Канадський українець зняв кіно про Голодомор для західного глядача

Вівторок, 29 листопада 2016 06:28 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Вже на початку 2017 року в широкий прокат у багатьох країнах вийде англомовна канадська стрічка "Гіркі жнива" (Bitter Harvest, Devil’s Harvest) про Голодомор в Україні, в основу якої лягли трагічні події в Україні початку 20 століття.

Як зазначає продюсер фільму Ян Ігнатович (Канада), він розуміє значення поширення правди про Голодомор у західному світі, для нагадування людству про цей страшний злочин і підкреслив - для нього особисто цей фільм має особливе значення, адже його “родина відчула на собі лещата радянського державного терору і була змушена полишити свою батьківщину”.

"Вже в лютому 2017 року перша англомовна стрічка про Голодомор, створена у стилі західних фільмів, демонструватиметься на великих екранах в Америці, Канаді, Англії, Австралії, Німеччині, Іспанії, багатьох інших країнах, в тому числі в Україні. Український глядач першим побачив важливі телевізійні фрагменти нашого фільму", - сказав Ігнатович.

Ян Ігнатович також зазначив, що досі не існувало англомовного художнього фільму про ці трагічні події, і пересічні люди в англомовному світі майже не знають про цю трагедію українського народу.

"Тепер такий фільм маємо. "Гіркі жнива" дозволять західному глядачеві відчути український дух, українську силу та мужність, дізнатися про людські страждання та нездоланність України", - наголосив Ігнатович. 

Продюсер розповів, що "Гіркі жнива" - це історична епопея і водночас зворушлива історія кохання молодої пари в часи Голодомору. Створений на основі реальних подій, цей фільм представляє світові справжню історію геноциду, вчиненого сталінською рукою. Його наслідком стала мученицька смерть мільйонів українців.

За словами Ігнатовича, ця масштабна картина створена міжнародною творчою групою з інтернаціональним акторським складом. Зокрема, режисер стрічки - канадець українського походження Джордж Менделюк, він же разом із Річардом Бачинським-Гувером є автором сценарію. Оператор - британець Дуглас Мілсом. Музику до фільму написав відомий британський композитор Бенджамін Воллфіш. Головні ролі у стрічці виконали британець Макс Айронс - син відомого актора Джеремі Айронса - та зірка останньої екранізації "Знедолених" Саманта Баркс. У фільмі також знялися британці Теренс Стемп і Тамер Хассан, канадець Баррі Пеппер.

У центрі фільмукохання на тлі епічної картини Голодомору в Україні. Юрій, хлопчина з козацького роду, який шукає розуміння у своїх діда Івана та батька Ярослава, також намагається завоювати серце Наталки. Життя парубка змінюється назавжди, коли його родина та земляки стають жертвами штучного голоду та сталінських репресій.

Бюджет фільму близько 20 млн. доларів. Режисером став канадієць українського походження Джордж Менделюк, якй разом з Річардом Бачинським-Гувером є авторами сценарію. Оператор – британець Дуглас Мілсом. Музику до фільму написав відомий британський композитор Бенджамін Воллфіш. У головних ролях: Юрій — Макс Айронс, син відомого актора Джеремі Айронса (“Клуб бунтівників” (2014), “Червона Шапочка” (2011), “Біла Королева і Гостя” (2013)), Наталка — Саманта Баркс (“Знедолені” (2012), “Дракула. Невідома історія” (2014)), Ярослав — Баррі Пеппер (“Врятувати рядового Раяна” (1998), “Зелена миля” (1999), “Поле битви Земля” (2000)) СергійТамер Гассан (“Гра престолів”), ІванТеренс Стемп (“Особливо небезпечний”, “ОпераціяВалькірія” (2008)) та інші. Також у фільмі з’являться українські актори - Остап Ступка та Олександр Печериця.

Автори фільму розказують - зйомки фільму в Україні проходили наприкінці 2013 року, під час президентства Віктора Януковича та розпал Революції Гідності, саме тому тематика стрічки не розголошувалась. Актори були свідками протестів, які відбувалися в той час у країні, та підтримували їх.

До зйомок фільму авториГірких жнив” підійшли максимально ретельно. Долучили фахових етнографів, зокрема, за автентичний вигляд національного одягу відповідала Марина Сенчило та Гала Отенко, а щодо історичних фактів, на тлі яких відбуваються події на екрані, консультації надавала Людмила Гриневич – доктор історичних наук, директор Українського науково-дослідного та освітнього центру вивчення Голодомору (HREC in Ukraine).

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається