Рідкісний запис гімну "Ще не вмерла Україна" 1916 року

Вівторок, 21 жовтня 2014 11:06 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(6 голосів)

З моменту виконання запису минуло уже майже сто років, однак завдяки високій якості запису ми можемо насолоджувати чудовим голосом уродженця Львова Михайла Зазуляка.

Грамплатівка 1916 року з першим в історії розтиражованим записом "Ще не вмерла Україна!", видана в США студією Columbia. Співає Михайло Зазуляк:

 

Про самого співака відомо зовсім небагато. Він народився у 1887 році у Львові. Закінчивши гімназію, працював учителем української мови та літератури. На початку 1910 року разом з родиною переїхав до США, де співав у хорі Метрополітен-опери.

Англійською мовою оволодів досить швидко, але, щоби бути серед українців, вступив до товариства "Українська бесіда", при якому продуктивно працювали драматичний театр, оркестр і хор.

1915 рік був дуже врожайним і продуктивним для співака. Саме тоді Михайло налагодив контакти з американською компанією "Колумбія", на замовлення якої здійснив перші записи українських пісень. А вже наступного року він вперше у світі записав на платівку славетний гімн "Ще не вмерла Україна".

На світлині Михайло Зазуляк — крайній ліворуч у другому ряді. Це – чи не єдине його фото. Іншого відшукати не вдалося, як і нелегко було зібрати біографічні дані про життя та діяльність цього визначного мистця.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається