти вперше.

Сам Богдан Сольчаник був одним із наймолодших героїв “Небесної сотні”. Історик, випускник Львівського Національного Університету, викладач Українського Католицького Університету. У свої 27 він не встиг захистити дисертацію на тему виборчих процесів в маленьких містах Західної України, проте на його роботи посилаються науковці, професори у вищих навчальних закладах Канади, США, Великої Британії.

Нагадаємо, що заявки на тревел-грант приймаються до 1 липня, самі ж конференції відбуватимуться восени 2017 – взимку 2018. Правила подачі заявки та анкета тут.

За повідомленням Державної прикордонної служби України, для шести громадян Узбекистану заборонили в’їзд в Україну через порушення умов проїзду до анексованого Росією Криму.

Як повідомляє прес-служба відомства, ця заборона діятиме на три роки.

Так, 17 квітня до контрольного пункту «Чонгар» із анексованого Криму прибули 6 громадян Узбекистану, у ході перевірки з’ясувалося, що іноземці в Крим потрапили через пункт пропуску, функціонування якого тимчасово призупинено, і у них немає спеціальних дозволів для перебування на півострові.

У Держприкордонслужбі нагадують, що в’їзд та виїзд з анексованого Криму здійснюються тільки через контрольні пункти «Каланчак», «Чаплинка» та «Чонгар».

Нагадаємо, Росія анексувала український Крим навесні 2014 року. Україна офіційно визнала Крим тимчасово окупованою територією. Для проїзду на півострів іноземні громадяни мають отримати спеціальний дозвіл від української влади.

Два американських телевізіні канали - Showtime і НВО - будуть транслювати поєдинок Кличко-Джошуа 29 квітня.

Команди Кличка і Джошуа досягли домовленості з двома телевізійними каналами США про показ самого значимого поєдинку в суперважкій вазі за більш ніж десять останніх років. Showtime і НВО після тривалих переговорів прийшли до єдиного знаменника щодо трансляції поєдинку в Америці. Showtime покаже бій в прямому ефірі, Showtime і НВО - в запису, в прайм-тайм на кілька годин пізніше. Обидва телеканали готують окремі передачі про головну подію року в світовому боксі, - повідомив керуючий директор Klitschko Management Group Бернд Бенте.

Разом з тим, суперники вже зустрілись віч-на-віч.

Зустріч відбулася не на рингу, а на телевізійному шоу The Gloves Are Off, яке виходить на каналі Sky Sports. Українець зазначив, що між ним і британцем дуже багато схожого, і назвав чемпіона IBF своєю копією:

«Ми з Джошуа дуже схожі. Довжина рук у нас приблизно однакова. Багато схожих речей: підготовка, тренувальний табір, тренування на висоті, харчування. Називати можна багато чого. Чим більше я дивлюся на це, тим більше він нагадує мені мою копію. Трохи іншу, але в якійсь мірі копію.

Я одержимий метою підняти руки після бою з Джошуа і залишити ринг переможцем. Я набув досвіду в останньому своєму бою (з Тайсоном Ф'юрі). Я не дуже радий результату. Але ця одержимість – немов передвісник, яке проникло в моє серце, в мій розум, і мені це подобається».

В цьому шоу Ентоні Джошуа заявив, що збирається нокаутувати Володимира Кличка.

 

Середа, 12 квітня 2017 13:38

Сповідь жінки-заробітчанки

Я не знаю,кому потрібна сповідь жінки-заробітчанки...наші будні, тут, у чужині...і хто буде читати ту мою книгу...пишу...не можу не писати...

Ранок 8 квітня 2007 року. 

День Пасхи, Великдень. Зі всіх куточків округи Брешії, як могли добиралися заробітчани на Службу Божу ( в цей день автобуси не ходили, бо і для Італії сьогодні день Пасхи).

Великодень 2007 році співпав з Великоднем в Римокатолицькій Церкві, так було в 2001р. – 15 квітня, потім в 2004р. – 11 квітня, в цьому році, і ще будуть в 2010р. – 4 квітня, в 2011р. – 24 квітня, і ....

Нащих жіночок було видно здалеку. Святково вбрані, із сіяючими очима, всі поспішали до храму. І як було приємно, коли зустрічні, зовсім не українці говорили нашою мовою « Христос Воскрес!», а їм у відповідь з повагою відповідали «Buona Pasqua». Як завжди на великі храмові свята , нам виділили церкву s.Carmine.
Народу зібралась сила-силенна, і всі з великодніми кошиками, і кошики вкриті вишитими рушничками, а в них : і сир, і ковбаска, і хрін, і крашанки і паска-красна, як дома, як на рідній землі.

Божественна літургія розпочалася о 11 годині величними словами трьох священиків « Христос Воскрес!». Службу правили три наші греко-католицькі священики отець Василь Філяк, отець Макарій Іванишин і отець Петро Камінський. Коли хор співав « Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим,що в гробах життя дарував», мороз ішов по тілі, і душа співала разом з Ангелами. Це співала ціла церква заробітчан, більше ніж півтори тисячі чоловік, і в цей час, в нас на Україні також по всіх церквах співалося стоголоссе «Христос Воскрес!». Це так велично уявити собі що більщ як мільярд населення нашої Зеної кулі, в один день торжествує Воскресіння Господнє! Який позитивний заряд опоясав всю Землю! Нарід молився і вся сила молитви линула в світ, благодать,яка спливала на голови віруючих переливалась і співала, вся її позитивна сила акомулювалась в велику силу любові і линула...линула і світи.

Отець Василь говорив свою проповідь перед більш як півтора тисячною аудиторією, говорив палко і гаряче, нам заробітчанам...

...В матері був один син, і як усі хлопці був покликаний виконувати свій патріотичний обовʼязок перед Батьківщиною. Йти захищати її, але в радянські часи захищали і воювали не за свою рідну Вітчизну, а йшли туди,куди посилала Москва. Хлопці були в гарячій точці, в Афганістані. Мати спочатку часто отримувала листи, потім рідше, а згодом зовсім листоноша перестав ступати на її подвірʼя. Серце мамине переживало, душа мамина молила Бога за свого єдиного сина. І одного разу він, її єдиний син, прийшов, прийшов у сні...

- Мамо, ти знаєш, як я тебе люблю, як я завжди тебе слухав і жив, так як ти мене навчила, я був твоїм люблячим сином, мамо...На моїй голові сивий волос, я побачив на чужій землі біль і сльози, гарячу живу кров, мамо, я бачив біль... Після важких, втомлюючих виснажливих боїв, хлопці повернувшись живими, падали на коліна, складали перед очима човником руки і гаряче молилися, в них на обличчях я бачив сльози, вони дякували,вони щось просили у Бога...

Мамо, чому ти не навчила мене молитися, чому ти не навчила мене молитви...

Жінка плакала, Мати плакала перед священиком і просила допомоги, її мучила совість, її гризли докори сумління, мамине серце плакало і обливалося слізьми....

Отець Василь говорив, а в церкві на Великдень жінки плакали. Ми плакали.... Кожна занурювалася в свої болі, в свої переживання, кожного мучили свої докори совісті, по своїх причинах. А переді мною на хорах стояла моя сестра, вона плакала, це були сльози болю,це були сльози очищення, це були сльози прощення...І я вже знала, я вірила, що в цю Велику спільну Пасху, сила молитви зробить своє. Я вже знала в душі сестри воскрес наш Спаситель!

І коли на другий день вона мені сказала, а ти знаєш я хочу почути, як буде говорити отець Василь про небо...ми не вагаючись знову поїхали в Брешію на Службу Божу. Моя душа тішилася разом з воскреслим Ісусом і я дякувала Богу, дякувала Матері Божій за ласку, що мої молитви були почуті.

А біля статуї Матері Божої, цілу Великодню Службу палахкотіли свічки,їх було так багато, цих запалених українських вогників в цій італійській церкві, що подих перхоплювало від однієї думки, що кожна свічечка, жертовно запалена Матінці Божій, це щира молитва,це гарячі сльози, це уклінна подяка за все-все, що ми маємо, чим живемо, і за все,що нам дає Бог!

Як гарно сказав отець Василь – яка багата італійська земля своїми святинями, своїми величавими храмами, тут зароджувалося християнство, і зараз маємо можливість, ми, українці,зовсім інша нація, молитися в цих святинях,це направду ласка Господня.

Втомлені,але такі щасливі, ми поверталися додому. Цього року Великдень на чужині святкувала нас троє, три сестри Галя, Оля і я. Нам було так радісно на душі, що всі ми захотіли свою радість подарувати нашим італійським друзям.

Нас зустріла моя Сілі, і ми навперейми розповідали про велику відправу, про силу-силенну людей, про ті відчуття, що ми пережили. Я швиденько з кошикомі свяченими стравами, які спеціальнопосвятили для моїх друзів зробила так,як мене вчила моя бабця, моя мама, і як я вчила своїх дітей Ростика і Олюню. Тричі переступала поріг із словами «Свята паска в хату, вся нечисть з хати», а потім зайшовши привіталася «Христос Воскрес!», моя Сілі нам відповіла « Воїстину Воскрес!», вона за три дні до свята попросила мене навчити її нашого привітання, і попросила, щоб я так зробила, як роблю у своїй хаті, на моїй рідній землі. А коли ми заспівали величне « Христос Воскрес!», щасливі сльози побігли по її лиці, вона щиро обняла і поцілувала кожну з нас. Їй було також весело цього спільного Великодня. Вона із слізьми на очах прийняла наш дарунок, наш кусочок щастя на чужій землі. І ще вона сказала – який ви щасливий у Бога народ, що так бережете свої традиції!!!

А коли, по закінченню Великодньої відправи вийшов привітати всю українську громаду отець Тофарі, італійський священик, координатор всіх заробітчан Ломбардії, всі завмерли від його піднесених слів...

- Скажіть мені, а хто ж залишився на Україні? Та це ж всі жінки тут, в Італії? Чути було відповідь, яка линула з глибини церкви – залишились наші діти, наші старенькі батьки, наші чоловіки...

А отець Тофарі продовжував.... Я низько схиляю голову перед вами, перед тією працею, яку виконуєте ви, віддаєте своє тепло, своє серце нашим стареньким батькам, ділите біль з важко хворими, які прикуті до ліжка, ростите наших дітей і співаєте їм свої, українські колискові. Але, хіба це варте того, що ваші самі близькі люди без вас, сумують, с вяткують Пасху без вас,живуть в очікуванні на телефонний дзвінок, і очікують довго-довго на зустріч із вами. Ось, що я вам скажу мої дорогі. Так,гроші теж не маловажна річ, але, або забирайте свої родини в Італію, або їдьте додому. Ви мене зрозуміли? Ви потрібні їм там, дома, на рідній землі...Христос Воскрес!

Хіба можна щось заперечити, хіба можна знайти оправдання? Але ж одні вчать своїх дітей, інші утримують цілі родини, інші лікують важко-хворих родичів, ще інші будують житло собі, чи своїм дітям, і ще тисячі-тисячі заперечень. І скільки ще так має бути????

....А мені сьогодні приснилась моя онучечка, я була з нею перші два місяці, і вона ще не говорить, моя кровиночка, моя перлиночка, моя Настуся. Вона бігла до мене, тупотіла своїми ноженятами з розкритими рученятами, і голосно лепотіла – « Моя бабуся, моя бабуся приїхала....», я крізь сон плакала, я молила Бога, щоб дав мені сили, дав розуму нашим владним мужам нарешті дійти згоди, нарешті забути амбіції, нарешті подивитися відкритими очима правди на нашу знеболену, знекровлену Україну, на наш нарід розпорошений по світах, і нарешті дати жити нам, українцям, на своїй землі, в своїх сімʼях, із своїми рідними, із своїми дітьми... Боже допоможи!

 

Автор:Наталия Гоца

 

Ирина Тимина 

 

 

РОДИННЕ
Приїхала моя тьотя Іра. З Вільнюса. З Європи, кагбе. 
Тьотя Іра має сімдесят років і, судячи з її розповідей, стільки ж проблєм і болячок. Плакалась мамі на тему, шо внутрєнні органи не відповідають зовнішнім прагненням тьоті Іри, а геронтологія в Литві вєсьма повєрхностна і чотко орієнтована на внутрєнній мір кошелька. 

Тьотя Іра получила шалене задоволення від нашої районної поліклініки, котру ми щитаємо юдолью сльоз і пічалі, потому шо виглядає вона, як санпропускник до морга. Але тьоті Ірі наша поліклініка подарила клінічне задоволення від убітих реформами медицини айболітів, котрі от фонаря діагностують болєзнь і пенсійних черг під кабінетами, де можна взнати, як ту болєзнь недорого вилічити народними методами, святою водою і молитвами до чудотворців. Но то таке.

Вопшим, тьотя Іра має страшні проблєми у Вільнюсі. Перше - вона ніколи і ніде не працювала, бо була женою полковніка, жила у воєнному городку і її роботою було виховувати двох дочок-близнючок: Галю і Наташу. Цю роботу тьотя Іра спихнула на дочку спившогося прапорщика і присвятила лучші роки свого життя пересилці сімейних фотографій дорогій родині в Кременець.

Дочки виросли, закінчили шось економічне і вийшли в 1987 році заміж за руских льотчиків. Тьотя Іра була настільки щаслива, що засипала родину фотками зятів у фас, профіль і , даже, з боку вихлопної труби. Особенним шиком щитались фотки, де рускі льотчики цюняють в паливний бак і курять на цистернах з авіаційним пальним. Бабця так і сказала:

- Розкішні довбойоби! Ну, але шо поробиш - рускі - вони такі, хоть і трохи на людей похожі.
Вопшим, тьотя Іра жила собі в Литві стандартним тихим совєцким щастям. Котре закінчилось, щойно совок навернувся. Рускі льотчики були переведені разом з самольотами куда-то в Евенкскі єбєня. Жуткі литовці розхерачили воєнний городок і дали совкам рік на вивчення мови, історії і Конституції. 

Це було немислимо. Тьотя Іра з другими узкими і узкоговорящими запротестувала і рішила, шо здохне з голоду в тій сраній Литві, но вчити нічого не буде. Потому шо їй і так харашо і нема чого ото такому маленькому государству так по-крупному вимахуватись. 

Галя і Наташа, як настоящі жони руских льотчиків, виїхали в Евенкські єбєня. Но оказалось, шо тамошній воєнний городок відрізняється від автентичного стойбіща олєнєводів лише тим, шо рядом з юртами стоять самольоти, а в єдиному кірпічному домі находяться школа, лікарня, дєтсад, клуб, сільрада, ЖЕК, склад авіабомб, продуктова лавка, кабінет зоотехніка, воєнна прокуратура і магазін з водкою.

Галя і Наташа рішили, шо в Литві, хоть і жизнь-дрянь, і русофобія, но бігати з діареєю в зарослі карлікової берізки - тоже не лучший варіант. Прихопили з собою своїх рускіх льотчиків і вернулись до Вільнюса.
Цей період у фотографіях не був відображений тьотьою Ірою.Потому шо рускі льотчики, мастєра філігранного сцяння в бак і курільщіки возлє цистерн, не були достойно оцінені литовською владою. Їм тоже дали рік на мовну і соціальну адаптацію.

Галю і Наташу спасло економічне образованіє і вони пішли торгувать в овощні ряди на ринок. А рускі льотчики устроїлись на автомийку. Там їм видали красіву голубу форму і навчили мити машини шампуньом. 
Тьотя Іра тут же зреагувала пересилкою фотографій в Кременець: ось які в мене зяті, на крутій фірмі роблять.

Шампунь харашо пінився і вкусно пахнув яблуками. Рускі льотчики по-тихому переливали той шампунь в баночки з-під "Корвалола" і несли додому, де ним милися всі, включно з котами Жужою і Вєнькою, собакою Паміром і осами, котрі зліталися на запах яблук.

А потом руских льотчиків підло і не по-человєчєскі записали на відеокамеру. Ну, як вони, по привичці, цюняють в резервуар з дизпаливом. Впаяли штраф і вигнали з роботи. Щас вони тоже на ринку палети з овощами тягають.

Так і живуть. 

- Іздєваются над нами, - каже тьотя Іра. 

Ні пенсії прилічної, ні медицинської страховки, всі в одній квартирі в якомусь вільнюському "шанхаї". Внуки до литовської школи ходять, а там же всьо не по рускі, дітям сложно вчитись. Повна срака, кароче.

Але вони не здаються. Тримаються і вірять, шо скоро все повернеться взад. Їх путін підтримує, руский центр їм створив, шоб вони в ньому матрьошок малювали, співали руских пісень, пили руску водку і випилювали великі ложки для зачерпування майбутніх благ у вселенському рускому мірі.

- Нас за людєй нє щітают, Вєрочка.- А ми ж рускі.

- Точно? - питає моя мама. - І давно таке з тобою? Може, до врача треба якого? В мене є один хароший, в голові дуже сильно розбирається.

- Вєрочка, ми - рускіє от Кієвской Русі. От пєрвобитного общества рускі.

- Бля, - каже мама. - Воно заразне!

- Што? - питає тьотя Іра.

- А ото помниш, як тато тіко з Сибіру вернувся? Коли ми першу корову з телятка виростили? До тата тоді КГБ ходило перевіряти, чи він на Сибірі виправився, чи все в порядку в нього з поніманням інтернаціоналу. То тато ж ту корову Матрьошкою назвав. Приходить КГБ, питає в тата, чи не сниться йому криївка, а тато Матрьошку гукає. І каже:

- Бачте, як виправився, в мене даже корова руска.
- То друге життя було, каже тьотя Іра. - Я помню.
- А помниш, як ти під грушкою заснула, а Матрьошка тебе обісрала?
- Ой! Да, вам тогда смєшно було.
- Та тоді було смішно. А тепер от, Ірко, не дуже. Бо воно, таки, заразне.
- Што заразноє?
- Руске гамно - заразне, - каже мама. - Воно тобі тоді, певно, в голову затекло і там заграло.
- Ти страшний чєловєк, Вєра. Как і тє літовци, што нам жить нє дают.
- Бля! Хто вам чого не дає? - каже мама. - Та вивчіть мову, історію, шо там ше, здайте екзамена, получіть громадянство - і живіть по-людськи.
- Зачєм, Вєра? Ми же рускіє!..

Любов Бурак

2016-го за сприяння консулів повернуто на Батьківщину 32 громадян України-жертв торгівлі людьми за кордоном, – повідомила консульска служба МЗС у Twitter.

Як повідомляють міжнародні громадські організації, за 2016 рік зафіксувано понад 100 випадків трудової експлуатації. У більшості з них людей не просто примушували виконувати важку роботу без оплати, але й утримували в жахливих умовах і навіть били.
Випадки трудового насильства над українцями фіксують, в основному, в сусідніх країнах — Польщі, Молдові, Вірменії, Білорусії і Абхазії, але переважна більшість припадає на Росію. Найчастіше така робота пов'язана з будівництвом або шкідливим виробництвом. Працювати змушують без вихідних, а робочий день може тривати по 12 годин і більше. Як правило, через два-три місяці постраждалих відпускають, і в кращому випадку вони можуть розраховувати на оплату дороги додому.
За словами представника Всеукраїнської коаліції з протидії торгівлі людьми Ольги Білецької, організовують трудове рабство цілі злочинні групи. Вербувальники шукають своїх жертв, як правило, біля центрів зайнятості, їдальнях або в соціальних мережах. Щоб увійти в довіру, вони красномовно обіцяють здобувачеві золоті гори і навіть пропонують транспорт для доставки до місця роботи.

"У нас був випадок, коли жінки і чоловіки їхали на збір ягід, але опинилися на силікатному заводі. Під приводом реєстрації у них забрали паспорти, а коли люди зрозуміли, в якій ситуації опинилися і спробували втекти, їх побили, — розповідає Білецька. — Був випадок, коли жінок вивезли на завод з виробництва цегли, хоча пропонували легку кабінетну роботу на виробництві з зарплатою близько $800 на місяць. Умови були жахливими: їм не підвозили навіть нормальної питної води, годували в кращому випадку локшиною швидкого приготування, не кажучи вже про те, що змушували працювати без вихідних. Коли жінки повернулися, у них були великі проблеми зі здоров'ям".

В 2016 році по 5 років ув'язнення отримали жителі Закарпаття, які переправляли тернополян у примусове рабство до Росії. Злочинний дует шукав людей із скрутним матеріальним становищем та пропонував їм доволі високооплачувану роботу в тепличному господарстві – 500-1000 доларів. Обіцяли належні умови проживання та харчування.  Але реальність виявилася інакшою: українці потрапляли у справжнє трудове рабство.

Цей процес - скоріш вийняток, ніж правило: далеко не всі злочини офіційно розкриті і доведені в суді. Найбільша міра покарання, яку отримали злочинці, котрі вербували та вивозили людей, - 11 років позбавлення волі.

За словами експерта, за законом держава повинна надавати допомогу виявленим постраждалим. Люди можуть отримати відповідний статус і допомогу. Але підтвердити такий статус можуть не всі, оскільки потерпілі повертаються з "заробітків" у важкому психологічному стані і бояться називати свої персональні дані.

На сьогодні в Україні працює національна "гаряча лінія" з протидії торгівлі людьми. Дуже легкий для запам’ятовування телефон – 527. Тут надають консультацію стосовно легального працевлаштування за кордоном, стосовно пошуків роботи. За цим номером можна звернутися про допомогу, якщо потрапили у складну ситуацію. Людині достатньо зателефонувати, і її сконтактують з організацією в області, де вона живе, або де вона знаходиться. Практично в кожному регіоні є громадська організація, яка надає допомогу постраждалим

"У жодному разі не можна нікому віддавати свої документи, а перед виїздом слід зробити їх копії та "підвісити" скани в мережевій хмарі. При попаданні в іншу країну, відразу ж записати або запам'ятати контакти організацій, які зможуть захистити вас — наприклад, посольство. І зрозуміло, потрібно укладати контракт з роботодавцем і виїжджати тільки легально", — радить правозахисники.

 

Днями, у Вашингтоні відбувся перегляд документального фільму Ольги Онишко «Жінки Майдану» про роль жінок під час Революції гідності в Україні.

Присутня на показі конгресвумен Марсі Каптур зазначила, що вражена силою та сміливістю українських жінок. Втім, аби у суспільстві дійсно відбулися суттєві зміни, жінки мають не зупинятися на досягнутому і брати владу у свої руки, зазначила Каптур.

«Більшість жінок мають бути залучені у політику, ставати депутатами міських рад, мерами міст, нести цей досвід на вищий рівень урядування і зробити це суспільство більш збалансованим», – зазначила демократ Марсі Каптур.

 

 

У події взяли участь волонтерки організації «Hеlp-Ukraine». Це жінки, які підтримували протести на Майдані, а пізніше допомагали українським військовим та їхнім родинам зі Сполучених Штатів.

Документальний фільм "Жінки Майдану" присвячений ролі жінок у творенні Революції Гідності, майбутніх подій в Україні. Автори фільму - Ольга Онишко і Петро Дідула - працювали над ним протягом всіх подій Майдану і після нього. Фільм постійно доповнюється новими документальними історіями про жінок. У продовження документального фільму започатковано інтернет-проект "Ms. Майдан".

Фільм був номінантом на фестивалях Woodstock Film Festival, Culver City Film Festival, планується показ на Richmond International Film Festival, Fort Myers Film Festival, у рамках заходів за права жінок у США у березні із закликом "In Solidarity We Stand".

Ольга ОНИШКО -  журналістка, громадська активістка, режисерка і продюсерка. Родом з Галичини, від 2002 року мешкає у США. Продюсер і режисер документального фільму "Три історії Галичини" (2010).

Петро ДІДУЛА -  журналіст, оператор, фотограф. Випускник факультету журналістики Львівського державного університету ім. І. Франка (1993) та філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету (1999). Учасник низки міжнародних фотовиставок, режисер та оператор. Працює в Українському Католицькому Університеті.

"Від 2012 року ми (Оля Онишко та Петро Дідула) розмірковували над можливістю зняти документальний фільм про жінок у визвольному русі і в житті Церкви. Гарний досвід спільної праці над фільмом "Три історії Галичини" спонукав до подальшої праці. Тому Майдан для нас став справжнім провидінням. Від перших днів Революції Гідності у нас не було сумніву, що і кого знімати. Крім того, жінок знімати на відеокамеру було значно простіше. Вони не ховали своїх облич, зазвичай легко погоджувалися на інтерв'ю і усміхались навіть тоді, коли насувалася небезпека, розмірковували про насущне з легкістю і не без емоцій".

 

Джерело «Голос Америки»

АМЕРИКАНСЬКA ЛIКАРНЯ, АБО ЯК Я З “МАМАШІ” СТАЛА “SWEETY”

Проживши в Штатах пiвтора роки, я весь час старанно намагаюсь уникати порiвнянь з Україною. Але нещодавно менi довелося “погостювати” в американськiй лiкарнi, i тут не помiтити рiзницю було неможливо.

Вперше я народжувала в українському обласному центрi. Це був справжнiй жах. Пiсля майже доби в реанiмацiї мене перевезли у палату з 4 (!) iншими жiнками з немовлятами. Безперервний плач дiтей i стогiн жiнок. Будь-яка допомога – за грошi в кишеню. Хамство персоналу – за межами добра i зла. “Мамаша, чєво ви хатiтє?” або “Мамаша, вєрнiтєсь в палату!” – була вiдповiдь на будь-яке запитання, з яким жiнка виходила в коридор. I, звiсно, класика жанру – сердита прибиральниця, що, гримаючи шваброю, возюкає брудною ганчiркою по пiдлозi. Та лiкарня потiм довго снилася менi y нiчних жахiттях.

Вдруге я народжувала у Києвi. Грошi в кишеню лiкарю + платна палата. Хоч i з потрiсканими стiнами – зате сама. Туалет через коридор – ну, та й Бог iз ним. Але шок – медперсонал iз попередньої лiкарнi, подолавши просторово-часовий континiум, опинився зi мною у моїй новiй реальностi. Трохи новiшi халати, але з такими ж самими глибокими кишенями. Я знову була “мамашею”. I прибиральниця знову дивилася на мене так, нiби особисто я була винна в усiх її негараздах.

Третя моя дитина з’явилася на свiт в Америцi. У мене була страховка i чiтке усвiдомлення, що нiхто не вимагає i не очiкує вiд мене нiяких “додаткових заохочень”. Це було нове i незвичне вiдчуття.

Напередоднi “заселення” у розмовi з медсестрою, яка заповнювала мою анкету, я обмовилася, що не люблю льоду у напоях. Коли мене привезли в мою палату, на кружцi для води бiля мого лiжка було написано “NO ICE”. Може й дрiбниця, але все ж…
В самiй палатi – 6 (!) рiзних кнопок для виклику медперсоналу. Медсестри приходили допомогти, коли в мене був бiль, спитати, чи є в мене питна вода, допомогти пiдвестися з лiжка, вiдповiсти на запитання стосовно дитини. I жодного разу я не вiдчула себе “мамашею”. Натомiсть я чула “How are you feeling Mrs. Miller?”, “How can I help you?” або “Sorry, sweety!” (якщо пiд час процедур менi було боляче).

I, наскiльки я побачила, подiбне ставлення – до усiх пацiєнтiв, не зважаючи на фiнансове становище, знайомства, колiр шкiри чи з якої країни ти приїхав.
Взаємоповага i взаємоввiчливiсть мiж персоналом i пацiєнтами – це те, чого так не вистачає українським медичним закладам.

Я досi не люблю лiкарнi, але в американському госпiталi у мене з’явилося приємне вiдчуття, що уся система працює для мене: для мого комфорту i мого одужання.
Натомiсть в наших лiкарнях ти нiби потрапляєш у чужу компанiю, в органiзм, який працює сам по собi i сам для себе, а тебе сприймає як ворожий елемент або як об’єкт для викачування грошей.

I, на моє глибоке переконання, жодна медична реформа не допоможе виправити цю ситуацiю, поки не вiдбудеться реформи у головах людей, котрi працюють у лiкарнях. Поки медсестри верещатимуть через коридор: “Чєво ви хатiтє!”, а прибиральницi продовжуватимуть грюкати швабрами…

Тетяна МЕЛЬНИКОВА

джерело: ПроТе.

Вчені з Квінслендського університету виявили на заході Австралії відбиток ноги зауропода, який став найбільшим слідом тварини з відомих на сьогоднішній день.  

Слід був знайдений в Волмандії, де можна побачити безліч слідів, які були залишені динозаврами 127-140 років тому.

Про свою знахідку дослідники повідомили в The Journal of Vertebrate Paleontology.   До теперішнього часу в даному регіоні дослідники виявили тисячі слідів динозаврів, з яких близько 150 віднесені до представників 21 відомого виду.

Тепер же тут був виявлений і найбільший слід динозавра: його довжина становить 1,7 метра, він належить зауроподу.    

Раніше вчені також повідомляли, що виявили рештки унікального арктичного динозавра, який отримав назву Ugrunaaluk kuukpikensis, що означає "стародавня тварина річки Колвілл". У довжину даний динозавр досягав близько 7,5 м. У часи Ugrunaaluk kuukpikensis Арктика була вкрита хвойними лісами, а середньорічна температура була +7 градусів за Цельсієм.

 

Екіпаж затонулого судна ANNA було врятовано китайським судном.

Семеро українських моряків повернулися до Києва після аварії судна ANNA біля берегів Лівії, повідомили в прес-службі департаменту консульської служби МЗС. "Семеро українських моряків знаходилося на борту судна "ANNA", що затонуло поблизу узбережжя Лівії. Усі українці – члени екіпажу були врятовані китайським судном.

Потерпілим громадянам України було надано допомогу: посольством України в Тунісі у взаємодії з представниками місцевої влади було забезпечено членів екіпажу безкоштовним проживанням у готелі, харчуванням та оформлено необхідні для виїзду з Лівії документи", – йдеться у повідомленні.

Канада висловлює занепокоєння через порушення прав людини в окупованому Росією Криму і закликає міжнародну спільноту тиснути на Москву через її агресію щодо України.

15 березня в резиденції Глави Чеської Республіки – Празькому Граді - Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чехії Євген Перебийніс вручив вірчі грамоти Президенту країни Мілошу Земану.

В ході бесіди, яка відбулася після офіційної церемонії вручення грамот, сторони обговорили стан та перспективи розвитку двосторонніх відносин між двома країнами, зокрема в політичній та економічній сферах.

Є.Перебийніс поінформував чеського Президента про зусилля, яких докладає Україна для відновлення своєї територіальної цілісності та протидії російській агресії, висловив сподівання на продовження підтримки України з боку Чехії на міжнародній арені.

Глава чеської держави наголосив, що підтримуватиме будь-які зусилля, які б сприяли відновленню миру і територіальної цілісності України, а також право українців самим визначати долю і шлях стратегічного розвитку своєї країни.

Естонські українці разом з Посольством України вшанували Тараса Шевченка.

Цього року Угорщина продовжить програму лікування українських військових, поранених у ході бойових дій на Донбасі, і прийме на відпочинок із України тисячу дітей учасників АТО.

Ця розповідь про японсько-українське подружжя, яке живе в Японії та палко любить Україну. Тернополянка Галина Соб’єцька уже десять років живе в Японії. У країні сонця, що сходить, вона зустріла свою долю - нащадка самураїв Шусея Ямомото і полонила його серце. Розповідь про те, як живеться родині у Японії та про любов до України.

Вівторок, 14 березня 2017 09:34

Мазепинський дуб біля Диканьки

Не збереглося. У 1934 році згоріло після удару блискавки.

Андрій Посполітак із селища Луків Турійського району загинув під Іловайськом. Його мама Світлана Володимирівна досі не вірить, що її хлопчика немає. Він же у неї один. У невеличкій хатині дотепер усе, як при ньому. Біля ніг треться Андрієва кицька Маркіза. На столі – велике фото сина, обрамлене вишитим рушником…

Найбільше любив маму та Україну

Андрій був єдиною дитиною, надією й опорою у житті Світлани Володимирівни. З раннього дитинства вона ростила його сама. Всю нашу розмову в мами в очах стояли сльози. Рік минув, як їй привезли дитину в цинковій труні, а час не притупляє біль.

– Я до Ізраїлю їздила: думала, коли вклонюся святим місцям, знайду якусь рівновагу, спокій. Ні… Не проходить…

Жінка бере до рук велику шкатулку. Тут її найдорожчі скарби: Андрієві дипломи, знімки, записочки, квитки на «Бандерштат», завсідником якого був… З ніжністю і трепетом перекладає кожен папірець. Мене ж вразила кількість дипломів – за 29 років свого життя Андрій встиг здобути фахи тракториста-машиніста, водія, оператора комп’ютерного набору, менеджера… Він усе шукав себе і вчився, вчився…

– Поступив у Академію друкарства у Львові й покинув. Сказав – не моє, – розповідає пані Світлана. – Хоча дуже гарно малював. Останнім часом у Польщі працював на будівництві, тому дуже хотів закінчити ще щось по будівництву.  Між мамою і сином були особливі стосунки, такі рідко зустрінеш у наш час. У нього вже вуса росли й щетина, а вона його все котичком називала. Він часто додому з квітами приходив – для мами.

А ще Андрій любив Україну та вірив у майбутнє держави, людей. Це його рукою на пам’ятному знаку на честь борців за волю нашої країни у рідному Лукові написано: «Благословенною будь, моя Україно».  На Майдан не пускала – від війни не вберегла

– Я не пускала його на Майдан, – тихим голосом зізнається Світлана Володимирівна. – Говорила: «Ти у мене один син і не маєш права  жертвувати собою. З ким я лишуся?» Він ніби слухав. Але в той час у Польщу їздив. Хіба я могла перевірити, де був насправді? Хлопці казали, що бачили мого Андрійка на Майдані… Знаєте, саме в річницю розстрілу Небесної сотні ми його перезахоронювали. Не вберегла…

Кажуть, долю й на коні не об’їдеш. На початку квітня 2014 року Андрій серед ночі приїхав з Польщі. Тільки встиг маму обняти, кількома словами перемовитися – а тут стукіт у вікно. Хлопці прийшли, сказали, щоб у військкомат з’явився. Ніякої повістки не приносили.

– Я ще тоді його запитала: «Може, ти не підеш? Тільки ж приїхав». Він мені: «Мам, я так не можу. Ходив у козацьких строях, а тепер – тікати? Мені буде соромно». На ранок я йому нашвидкуруч зібрала рюкзачок, принесла, дивлюсь, а в автобусі – чоловік 12 чи 13 сидить. А повідомлень же розносили у три-чотири рази більше! Коли зустріла погляд сина, мені так стало тяжко і зле. А він посміхнувся: «Не хвилюйся, нам сказали, що то тільки на два тижні. Все буде добре».

По коркові води  на солдата…

Цю фразу – «Все добре» – Світлана Володимирівна чула не раз упродовж нестерпно довгого і спекотного літа 2014 року. Як же важко тоді було! Морально і фізично. Хлопці не мали що пити. Це тільки уявити собі: блокпост посеред степу під палючим сонцем. Солдати чекають водовозку. Машина приїжджає прошита кулями, і в ній тільки… півтора літра води. На всіх. Кожному по ковпачку. А що відчули українські бійці, коли «сєпари» притягли до них на блокпост під Щастям спалену машину тутешнього фермера, який привозив їм продукти?! Самого чоловіка вбили. А як волиняни стояли біля Старовойтового, місцеві організували чергування біля криниці, щоб солдатики не могли набрати води і напитися. Та навіть у звірів є неписане правило – у посуху біля водопою не нападати! Після побаченого на сході Андрій написав вірш – російською мовою, щоб зрозуміли місцеві. Після його загибелі «та» сторона виставила ці рядки в Інтернеті.   «Какого хрена вы сюда приехали?» – А мы в ответ стояли на постах, Держали автоматы мы уверенно И знали твердо – дух наш не сломать... Мы жили в ямах, блиндажах и под деревьями, Надеясь в чудо: а может, пронесет? Вдруг слышим свист, разрыв со стрельбами, А мы? Что мы – в ответ им миномет. Кого судить за это все бесчинство, Пусть судит Бог, ему виднее с высоты, Пусть судит тех, кто предал веру и честь свою, И Украину, и славный свой народ!

Шукала сина в лікарнях Росії та в рабстві «деенерівців»

– Коли у Києві був парад, Андрій не брав трубку. Пізніше дізналася, що тоді розстрілювали їхній блокпост, – з тремтінням у голосі продовжує мама. – Наступного дня на запитання «Як справи?» стиха так відповів: «Мам, які справи? У нас хлопців повбивали». «А де твій друг Коля з Каменя?» – «Немає друга Колі». – «А де командир?» – «Немає командира». Тоді дванадцять чоловік розстріляли. Я цілий день плакала і молилася. Чужі діти, а серце розривалось. А коли 28 серпня вранці з ним говорила, Андрій просто кричав: «Мама, дзвони! Хай підмогу посилають. У нас же в Україні все є, а нас тут розстрілюють!!!» Мати і рідні Андрія по крупицях довгий час збирали інформацію про останні години його життя. Того страшного серпневого дня маршрут наших бійців пролягав через  Добропілля, Агрономічне на Старобешеве, Новокатеринівку. Там українські військові вийшли на ульянівських десантників. Андрій ще з двома товаришами їхали на першій вантажівці, в якій були речі хлопців. Водія убив снайпер. Побратими перенесли його у кузов, а потім за кермо сів Посполітак. Через якийсь час Андрій випустив кермо з рук і похилив голову на плече товариша Степана. Той шарпонув його – намарне. Степан вистрибнув з машини, а хлопці, які пізніше проїжджатимуть повз автівку, розкажуть мамі, що у кабіні нікого не було. Це дасть надію – раптом він поранений?.. Так почалися довгі місяці пошуків.

Де тільки мама не шукала Андрія, з ким лише не зв’язувалася! В неї є спеціальний зошит, і у ньому – телефони. Народних депутатів, усіляких центрів обміну полоненими, волонтерів, високих чинів у Міноборони, СБУ, журналістів, Рубана… Всі обіцяли: він живий, включений у списки обміну… Андрія Посполітака розшукували у госпіталях Саратова і на шахтах «ДНР» – казали, що він там у рабстві. А скільки було дзвінків, де за гроші обіцяли звільнити волинянина! Сьогодні говорити про ті дні, коли надія змінювалася відчаєм, Світлана Володимирівна не може – переходить на шепіт.

– У Донецьку є така «журналістка» Альона Кочкіна. Десь у жовтні 2014 року вона в Інтернеті виставила відео з простреленим Андрієвим паспортом, сумкою, речами... Ще й дописала: «Мне очень жаль мать этого укропчика». Серце розривалось, але… Сумка була прострілена, а Андрій її збоку через плече носив. Значить, його в ногу поранили, значить, живий!  Кожен день безрезультатних пошуків давав надію: тіла немає, ДНК уже два місця перевіряють – збігів нема. Отже, Андрій живий!  Страшна звістка прийшла в лютому – збіглася ДНК солдата, похованого у Запоріжжі як невідомого. Мамі показали фото його речей. Коли вона їх дістала, у мене мороз по шкірі пішов.

– Кросовки… Без ніякого ДНК я зрозуміла, що то Андрійкові, – гладить рукою папір жінка. – Штани, труси – все у крові. Це ті шовкові нитки, що я йому давала, це його ручка, його бинт, що були при ньому, це його звичка так речі складати…

Світлана Володимирівна з обуренням повідала про випадок, коли син іншої матері був похоронений як невідомий, у той час як у його кишені лежав мобільний телефон… Андрієва тітка Лілія Барилюк розповіла, що мама не знає, але при Андрієві також був мобільник з її номером, з номерами рідні. Достатньо його було просто зарядити… Як так можна, знаючи, що про загиблого хлопчину хтось чекає звістки, не нажати декілька кнопок! Що там за люди? І взагалі, якому чиновнику прийшло у голову через півтора року після загибелі сина під Іловайськом викликати на допити матір? Що вона може сказати? Хай викликають тих, хто на параді був, і запитують, чому вони покинули хлопців під час наступу російських військ! До відома наших високих військових чинів: найбільше в Ізраїлі маму загиблого воїна вразило ставлення до їхніх солдатів. Там немає команди «Вперед!» Там є команда «За мною!» Тобто перший іде командир.

Андрія Посполітака хоронили у рідному Лукові через півроку після його загибелі 19 лютого 2015-го. Приїхали побратими з великим синьо-жовтим знаменом, де рукою Андрія були відзначені населені пункти Луганської та Донецької областей, які вони визволяли, в яких стояли на блокпостах…

Наталка СЛЮСАР

Джерело

Більш як 350 років тому з уст молодої української дівчини полетіла у світ тиха журлива пісня «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці». Цю пісню люблять і співають до сьогодні, вона існує в записах фольклористів, обробках композиторів, перекладах на німецьку, чеську, французьку, польську, англійську мови.

Вічна тема кохання, зради і помсти хвилює і бентежить наші душі, як хвилювала душі наших далеких предків століття тому. Чарівна мелодія і високе поетичне слово огортають слухача смутком і співчуттям до бідного Гриця і до дівчини, яка його згубила, до скороминущості й трагічності такого короткого і такого солодкого людського життя.

Слід додати, що жодна з пісень не мала такого впливу на українську літературу, як ця. Сюжет «Гриця» став основою для творів Л. Боровиковського («Чарівниця»), С. Руданського («Розмай»), М. Старицького («Ой не ходи, Грицю»), О. Кобилянської («У неділю рано зілля копала»), І. Микитенка («Маруся Шурай»), І. Сенченка («Ой не ходи, Грицю, та на вечорниці»), Л. Костенко («Маруся Чурай») та багатьох інших авторів.

П'ятниця, 10 березня 2017 06:24

Скиньте з Шевченка шапку...

Скиньте з Шевченка шапку.
Та отого дурного кожуха.
Відкрийте в нім академіка. Ще одчайдуха-зуха.
Ще каторжника роботи. Ще нагадайте усім:
Йому було перед смертю всього лише сорок сім.
А то підробили діда і шкутильгаєте з дідом.
Ліниву свою недолугість за ним пускаєте слідом.
А він вибухає і шпетить всю вашу дурну макітру
І молодо круговертить. Молодо! Проти вітру!
А він все шукає до пари – наймичку з сиротою,
А він пропада за маною – не вашою, а отою!
І горне гору роботи, бо в нього роботи гора.
Гори до нього горнуться, сонце – на вістрі пера.
Він пильно у нас вдивляється.
Вільний свавільний самум.
Здається, ядерно вибухне з отих непокірних дум.
А то регоче і тішиться, наче хлопчисько радий.
Шевченко був молодим. Шевченко завжди молодий.

Іван Драч

Жінки, які обіймають керівні посади на підприємствах в країнах Євросоюзу, в середньому заробляють на 23,4% менше, ніж чоловіки-керівники.

Про це свідчать дані Eurostat.

 

У всіх країнах ЄС чоловіки-керівники заробляють більше жінок-керівників, хоча і в різних пропорціях.

 

Гендерний розрив в оплаті праці на керівних посадах є найменшим у Румунії (5,0%), далі йдуть Словенія (12.4%), Бельгія (13.6%) та Болгарія (15.0%).

 

На противагу цьому, жінка-менеджер заробляє приблизно на третину менше, ніж її колега-чоловік в Угорщині (33.7%), Італії (33.5%) і Чехії (29.7%), і приблизно на чверть менше в Словаччині (28.3%), Польщі (27.7%), Австрії (26.9%), Німеччині (26.8%), Португалії (25.9%), Естонії (25,6%) та Великій Британії(25.1%).

 

Автори дослідження відзначають, що гендерний розрив в оплаті праці пов'язаний з низкою юридичних, соціальних і економічних факторів, які виходять далеко за рамки одного питання про рівну оплату за однакову працю.

Це був сирота з добрим серцем та бездонної глибини душею, людина, від якої ніхто не чув поганих слів і не бачив поганих вчинків, людина, яка дуже мріяла про закінчення війни, бо бачила та відчувала, як настраждалася Україна за ці три роки.

Але міна лягла поруч і остання ніч його життя покрилася м'якою вуаллю вічності.

Історія мужнього українського хлопця, інваліда з дитинства, в якого немає ніг, та працює лише одна рука, але який, попри все, не встрачає мужності та віри в життя, підкорила мережу.

Нещодавно Міністр закордонних справ Павло Клімкін дав інтерв'ю  австрійському журналу "Профіль", в якому розповів про своє бачення політики щодо Росії.

Середа, 01 лютого 2017 11:51

Архіви ЦРУ: УПА. Співпраця з ЦРУ.

Нещодавно розсекречені архіви Центрального розвідувального управління США проливають світло на встановлення контактів та початок співпраці між ЦРУ та Українською Головною Визвольною Радою (УГВР), створеною у 1944 році для політичного керівництва збройною боротьбою Української Повстанської Армії (УПА).

В Радянському Союзі підземна база підводних човнів у бухті Балаклави під Севастополем була гордістю. Вважалося, що це - надсекретний та надсучасний об'єкт, про який "головний ворог", США не мають жодної гадки. Однак розсерекречені архіви ЦРУ свідчать завсім про інше.

Виявляється, американським розвідувальним службам було відомо набагато більше, ніж то декларував Радянський Союз. Зокрема, багато інформації було отримано завдяки польотам літаків-розвідників U-2.

Ось і добігають кінця тривалі зимові свята українців. Напередодні Водохреща – 18 січня за новим стилем – святкуємо «Голодну кутю» або другий Свят-Вечір. Увесь цей день віруючі люди нічого не їдять — постують. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря. На вечерю подаються пісні страви — смажена риба, вареники з капустою, гречані млинці на олії і кутя та узвар.

Вівторок, 10 січня 2017 13:04

Українське Різдво в Будапешті

7 січня українці, які проживають в Будапешті та його околицях, зібралися воєдино за спільним столом, щоб у сяйві Зірки з Вифлеєму долучитися до одного з найбільших християнських празників - Різдва Христового.

Друзі! Завтра, 11 січня 2017 року, запрошуємо всіх відвідати незвичайне дійство, яке відбуде ться у Гельсінки, у Camerata-sali, Musiikkitalo, об 19.00.

Безвізовий режим з Коста-Рікою запроваджується з грудня 2016 року для громадян України, пред’явників будь-яких типів паспортів, на поїздки до 90 днів.

Кожна область України славиться своєю унікальною кухнею – залежно від традицій та географії.

 

10 грудня 2016 року в найбільшому католицькому храмі столиці Угорщини, базилиці Святого Іштвана, відбувся неймовірний різдвяний концерт молодого та енергійного українського квартету тенорів LeonVoci у супроводі Львівського симфонічного оркестру Ko. Leo Symphoniker.

Тернопільська журналістка побувала у Латвії на унікальному фестивалі та поділилися своїми враженнями. "Незабутні враження залишили середньовічні вулички серця Риги – Старого міста, з його неповторною архітектурою,  маленькими сувенірними крамнички та кав’ярнями. Величний Домський собор, де один з найкращих органів світу і де ми мали насолоду послухати концерт духовної музики".

18 листопада, на запрошення товариства “Українська родина”, до Анталії завітав голова Світового Конгресу українців Євген Чолій.

14 листопада 2016 року у Франції парижани вшанували пам'ять видатного українця - оперного співака Василя Сліпака!

Спілка Української Молоді, яка минулого року відсвяткувала 90-ліття з часу створення, днями відзначила 70-ту річницю відновлення своїх структурних клітин в діаспорі.

Командувач Сухопутних військ Канади генерал-лейтенант Пол Винник під час візиту в Україну, відвідав село Поздимир Радехівського району (Львівщина), звідки походять його предки.

Сьогодні виповнюється 73 роки лідеру кримськотатарського народу, народному депутату України та Уповноваженому Президента у справах кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву.

У повідомленнях арабських вчених IX ст. про землі давньої Русі було немало загадок для дослідників. Ціле століття, наприклад, шукали вітчизняні історики та археологи місцезнаходження великого острова, де, за арабськими джерелами, жили давні східнослов'янські племена, об'єднані назвою Русь. З цього острова протяжністю «в три дні путі» Русь здійснювала наскоки на ворогів. Славнозвісний острів Давньої Русі вчені шукали ледве не на всій європейській території СРСР: від Балтики до Чорного і Азовського морів. Багато було запропоновано гіпотез, але острів так і не вдалося знайти.

Британська співачка і володарка премії “Grammy” Джосс Стоун заспівала українську пісню разом з гуртом “Dvoe”.

Об’єднання українців у Польщі звернулося до польської прокуратури із заявою про підозру вчинення злочину, що стосується образи по відношенню до українців, які висловив відомий над Віслою теле- і радіоведучий Войцєх Цейровський.

З приводу “Дня української писемності та мови - 9 листопада“, Світовий конґрес українських молодіжних організацій запрошує взяти участь в міжнародному флеш-мобі.

9-10 листопада 2016 року українські науковці з усього світу зберуться у Львові, щоб обговорити стан української мови у світі.

Щоб здійснити задум у складній гірській місцевості, потрібні були кваліфіковані спеціалісти. Тому з усіх куточків згаданої імперії для прокладання залізниці запросили будівельників різних національностей: австрійців, угорців, чехів, хорватів, німців. Також на державному рівні було прийнято рішення запросити спеціалістів з Італії, переважно з північних гірських земель...

Вівторок, 08 листопада 2016 09:20

Подвижницька праця для Бога і для людей.

У столиці Естонії Таллінні живе і працює унікальний українець, відомий культурний і громадський діяч, керівник Центру української культури – Анатолій Лютюк. Виїхавши з України понад сорок років тому, він її не забув, й дотепер продовжує прославляти і вчинками, і працею.

Понеділок, 07 листопада 2016 06:25

Трипільська праісторія

Чому саме українці і саме на середньому Подніпров’ї? Чому саме ця земля і цей народ стали першоосновою глобального індоєвропейського етносу, який став духовною, моральною та фізичною першоосновою всіх європейських народів білої раси, яка в наступні роки розселилася по всій земній кулі?

П'ятниця, 04 листопада 2016 09:44

Українець, який врятував Польщу

Український командувач Марко Безручко обороняв польське Замостя від атак Червоної армії у серпні 1920 року. Там він, можливо, вирішив долю не лише Польщі, але й інших західних країн, куди намірялися більшовики з гаслами про владу пролетаріату. Народився цей український військовий 31 жовтня 1883 року.

П'ятниця, 04 листопада 2016 09:23

Запрошуємо молодь на ЯрмаRock Fest у Польщі!

18-19 листопада 2016 р. в Ґданську відбудеться ювілейний 40-ий Український Молодіжний Ярмарок, під новою назвою “ЯрмаRock FEST“

«Динамо» Вроцлав - це перший офіційний футбольний клуб у Польщі, у якому грають тільки українці

Українці Австралії написали листа до прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте із закликом остаточно ратифікувати Угоду про Асоціацію Українв-ЄС.

Від імені 20-мільйонної української діаспори Світовий конгрес українців закликав керівництво Нідерландів розблокувати процедуру ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

26 жовтня 2016 року у Winter Palais у Відні (Himmelpfortgasse, 8) відкрилася виставка творів видатного українського скульпотора Івана Георгія (Йоганна Георга) Пінзеля.

21-22 жовтня 2016 р у Фатімі (Португалія) відбувся перший форум українських мігрантів Європи та Проща українських громад.

У Києві відомий український історик, директор національного інституту пам’яті Володимир В'ятрович презентував книгу про Волинську трагедію "За лаштунками "Волині-43".

У неділю 30 жовтня у Новому Саді відбудеться 6. Фестиваль української дитячої творчості "Веселка". Участь візьмуть українські культурні товариства Сербії та учні початкових шкіл які вивчають предмет "Українська мова з елементами національної культури".

Світовий конгрес українців (СКУ) закликав Міжпарламентський союз (МПС) відкинути пропозицію про скликання запланованої на 2017 рік 137-ої Асамблеї МПС в Санкт-Петербурзі.

Колектив порталу української діаспори "Стожари" висловлює щире співчуття редактору з Австралії пані Марічці Галабурді-Чигрин з приводу тяжкої, невимовної втрати – смерті її тата Івана Галабурди. Важко знайти такі слова, які б змогли зменшити біль втрати тата.

Українська недільна школа, Національний культурний центр, як рідний дім, як родина, як маленька Україна!

25 років - саме стільки просидів у в'язниці на Соловках (Російська імперія) останній кошовий отаман Запорозької Січі Петро Калнишевський. Там і помер у віці 113 років..

Минулого тижня у Вінниці відбулася благодійна акція – презентація пересувного мамографа «Квітка», названого на честь американської співачки українського походження Квітки Цісик. Вітала присутніх, піснями із репертуару незабутньої співачки, лауреат одноіменного конкурсу, відома співачка Оксана Муха.

Цими днями в Україні вперше було представлено дитячу колекцію етнічного одягу під чудовою назвою "Аденчик-Баденчик". Її авторка - Вікторія Щербань, українка, що проживає у Німеччині.

Сьогодні стали відомі перші подробиці ув'язнення в Росії Романа Сущенка, власного кореспондента "Укрінформу" в Парижі.

Для молодіжних організацій діаспори характерно: співпраця в колективі, взаємодопомога у навчанні і побуті, опіка над нужденними співвітчизниками поза організацією, традицій і звичаїв свого народу, ширення відомостей про Україну, а все разом підкорялось одній меті служінню Богові і Україні

28 вересня 2016 року виповнюється 150 років з Дня народження батька української історії Михайла Грушевського. Це привід задуматись, яким він був, та якби він виглядав, якщо б був нашим сучасником. Може так?

Вівторок, 27 вересня 2016 09:17

Вітаємо вірян з Воздвиженням!

Святкування Церквою дня Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього триває дев'ять днів: з вечора 27 вересня до 5 жовтня (за старим стилем - з вечора 13 вересня до 21 вересня).

Вівторок, 27 вересня 2016 07:44

Обрано Президента УККА

З 23-го по 25-го вересня 2016 року, у Гартфорді, штат Коннектикут, США, проходив ХХІI Конґрес Українців Америки.

У її вишитті закодований певний зміст. Причому у кожної – свій, неповторний, якого не віднайти в іншій вишиванці. Сорочка від вроків, вишита шовком, «білим по білому», з тризубом, який майстрині вправно вишили у візерунку.

У червні цього року в Одесі відбулась надзвичайна подія - на світ з'явилося одночасно п'ять малюків: три хлопчики та дві дівчинки.

Середа, 14 вересня 2016 01:48

Яворівський квіткове диво

Львівщина подарувала нам неймовірно квітуче вишите диво назва якому Яворівська вишивка. У цьому мальовничому краї вишивку гладдю називали гаптуванням. І розквітло диво природи на комірцях, чохлах, подолах та рукавах  “писаних” або “рисованих” жіночих і чоловічих сорочках.

Заповзяті Українці в ОАЕ традиційно незвично та захопливо відсвяткували 25 річницю Незалежності Україні.

28 серпня 2016 року, біля пам'ятнику Т. Шевченка, що в парку Гуді муніципалітету Зографу міста Афіни, українська діаспора Греції відзначила День Незалежності України.

Середа, 07 вересня 2016 06:10

Свято України в Каталонії

З 2 по 4 вересня 2016 року наша українська громада в Каталонії запалювала Іспанію своїм українським завзяттям та іспанською пристрастю на фестивалі української культури Ucraina Fest.

Українці зробили вагомий внесок в історію розвитку та освоєння Канади. Але що знаємо ми про українських піонерів у Канаді. До Вашої уваги цікаве дослідження Василя Мойси.

Вівторок, 06 вересня 2016 06:11

Як гуцули на трембітах грають!

У перші дні вересня простори Рахівщини заполонили гучні соковиті звуки 54 трембіт. З рекорду України Рахівщина відкрила ХХІІІ Міжнародний гуцульський фестиваль та одночасно свято "Гуцульської бриндзі".

Понеділок, 05 вересня 2016 08:26

Де мешкали трипільці у Львові

Біля мальовничого містечка Винники, що фактично відноситься вже до Львова, на горі Жупан Міжнародна арехеологічна експедиція знайшла залишки трипільського поселення.

Нагадуємо, що триває реєстрація на Форум Української молоді діаспори, організований з ініціативи Свiтoвого Конґресу Украïнських Молoдiжних Органiзацiй, який відбудеться  22-27 серпня 2016 р. у місті Вінниця. До участі у Форумі запрошуються представники української молоді з різних країн світу та України.

Хрещення Русі — процес прийняття і поширення християнства у Русі. Ключова подія — масове хрещення у 988 році мешканців Києва, а згодом інших міст держави князем Володимиром I Святославовичем, у результаті чого християнство стало провідною релігією на Русі.

«Як тільки в Україні почалася війна, мій чоловік-японець принципово перестав говорити російською мовою і перейшов на українську» - розповідь про життя українців у Японії, поєднання культур та про те, як вплинула війна в Україні на українців, які проживають у Японії та їх близьких - японців. Інтерв'ю з Вікторією Верескун - полтавчанкою, яка знайшла свою долю у Країні Сонця,

Четверо українських школярів увійшли в сотню найкращих юних вчених світу за результатами наукового конкурсу від інтернет-гіганта Google.

 

 



У неділю, 24 липня 2016 року пішов з життя відомий історик, автор "Україна:історія" Орест Мирославович Субтельний

Пам’ятник українському поетові мають намір встановити за адресою вул. Повстанська, 14, на території львівської школи-гімназії міжнародних відносин імені Василя Стуса.

22 липня 2016 року о 14.00 біля Посольства України в Софіїї запрошуємо всіх небайдужих до людського життя людей помолитися за душі загиблих в Україні.  Пом'янемо загиблих хвилиною мовчання та запаимо свічки за їх душі. П'ятниця 22 липня 2016 року з 14:00 біля посольства України в Софії ("Овча Купель" вул. "Боряна" 29).

Прийшов час відпустки, Ви успішно відкрили шенгенську візу, оплатили п'ятизірковий готель, авіапереліт з трансфером. І начебто все добре ...

Але на кордоні Вас можуть просто не випустити через штраф у 100 гривень, про який Ви навіть не знали.

 

 

Нещодавно у Палаці Німфенбург у Мюнхені відбулася цікава подія. На один вечір старовинний палац Німфенбург став місцем помешкання справжніх українських німф - мавок.

Українці все більше дивують світ, намагаючись перетворити його на краще. Талановита молодь створює винаходи, які знаходять світове визнання. Не виключено, що екологічний одноразовий посуд стане також таким винаходом.

П'ятниця, 12 серпня 2016 02:00

З історії велосипедів в Україні

В останній третині ХІХ ст. не було у світі транспорту моднішого за велосипед. Циклісти плуталися під ногами, збивали перехожих, ламаючи свої пекельні машини на частини (тоді багато велосипедів були ще з дерева). Народ ставився до них із часткою скепсису та роздратування. Навіть анекдот з’явився: було у батька три сини: двоє розумних, а третій — велосипедист.

Вівторок, 19 липня 2016 09:35

Привид Львівського метрополітену

Через стрімкий розвиток промисловості у Львові (1960 – 1970 – ті рр.), а також наростаючі показники частки населення міста, ситуація потребувала збільшення кількості додаткового транспорту. Відтепер, для будь-якого львів’янина, важливо було не тільки “якось добратися до пункту призначення”, а прибути максимально швидко, зручно та безпечно…

Футбольна команда прем'єр-ліги України "Зірка" оголосила про зміни у назві клубу у зв'язку із перейменуванням міста Кіровоград на Кропивницький.

Міністерство оборони України офіційно дозволило жінкам служити у бойових відрозділах Збройних сил. Незабаром можна буде побачити жінок- командирів бойової машини піхоти, кулеметників, механіків-водій, навідників та операторів бойової машини, далекомірників, заступників командира розвідгрупи, звукометристів, командирів відділення, командирів міномета, розвідників, стрільців-снайперів.

Понеділок, 18 липня 2016 07:47

"Україна-Латвія. Від серця до серця"

14 липня 2016 року у Ризі в приміщенні Малої Гільдії відбувся захід, присвячений латиським офіцерам Петеру Радзиньшу і Карлісу Броже, які служили в лавах Армії Української Народної Республіки в 1918-1920 роках.

Конгрес українців Естонії запрошує на зустріч з українськими артистами Лесею Горовою та Володимиром Гонським, яка відбудеться 16 липня о 17 год. Римо-католицькій церкві в залі Івана Павла ІІ (вул. Вене 18).

Історики виклали у вільний доступ 380 документів з теми польсько-українських стосунків у 1942-1947 рр. Жорстокість взаємного протистояння, спроби переговорів між підпільними структурами двох народів і навіть співпраця — усе це знайшло відображення в українських джерелах.

Український перукар Дмитро Гучко, який під час Євро-2012 робив стрижку легендарному футболісту Роналду, вже три роки живе у В’єтнамі. Тут він встиг відкрити і закрити декілька салонів, заснував Академію перукарського мистецтва, а також грає у місцевій професійній баскетбольній лізі. Про те, скільки грошей потрібно для бізнес-старту у В’єтнамі, про ненадійний менеджмент, безкоштовні стрижки для безхатченків, а також де брати сили на все це.

Четвер, 11 серпня 2016 02:17

Постоли для москаля

Майстер Роман Лучик, який виготовляє та декорує справжні постоли розказав про москалів, які теж, виявляються, їх носять!

Розповідь про Іванну Козак-Ділету  - майстриню косівської кераміки, що старанно береже традиції  та техніки.

Понеділок, 08 серпня 2016 02:12

Історичні зв’язки України і Афону

У 2016 р. виповнюється 1000 років від першої писемної згадки про існування та діяльність на Святій Горі Афон (Греція) першого давньоруського монастиря, через який здійснювалися духовні та культурні взаємозв’язки між Київською Руссю та центром православного чернецтва і духовності на Афоні. Це тисячолітня історія духовного православного єднання України-Русі та святого місця - Афону, яку намагається привласнити Росія.

Подорожуючи Австрією на авто, необхідно зважати на деякі правила та регулювання, що діють на території країни та можуть відрізнятися від звичної практики.

1-5 липня 2016 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій узяв участь у 25-ій щорічній сесії Парламентської асамблеї Організації з Безпеки і Співробітництва в Європі (ОБСЄ), що пройшла у Тбілісі, Грузія.

Ми всі неодноразово чули про Львів світський: як місто відвідували відомі постаті; як тут відбувалися грандіозні заходи… Ми радіємо, коли бачимо багату архітектуру; дізнаємось про людей, котрі тут жили, творили, винаходили…Проте, у місті Львові відбувалися не тільки ціннісно-матеріальні речі, але й глибоко-духовні. Зовсім незначна кількість міст світу може похвалитись таким духовним дійством. Отож, у цій статті буде йтися про процес коронування семи ікон Божої Матері у місті Львові.

З музейних експонатів – у шафи черкащанок! Черкаська дизайнерка почала шити традиційні українські корсетки на сучасний мотив.

На запрошення пароха о. Ігоря Гарасима ЧСВВ греко-католицьку парафію в Асунах у Вармінсько-Мазурському воєводстві відвідали діти з України. 

Світ ще ніяк не натішиться українськими вишиванками, як новий тренд світової моди родом з України полонить відомих дизайнерів - уплітки.

16 липня 2016 року в Mississauga Living Arts Centre відбудеться Miss Ukrainian Canada 2016. Цього року у конкурсі братимуть участь українські дизайнери.

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №3251, який передбачає істотне зниження акцизного збору при імпорті вживаних автомобілів.

На Личакові між Кайзервальдом та вулицями Опришківською і Кривчицями є т.зв. Знесіння. Назва походить від церкви Вознесіння Господнього, про яку сьогодні піде мова.

П'ятниця, 01 липня 2016 10:26

На вічну пам'ять...

Заява Європейського Конгресу Українців з приводу смерті Василя Сліпака.

Українці, що проживають у Німеччині підкорили 10-ий ювілейний Парад культур у Франкфукрті-на-Майні, який відбувся 25 червня 2016.

Запрошуємо на найбільшу етно вечірку року - Вечорниці Івана Купала в Гаазі, Kijduin 9 липня 2016 року!

Під час роботи 69-го Каннського кінофестивалю молоді українські режисери отримали можливість не лише представити свої фільми, а й зав’язати корисні контакти із західними кінематографістами

Українці Європи звернулися з відкритим листом до Президента Польщі та керівництва Сейму з закликом до взаємного примирення та недопущення провокацій, що роз’єднують наші народи. Звернення підписали Голова Європейського Конгресу Українців Ярослава Хортяні та представники українських громад 12 європейських країн: Угорщини, Італії, Іспанії, Португалії, Греції, Німеччини, Франції, Сербії, Естонії, Чехії, Фінляндії та Великої Британії.

Чомусь прийнято вважати, що найцікавіше час проводити у місті: там багато розваг та місць активного відпочинку, театри, кіно, клуби та ресторани, розважальні центри.

Це все весело, але там рідно віднайдеш душевний спокій та отримаєш справжнє задоволення. Насправді справжній відпочинок ми отримуємо проводячи час на природі, там, де свіже повітря та немає міської метушні. Такі місця - це села.

Україна - морська держава, а символом моря та надії для усіх моряків є маяк. І маяки в Україні - прекрасні! Пропонуємо короткий огляд найцікавіших дороговказів моряків.

П'ятниця, 24 червня 2016 08:49

24 червня - день крові українців

Цього дня, 24 червня 1941 року, рівно 75 років тому — у трьох тюрмах Львова, під час наступу німецької армії було розстріляно 2072 особи «з метою прискореного розвантаження тюрем Львівської області від контрреволюційного, кримінально-політичного елемента».

Конгрес Українців Канади Відділ Ванкувер радий повідомити громаду про нашу участь у параді до Дня Канади 1 липня 2016 року о 7 годині вечора. Вже декілька років поспіль українці крокують у лавах багатонаціональної Ванкуверської спільноти, вітаючи Канаду з Днем Народження.

Товариство Українців у Словенії "Берегиня" запрошує всіх українців світу відвідати IV Міжнародний фестиваль української культури, який пройде з 24 по 27 червня 2016 року у м.Любляна (Словенія).

Понеділок, 20 червня 2016 07:28

Обличчя українців у 19 сторіччі

Як виглядали українці у 19 сторіччі ми можемо дізнатися завдяки зібранню Нью-Йоркської бібліотеки. Нещодавно бібліотека опублікувала  унікальні світлини українців, зроблені у кінці 19 століття. У відкритому доступі тепер можні віднайти  більше  670 тисяч зображень. Опубліковані скани тисяч рукописів, карт, фотографій, нотних записів, листівок і безлічі інших зображень. Серед них — сотні документів про Україну. 

Шановнe тoвариствo,
Раді пoвiдoмити Вас, щo з ініціативи Свiтoвого Конґресу Украïнських Молoдiжних Органiзацiй з 22-27 серпня 2016 р. у місті Вінниця, відбудеться Форум Української молоді діаспори «Вінниця 2016» (ФУМД), до участі в якому запрошуються представники української молоді з різних країн світу та України.

10 червня 2016 року в Угорщині відбулася Міжнародна зустріч та круглий стіл “Навчання рідною мовою в українській діаспорі в Угорщині”, яку підготувало й провело Національне самоврядування українців у місті обласного значення Ніредьгаза.

Українська школа "Еллісів" у Норвегії створена зовсім недавно. Але завдяки українській заповзятості та натхненню коллективу, що поєднує учителів, учнів та їх батьків у єдине українське родинне коло, вже встигла досягти значних успіхів. Про це коротка розповідь "Стожарів".

6 червня в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбулося підведення підсумків міжнародного соціального проекту "Діти за мир у всьому світі".

У Національному музеї мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків у Києві відкрилась очікувана виставка «Врятовані скарби Італії»

Понеділок, 13 червня 2016 07:54

#StopPutinsWarInUkraine! - Таллінн, Естонія!

Всесвітня акція українців світу #Stop Putin's War in Ukraine з вимогою зупинити Путінську кровопролитну війну розпочалася 8 червня 2016 року з міста Таллінн, Естонія.

9 червня православні українці  святкують Вознесіння Господнє, яке традиційно припадає на 40-й день після Великодня. В цей день дух Ісуса Христа вознісся на небеса, де і з'єднався з Богом. У народі Вознесіння традиційно пов'язують з урожаєм і зростанням, оскільки воно припадає на кінець весни – початок літа, період зміни сезонів в сільському господарстві.

Сьогодні кожен українець знає пісню «Пливе кача по Тисині», оскільки вона стала широко відомою в Україні в 2014 році під час подій Революції Гідності, що відбувалася в Києві. Її вважають неофіційним гімном-реквіємом за невинно убієнними активістами Євромайдану, які увійшли в історію під назвою «Небесна сотня». Власний погляд на походження пісні в дослідженні Василя Сокола.

Українцям по всьому світу урвався терпець! 9-11 червня 2016 року українські громади Європи, Канади і США збираються на глобальний мітинг, щоб зупинити путінську війну в Україні. Долучаймося! Україці, всі друзі України та просто люди світу, які виступають проти тиранії Кремля! Прийдіть, підтримайте! Запрошуйте друзів, сусідів, просто знайомих та незнайомих людей! Разом ми - сила!

Відкрите звернення

до проводу Польської держави,

духовних і культурних діячів та всього польського суспільства

8 червня 2016 року у Сенаті Франції будуть голосувати за відміну санкцій проти Росії! Союз Українців Франції закликає всіх прийти на протестну акцію під стіни Сенату 8 червня, з 15.30 до 18.00. Засуджуємо спробу зняти санкції з Росії, без жодних виконань Мінських угод та без відновлення української юрисдикції над Кримом!

Цього року минає 170 років з дня народження надзвичайно колоритного українця. Його явне українство не заважало радянській і російській пропаганді вважати Миколу Миклуху-Маклая "найвидатнішим російським мандрівником", назвати його іменем Інститут етнографії академії наук СРСР (нині – Росії) тощо.

30 травня 2016 року у м.Бад Емс, через 140 років після підписання царського указу про заборону української мови, вона голосно та урочисто пролунала та довела, що незнищенна, як і душа українського народу.

Вже сьогодні Савченко може повернутися в Україну.

20-22 травня 2016 року відбудеться ювілейний 40-вий Український фестиваль, організований у Нью-Йорку Українською католицькою церквою Св.Юра

Четвер, 19 травня 2016 08:56

Євген Рибчинський "Вишиванка"

Міжнародному дню вишиванки присвячується.

З 18 по 21 травня 2016 року в Тернополі відбудеться 5 футбольний чемпіонат діаспорних команд. Запрошуємо вболівати усіх любителів спорту!

Любі українці! Сьогодні відбудеться другий півфінал Євробачення, у якому візьме участь Джамала. Україна не може голосувати за себе. Але можемо ми, всі, хто відчуває себе причетним до нашої рідноїдомівки. А надто українці, які проживають в Європі. Давайте її підтримаємо! Кожен наш голос може показати світу, що Україна - найкраща!

У Джамали №14!

Розповідь про Українську школу «Еллісів», яка відкрила свої двері неповних три місяці тому в Осло, столиці Норвегії.

Вівторок, 10 травня 2016 08:22

Українська вишивка в Австралії

7 травня 2016 року Союз українок Австралії познайомив Австралію з українською вишиванкою.

Одразу після надзвичайного Великоднього пікніка, 2 травня 2016 року в Хард Рок Кафе (Дубаї)  невтомна українська громада в ОАЕ провела урочисте вручення премії "Золотий Бурж Тризуб". якою нагороджуються активісти діаспори за самовіддану працю і енергію.

У середу,  4 травня 2016 року, за ініціативи українознавчого товариства, в Університеті Валенсії провели заходи до 30-річчя Чорнобильської катастрофи.

Біля меморіалу Києву на алеї міст-героїв у Москві з'явився кошик з жовто-блакитними квітами, увінчаний синьо-жовтою стрічкою, та виставлено почесну варту українських прикордонників. Про це на своїй сторінці у Facebook написав помічник голови Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Олег Слободян.

Запрошуємо на фестиваль "Дні українського кіно в Ізраїлі", який проходитиме у різних містах Ізраїлю з 5 по 31 травня 2016 року.

Розписування яєць до Великодня – традиція не нова. Радісно, що пройшовши через віки, вона зуміла зберегти свою самобутність. Цікаво й те, що методики розписування писанок, їх символіка і кольорова гама різняться не тільки від країни до країни, а й від міста до міста. А отже, в кожній місцевості вони особливі!

Протягом Великоднього тижня продовжуємо ще розповідати про головний символ свята Божого Воскресіння  - писанку!

Унікальні українські дерев’яні церкви на Прикарпатті та у Карпатах внесені у список Світової спадщини ЮНЕСКО

В анонсі виступів учасників конкурсу Євробачення-2016, який відбудеться у Стокгольмі російську Кубань віднесли до території України.

Субота, 30 квітня 2016 03:39

Символіка Великодніх писанок

Для всіх, хто ще в радісних клопотах напередодні Великодня, хотіли б нагадати про значення візерунків та символів писанок.

Вівторок, 03 травня 2016 09:00

Docudays UA вирушає у турне до Греції

13 травня 2016 року в Афінах розпочнеться міжнародне турне «ПОБАЧИТИ УКРАЇНУ: DOCUDAYS UA МАНДРУЄ СВІТОМ» (SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR).

Для всіх бажаючих долучитися до української мови, покращити свої знання з україністики! Запрошуємо приєднатися до літньої школи "Крок до України"!

П'ятниця, 29 квітня 2016 07:57

В Ейндговені вперше писали писанки

За два тижні до "українського" Великодня у чудовому місті Ейндговен батьки та діти української суботньої школи "Вулик" зібралися разом для того, щоб пізнати магію писання писанок

Четвер, 28 квітня 2016 08:08

Писанкова абетка в Естонії

Напередодні Великодніх свят на запрошення Конгресу українців Естонії і за сприяння Natalya Olyanishyna в Естонії побувала відома українська писанкарка Тетяна Коновал.

Середа, 27 квітня 2016 07:23

Італійська допомога Бердянску

За сприяння гуманітарного фонду «Helper UA» у Бердянськ прибула делегація з Італії. Італійці привезли  медичне обладнання, медикаменти та дитяче харчування для медичних закладів міста.

Середа, 27 квітня 2016 07:00

Вербна неділя українців Чикаго

Як Чиказькі українці відсвяткували Вербну неділю.

Всесвітньої відомий італійський модний дім відкрив всесвітній флешмоб знімків найтильніших сімей планети фотографією української родини у традиційному вбранні!

22 квітня 2016р. в м. Берліні, в Ратуші Шарлотеннбург, відбувся концерт української музики під назвою "Ukrainische Klassik entdecken" (Відкрити для себе українську класику).

24 квітня 2016 року Україна була вперше представлена на щорічному гастрономічному фестивалі народів світу в Гвадалахарі!

23 квітня 2016 року  в Haydnsaal Віденського університету музики та образотворчого мистецтва відбудеться концерт “Музична зустріч з Україною”.

Середа, 20 квітня 2016 11:37

Дні українського кіно в Ізраїлі

Дні українського кіно в Ізраїлі відбудуться з 5 травня 2016 року в Синематеках трьох міст - Тель-Авіва, Єрусалима і Хайфи.

Широко відомі видатні Руські (та менш видатні) провадирі – князі руські. Однак, за рідкісними винятками, майже зовсім невідомими широкому загалові є імена та долі жінок, що супроводжували у життєвому шляху своїх чоловіків

Понеділок, 11 квітня 2016 08:59

УГКЦ створює карту своїх церков

УГКЦ презентує новий інтернет-проект «Інтерактивна карта УГКЦ». Карту створено в рамках Року Божого милосердя, який триває в УГКЦ і у всій Католицькій Церкві з 8 грудня 2015 року до 26 листопада 2016 року. Завдання: вказати на карті всі сакральні об’єкти УГКЦ, в яких відкрито Двері Божого милосердяю

З 17 березня 2016 року між Україною та Польщею діє режим "відкритого неба".

Відомий на весь світ воїн-писанкар Олег Кіращук провів майстер-клас для дітей учасників АТО, багатодітних і прийомних сімей та тих, сім’ї яких опинилися у складних життєвих обставинах.

Калина – етнонаціональний символ України, що уособлює красу, кохання, материнство, кров, безсмертність роду, вогонь, національне відродження, жіночість, життя, любов до Батьківщини. Це механізм кодування етнічної культури українського народу, цвіт його душі, осердя козацького духу, символ-знак національного єднання.

Рим – В Італії вийшла друком книжка про українських «кіборгів» – захисників Донецького аеропорту.

31 березня - 1 квітня 2016 року відбудуться Дні українського кіно у Нідерландах! Запросіть своїх друзів з Голландії відвідати!

Чеський блогер-лінгвіст та математик Якуб Маркіан визначив, які три прізвища є найпоширенішими у сучасній Україні. Результат виявився неочікуваним!

Українці в Греції організовують літній відпочинок для діток захисників України, які загинули на війні, та пропонують долучитися до їх доброї справи.

Запрошуємо всіх діточок віком від 3 до 18 років відвідувати українську суботню школу.

28-го березня о 13.00  в Літературно- меморіальному будинку - музеї Т.Шевченка за адресою пров. Шевченка, 8а,у Києві, відбудеться виставка малюнків талановитої україночки із Словенії Карини Маловшек.

Виставку організовує Президентський фонд Л.Кучми.

Чудові роботи юної майстрині можна побачити з 25 березня по 3 квітня 2016 року.

Останки Ярослава Мудрого вивезли під час окупації Києва німцями в 1941–1943 роках, хоча вчені в УРСР були впевнені, що вони - в саркофазі у Софії Київській. Спеціалісти зазначають, якби у 2009 році саркофаг не відкрили, була ймовірність назавжди втратити цю безцінну реліквію назажди. Тепер є шанс повернути...

Вівторок, 22 березня 2016 13:38

22 березня - Сорок святих

Двадцять другого березня - день Великомучеників Севастійських, день Сорока мучеників, Сорок Святих, або день Усіх Святих, у народі "Сороки".

Українська школа "Еллісів", яка відкрилися в м.Осло,  навчатиме дітей від 5 до 17 років за програмами Міністерства освіти України.

Світовий Конґрес Українців (СКУ) вітає продовження санкцій Сполученими Штатами Америки (США) та Європейським Союзом у підтримці територіальної цілісності і суверенітету України.

Символічно, що найшвидший день коли активісти української громади в Португалії змогли отримати дозвіл на проведення акції випав на 8 березня.

Адвокати Савченко оголосили міжнародну акцію на підтримку Надії

Українці в Канаді підтримають боротьбу за Крим. Юристи з вітчизняної діаспори висловлюють готовність підтримати Україну в судовій тяганині з Росією. Про це сказав міністр юстиції України Павло Петренко

Для діток віком від 4 до 8 років в норвезькій комуні Ставанґер, що в окрузі Ругаланд, відкрилася українська школа

Вояк УПА – Герой Радянського Союзу. Що приховують спецслужби в історії Івана Даценка?

26 лютого 1933 року в родині Ярослава та Ростислави з роду Демчуків у Львові народився Любомир Гузар.

Перше інтерв'ю дружини посла України в Канаді Андрія Шевченка, відомої української телеведучої Ганни Гомонай - про переїзд в Оттаву, головні напрямки, якими готова опікуватись перша леді українською дипломатії тут, та боротьбу за позитивне ставлення до України в світі.

Українська балерина Валентина Калиновська мала успіх у світі не менший, ніж Майя Плісецька. Її запрошували танцювати в Большой театр, спокушали американською мрією в Нью-Йорку, однак вона була вірною Києву і його оперному театру.

Українська балерина Валентина Калиновська мала успіх у світі не менший, ніж Майя Плісецька. Її запрошували танцювати в Большой театр, спокушали американською мрією в Нью-Йорку, однак вона була вірною Києву і його оперному театру.

На початку минулого тижня в Україні з візитом перебував Міністр закордонних справ Канади Стефан Діон. У поїздці його супроводжував президент Конґресу Українців Канади (КУК) Павло Ґрод, а також Маркіян Швець та Тарас Залуський як представники КУК.

9 лютого 2016 року члени Вченої Ради Національного університету “Львівська політехніка” на чолі з Головою Вченої Ради Ректором університету проф. Юрієм Бобалом одноголосно підтримали ініціативу Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою про присвоєння звання Doctor Honoris Causa Евгенові Чолію, Президентові Світового Конгресу Українців (СКУ).

8 лютого 2016 року було створено представництво Департаменту консульської служби (ДКС) МЗС України у Facebook.

Вперше в історії Нідерландів, у неділю, 28 лютого 2016 року о 13:45 в храмі – Oranjekerk, за адресою Van Ostadestraat 151, 1073 TK Amsterdam, Netherlands відбудеться архієрейська Божественна літургія Української Православної Церкви, Київського Патріархату.

Неділя, 28 лютого НАЦІОНАЛЬНА МАНІФЕСТАЦІЯ-ХОДА ЦЕНТРАЛЬНИМИ ВУЛИЦЯМИ РИМУ:
«2 РОКИ РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ В УКРАЇНІ: ЄВРОПО, НЕ МОВЧИ! ЗУПИНІМО РАЗОМ РОСІЙСЬКУ ВІЙНУ ПРОТИ УКРАЇНИ!»
Рим. Площа дель Есквіліно 14.00.

Українська Всесвітня Координаційна Рада звернулася до Прем'єр-міністра України, народних депутатів, про необхідність включення в нову Програму діяльності Уряду на 2016 рік положень й заходів, що стосуються української діаспори й закордонного українства.

Коротка оповідка про справжнього українця Юрія Кульчицького (1640-1694) – героя Відня та батька віденських кав’ярень, людину, яка подарувала нам задоволення ранкової кави.

Унікальні фотолистівки із зображеннями земляків Тараса Шевченка та місць, де народився й провів дитинство поет, залишив українцям художник і фотограф Григорій Петрович Шевченко (1868 – 1941 рр.) – внучатий небіж Кобзаря.

Українка Людмила Небожак заснувала стартап Cluise – розумний стиліст, організатор гардероба і персональний шопінг-асистент. Програмка зуміє скомбінувати для вас "лук" і порадити, чого не вистачає вашому гардеробу. Ця програма вже вразила фешн-редакторів Washington Post та отримала їх схвальні відгуки.

Закарпаття, якого ви ще не бачили: кольорові фото 1927 року - Світова рада підкарпатських русинів на своїй сторінці у мережі facebook розмістила унікальні фото.

Понеділок, 01 лютого 2016 09:28

Мир для України - безпека для Європи

13 лютого 2016 року Обєднання українських організацій в Німеччині оголошує про проведення маршу в м. Мюнхен під гаслом "Мир для України - безпека для Німеччини"

7 січня ц.р. у м. Буенос-Айрес відбулося урочисте освячення нової будівлі Посольства України в Аргентині.

П'ятниця, 29 січня 2016 08:34

Нас в Росії було - пів-країни...

Українська школа "Квіти України" (м. Торрехон-де-Ардос) організувала концерт-вертеп "Українське різдво- 2016".

Виступ Патрірха Кирила в Шамбезі на зібранні Помісних Православних Церков про ситуацію в Україні викликав негайну реакцію з боку Синоду УПЦ КП, який відбувся у Києві 23 січня під головуванням Патріарха Філарета.

Рідна та мова, яка вироблена рідним народом на його споконвічній землі і пристосована саме до його умов існування, до його менталітету, до його способу думання. Вона є рідною не тільки для всього народу, а й для кожного окремого індивіда, що належить до цього народу, незалежно від того, з якою мовою йому довелося зіткнутися при появі на світ. Рідна мова ― це мова предків і рідної землі.

Вперше в свякуванні українського Водохреща взяли участь американські та канадські вояки.

Подробиці роботи Національної експозиції - «Україна туристична», що успішно відбулась в рамках 26-ої Міжнародної виставки туристичного руху GO та 25-ої Міжнародної виставки туристичних можливостей в регіонах REGIONTOUR.

З 14 по 17 січня 2016 року в м. Брно (Чеська Республіка), пройде 26-та Міжнародна виставка туристичного руху GO та 25-та Міжнародна виставка туристичних можливостей в регіонах REGIONTOUR.

Олександр Харченко - фізик-ядерник, стверджує, що в різдвяну ніч зміг порушити закон збереження імпульсу і на кілька годин зазирнув в майбутнє. Журналісти записали розповідь вченого, використовуючи поліграф - детектор брехні. А після цього довго сперечалися - чи потрібно ділитися почутим...

Сьогодні під час засідання Донецького міського суду Ростовської області Росії астроном Ольга Возякова дала свідчення, які підтверджують алібі української льотчиці та народного депутата Надії Савченко

В Україні створена електронна бібліотека "Діаспоряна", до якої ентузіасти з усього світу збирають українські книги та періодику: понад тисячі творів літератури та більше сотні словників!

До Дня Святого Миколая та новорічних свят, за співпраці Музею української діаспори та Української Асоціації майстрів Ручної Творчості (UAHA), експонуватимуться авторські ляльки, ялинкові іграшки та маленькі казкові пам'ятки на згадку.

Об'єднання українських вболівальників, які проживають в Європі, звернулося до президента ФФУ Андрія Павелка через неможливість придбати квитки на Євро-2016 за квотами для українців.

Взяти участь в конкурсі зможуть молоді люди до 35 років, які створять команди, учасником якої буде принаймні 1 представник будь-якої з 2-х названих країн (Польща+Україна, Україна+Молдова, Молдова+Польща). Команди матимуть можливість відвідувати підготовчі тренінги з управління проектами в трьох країнах.

Середа, 09 грудня 2015 13:29

Який має бути Музей Майдану?

29 листопада – 5 грудня 2015 року відбувся навчальний візит групи українських експертів до Варшави і Ґданську – «Будування сучасних музейних наративів – польський досвід». Мета візиту полягала у вивченні польського досвіду творення сучасних музеїв. Напрацювання ініціативи Музей Майдану / Музей Свободи мають стати основою концепції музею, присвяченого подіям Революції гідності.

Осінь принесла вихованцям відділення греко-римської боротьби Київського обласного ліцею-інтернату фізичної культури і спорту чимало нових звершень: хтось вдало дебютував на міжнародній арені, хтось підтвердив свою першість на Чемпіонаті України, а хтось до відповідальних поєдинків, лише готується...

До свого 70-річчя ЮНЕСКО сформувала список з п’яти фільмів, які представлять фестиваль світових шедеврів, серед них і український художній фільм Олександра Довженка "Земля".

За повідомленням прес-служби Міністерства оборони України, українська діаспора в США надала Київському військовому госпіталю допомогу на суму більше 800 тисяч доларів.

Учасники фольклористичного гурту "Гуляй-город" Сергій Постольников та Ірина Барамба поділилися з Тижнем міркуваннями про стан збереження і трансляції української традиційної народної музики, про те, чи страшне їй поєднання з електронним звукорядом, та про знахідки фольклорних експедицій.

Із метою забезпечення лікарської автономії та розвитку професійного самоврядування було створено всеукраїнське об’єднання Національна лікарська рада (НЛР), передає УНН з посиланням на "Голос України".

У Стамбулі відбулась благодійна різдвяна ярмарка, на якій різні діаспори представили свої сувеніри та страви.

Конкурс проводиться щороку Державним комітетом телебачення і радіомовлення України з метою сприяння розвитку вітчизняного книговидання, удосконалення традицій вітчизняної книговидавничої справи, підвищення ролі книги в суспільстві, популяризації сучасних технологій її художнього оформлення та поліграфічного виконання. Цього року на розгляд журі надійшла 51 книга від 23 вітчизняних видавництв та видавничих організацій.

Українська полтавчанка Євгенія Борідка перемогла в конкурсі «Міс Українська Діаспора-2015», який мав місце в Чикаго.

В Празі відкрили Український народний дім – консультативний та культурний центр українских громадських організацій в Чехії.

Середа, 02 грудня 2015 13:17

Пишаємось нашими лікарями

Українські нейрохірурги провели надскладну операцію на мозку

Календарна осінь закінчилася, але метеорологічна триває, бо стійкого переходу середньодобової температури повітря в столиці через нуль у бік негативних значень синоптики поки не зафіксували.

За словами посла Канади в Україні Романа Ващука, скоро всі охочі українці зможуть отримувати багаторазові візи з терміном дії до десяти років.

Четвер, 12 листопада 2015 12:50

SEE UKRAINE - побачити Україну в Ізраїлі

Docudays UA вирушає у міжнародний тур. Перша зупинка 26-28 листопада 2015 року, Тель-Авів

Премію засновано з метою сприяння всеохоплюючому вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка і спонукання вчених з різних країн світу до проведення актуальних українознавчих та соціально-гуманітарних досліджень, що увиразнюють гуманістичний, національний, духовний, державотворчий сенс пізнання, популяризації та утвердження наукової і культурної спадщини України у світовому контексті.

21 листопада в 17 год. в Таллінні в Будинку Хопнера (Ратушна площа 18) в рамках VII Міжнародного фестивалю української культури „Балтійська трембіта» відбудеться концерт відомого київського Камерного ансамблю «Артехатта» під керуванням Мирослави Которович

Середа, 11 листопада 2015 03:31

СУМ: три історії однієї організації

Спілка Української Молоді (СУМ) щонайменше тричі в своїй історії ставала найвідомішою молодіжною українською організацією.

Вівторок, 10 листопада 2015 12:02

Перша служба в українській церкві в ОАЕ

7 листопада 2015 року в столиці Об'єднаних Арабських Еміратів м. Абу Дабі відбулася перша регулярна Служба Божа українською мовою, яку відправив о. Юрій Юрчик, капелан української громади в ОАЕ. Віднині Свята Літургія буде звершуватися кожну першу суботу місяця в катедральному соборі Святого Йосифа Обручника.

7 листопада 2015 року, у самому центрі Вашингтону, біля будівлі Конгресу США та поруч з центральним вокзалом було урочисто відкрито та освячено Меморіал жертвам Голодомору в Україні.

 

Вишивка виникла дуже давно і передавалася від покоління до покоління. Археологічні знахідки доби палеоліту, зокрема Мізина на Чернігівщині та його аналогів, засвідчують наявність вишивки на теренах України. У похованнях перших століть нашої ери знайдено залишки вовняного одягу, оздобленого різнокольоровою вишивкою.

Під час вихідні 30 жовтня - 1 листопада 2015 року в Мюнхені, Німеччина зібралися духовенство та віруючі від різних українських православних парафіяльних громад з Франції, Німеччини, Австралії, Бельгії, Великобританії, Австралії та Нової Зеландії на чергове 11 зібрання духовенства і мирян Собору Української Православної Церкви в діаспорі.

30 – 31 жовтня ц.р. в місті Сігет на Мармарощинні проходив VII з’їзд Союзу Українців Румунії, - повідомляє УВКР.

Конгрес українців у Латвії запрошує всіх на відкриття пам'ятника Великому українському поету

Тарасу Шевченку у Ризі

У четвер, 5 листопада 2015 року, запрошуємо відвідати вечір, присвячений творчості поета, композитора, Героя України Володимира Івасюка (1949−1979).

На Закарпатті фахівці Федеральної поліції Німеччини проводять триденні навчання для прикордонників. Іноземні експерти навчають, як виявляти підроблені документи, зокрема – закордонні паспорти.

Вівторок, 03 листопада 2015 14:19

Fashion festival "Ukrainian style" у Ізраїлі

6 листопада 2015 року у Havana Music Club, м.Тель-Авів, Ізраїль відбудеться фестиваль моди "Ukrainian Style".

Жовтневим ранком на фасаді концертного залу в швейцарському місті Ленцбург з'явився банер з козаком.

Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації запрошує юних та молодих представників діаспори прозаїків взяти участь у конкурсі!

У Тернопільській області є загадкове місце, біля якого постійно блукають привиди.

Українська  співачка  з  діаспори  в  Нідерландах  Kate  Orange  готує  соціально­музичний  проект,  який почнеться 10­го листопада 2015 разом з випуском пісні та музичного відео “Whisper My Name”, метою якого  є  привернути  увагу  до  проблем  дітей  із  Синдромом  Дауна  та  збір  коштів  для  допомоги  таким дітям.

У зв`язку з призначенням референдуму щодо угоди про асоціацію з Україною, який відбудеться 6 квітня 2016 року, українці Нідерландів запустили інформаційний сайт в Голландії.

Понеділок, 02 листопада 2015 09:55

Вечір жіночої поезії в Ізраїлі

Ірина Агапітова і Лариса Борисенко – вечір жіночої поезії!

Понеділок, 02 листопада 2015 09:34

"Наше слово" у Мадриді

У суботу, 31 жовтня 2015 року в українсько-іспанському ресторані RACER в Мадриді відбулася зустріч Творчого об'єднання "Наше Слово".

 

29 жовтня 1900 року в селі Лозуватка Шполянського району на Черкащині народився поет Степан Бен. Справжнє прізвище - Бендюженко. Був репресований за "солодку" і "гірку" любов до України. Встиг видати лише одну збірку віршів "Солодкий світ".

Четвер, 29 жовтня 2015 12:43

Невідомі місця України: Рихта

Рихта – село у Кам’янець-Подільському районі Хмельниччини. Тут збереглися руїни замку Гумецьких, палац Підвисоцьких та водяний млин

Нещодавно археологи Наталія Бурдо і Михайло Відейко зробили доповідь на щорічному конгресі Європейської асоціації археологів про знайдене під час розкопок на території Новоархангельського району поблизу села Небелівка (Кіровоградщина) поселення трипільців, яке можна назвати мегаполісом у часи мідного віку.

Цю визначну пам'ятку українського мистецтва виявив на дзвіниці Нікольського кафедрального собору в Оренбурзі російський вчений, старший викладач кафедри історії Росії історичного факультету Московського університету імені М. Ломоносова Аркадій Тарасов (на знімку), повідомляє сайт факультету.

В епоху розквіту Київської Русі (друга половина X — перша половина XII ст.) на політичній карті Європи існували дві імперії, які задавали тон в політичних відносинах: Візантія і Германська імперія. Всі інші держави були пов'язані з тими чи іншими аспектами політики обох імперій.

17 жовтня 2015 року відбувся святковий концерт з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва, організований у Будапешті Самоврядуванням українців Ержебетвароша спільно з самоврядуванням українців ІІ-го району Будапештаю

12 – 15 жовтня 2012 року в Італії відзначали 120 ліття з дня народження бл.Патріарха Йосипа Cліпого та

посвячення відновленого собору  Св.Cофії

22 жовтня 1811 р. народився композитор і музикант Ференц Ліст.

25 жовтня 2015 року запрошуємо всіх приєднатися  на Via Di Selva Nera,200

26 жовтня 2015 року виповниться 20 років з відкриття Українського Меморіалу у Куритибі (Бразилія)

St Andrew's Ukrainian School Sydney (Братська Рідна Школа ім. Святого Андрія) оголошує конкурс дитячих малюнків “Різдвяні Свята очима дітей” Тематика конкурсних малюнків – це українські Різдвяні традиції. Це можуть бути малюнки про Свято Миколая, про святкування Різдва, старого Нового Року, Маланки і Василя, Йордану.

Вівторок, 20 жовтня 2015 08:13

Вітаємо переможців у велогонках

Назар Лагодич переможець Chrono des Nations. Соловей друга серез жінок.

Празький Майдан разом зі Східноєвропейським інформаційним центром провели ряд акцій протесту проти виступу хору ім.Александрова в Чехії.

17 жовтня ц.р. біля пам’ятника Тарасу Шевченку в найбільшому парку аргентинської столиці «Трес-де-Фебреро» було проведено традиційний щорічний фестиваль української культури «Буенос-Айрес славить Україну», на якому було представлено низку стендів різних українських організацій в Аргентині, у тому числі стенд Посольства, з виробами традиційних українських ремесел, національним вбранням, стравами української кухні, книгами та брошурами про Україну.

Понеділок, 19 жовтня 2015 09:15

“Українці Молдови, єднаймося!"

Молдова, 13-15 жовтня 2015 року.

Музиканти з Волині репетирують спільні пісні разом зі світовою зіркою рок-н-ролу Девідом Гілмором. Триває підготовка до концерту в Лондоні гурту Бумбокс, частина складу якого, як ми всі памятаємо, родом з Волині.

В день вбивства лідера українських націоналістів Степана Бандери на Прикарпатті відкриють його символічну могилу.

Троє курсантів «нахімовського училища» у Севастополі, які у 2014 відмовилися присягати Росії, навчаються у Королівському коледжі Військово-морських сил Великої Британії.

Вперше в історії Світового конгресу українців відбулось нагородження ювілейною відзнакою – медаллю СКУ «200 років з дня народження Тараса Шевченка».

Протягом цього літнього сезону Посольство України в Республіці Хорватія організувало відпочинок на узбережжі Адріатики дітей з родин біженців з Донбасу та дітей загиблих учасників АТО.

На Рівненщині виявили рідкісну знахідку – архів повстанців, захований у бідоні з-під молока.

Олег Івахнюк - герой АТО, колишній гравець команди "Карпати-3", який понад рік був прикутий після поранення до ліжка, прибув на лікування до Барселони.

Характерні риси вишивки на вбранні долинян Закарпаття.

Вишивка на одязі гуцулів Рахівщини.

31-го жовтня та 1-го листопада 2015 року у Франкфурті-на-Майні відбудеться Друга конференція вчителів українських суботніх та недільних шкіл Німеччини

Середа, 07 жовтня 2015 11:32

"Вільні люди": діалог Сх