На які зарплати кличуть українських заробітчан на роботу в Польщу і Чехію

Неділя, 19 березня 2017 09:59 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

В цій статті мова йде про те, які фахівці найбільш затребувані в сезон весна-літо в Україні та за кордоном та на яку зарплату вони можуть розраховувати.

З початком весни стали з’являтися сезонні вакансії як від українських роботодавців, так і від наших найближчих сусідів – у Польщі та Чехії. «Найширший асортимент пропозицій очікується на початку квітня», – розповідає Катерина Мащенко, керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна.

В топі пошуку – садівники і ландшафтні дизайнери, т. К. Стартував сезон облагородження прибудинкових територій; студенти на час відпусток штатних співробітників, але з перспективою постійного працевлаштування (маркетологи, юристи, бухгалтери, програмісти, тестувальники ігор, водії, адмінперсонал); будівельники, в тому числі для виконання ремонту квартир і їх перепланування, – покупці все частіше шукають житло з початковим ремонтом, а «перекроювання» квартир і будинків стало затребуваним у більшого числа українців в зв’язку зі спрощенням правил оформлення перепланування. Також є попит на репетиторів і аграріїв у зв’язку з прийдешнім ЗНО і з початком польових робіт відповідно.

«При цьому, у порівнянні з минулим роком, приріст вакансій в агросфері склав 150%, – говорить Тетяна Пашкіна, HR-експерт. – Причина – «немодним» цих професій в останнє десятиліття і, як наслідок, брак подібного роду фахівців ».

Аграрії, садівники, озеленювачі

З початком польових робіт уже почався пошук сезонних робітників в аграрні компанії: механіків сільгосптехніки (з / п від 12 тис. грн на місяць), озеленювачів (5-7 тис. грн на місяць), менеджерів з продажу насіння, добрив і самих рослин. В останньому випадку працювати доведеться в розплідниках рослин або в офісі аграрних компаній (5-7 тис. грн на місяць + відсотки від обсягу продажів). І, безумовно, перевага віддається кандидатам з аграрною освітою, адже успішність продажів буде залежати від того, наскільки продавець зможе дати кваліфіковану пораду по підбору потрібного сорту рослин і розповісти, в який грунт, в якому місці стоїть його садити.

Також затребувані садівники і ландшафтні дизайнери (5-10 тис. грн на місяць – залежно від складності робіт) – все більше житлових комплексів будується за містом, і в гонитві за клієнтами забудовники здають житло в експлуатацію вже з облагородженої прибудинковою територією: з клумбами, газонами і декоративними деревами. Такі фахівці цієї весни можуть претендувати на зарплату від 10 тис. грн на місяць за восьмигодинний робочий день.

Знайти роботу можна і в межах міста. Комунальні підприємства пропонують вакансії з благоустрою міських газонів. За подібну роботу навіть без досвіду готові платити 6 тис. грн на місяць.

Студенти на час канікул

На сайтах великих компаній і рекрутингових агентств вже з’явилися форми заявки для студентів на стажування з подальшим працевлаштуванням. «Пік таких пропозицій припаде на квітень-травень – роботодавці шукають працівників, які б могли замінити на час літніх відпусток штатний персонал. Як правило, потрібні маркетологи, юристи, бухгалтери, програмісти, тестувальники ігор, водії, адмінперсонал та ін.», – Розповідає Катерина Мащенко, керівник експертно-аналітичного центру. – Не дивлячись на те, що працевлаштування має тимчасовий характер, шанс залишитися в штаті досить великий. Адже в компаніях зацікавлені в гнучких, креативних молодих співробітників, які в курсі нових тенденцій і прагнуть до розвитку. Залежно від посади, платити за стажування обіцяють від 5 тис. грн на місяць ».

У таких країнах як Польща, Чехія, Німеччина, Данія і навіть Австралія, де найбільш прогресивний аграрний сектор, в рамках міжнародних програм з обміну студентами є потреба в учнів і випускників аграрних вузів з України у віці від 18 до 35 років, – кажуть в компанії Any Way, що займається питаннями стажувань за кордоном. – Справа в тому, що для наших студентів тамтешня зарплата нечувані – від 40 тис. грн на місяць, і вони, як то кажуть, тримаються за роботу зубами і трудяться старанніше, ніж місцева молодь. Цей підробіток вигідний нашим студентам ще й тому, що, набравшись досвіду у просунутих аграріїв і зібравши енну суму, після повернення в Україну вони відкривають власні дрібні господарства».

Репетитори, вихователі, медики в табори

У розпалі попит на педагогів. «Шукають як репетиторів для випускників шкіл, так і для майбутніх першокласників, – розповідає Анна Самойленко, засновник експрес-курсів підготовки до ЗНО «Тести на ОК». – Для підготовки до ЗНО найчастіше цікавляться педагогами, які рік-два тому закінчили профільний вуз і самі складали ЗНО. До таких репетиторів у школярів більше довіри, адже молоді викладачі ще недавно самі були «в їх шкурі». Молодим репетиторів готові платити від 100 грн / год ».

Репетитори затребувані тому, що відповідальніше готуватися до ЗНО школярів змусило скорочення кількості спеціальностей і вузів, в які можна подавати документи (раніше можна було подавати 15 заяв на 5 спеціальностей, зараз – 9 заяв на 4 спеціальності). Особливим попитом користуються викладачі математики. «Через те, що в минулому році 15% випускників не змогли подолати пороговий бал з цього предмету, в цьому році випускники серйозніше поставилися до його підготовці», – пояснює Тетяна Юденко, репетитор з математики і фізики. Плюс до всього працюють батьки вже починають підшукувати нянь на літо для дітей дитсадівського віку. Їм готові платити від 80 грн / год. Освітян та медиків запрошують працювати і в дитячі табори вихователями на зарплату від 12 тис. грн / місяць.

Ресторатори, веломеханікі, менеджери з прокату

Потрібні будуть і веломеханікі (їм готові платити від 6 тис. грн / місяць) – катання на велосипедах, як вид активного відпочинку, в Україні стає все популярнішим і особливо затребуване в весняно-літній період. «Уже розробляються умови конкурсу, за результатами якого буде відомо, на скільки в цьому році буде більше точок муніципального байк-шеринга, – говорить Дмитро Білоцерківець, радник мера Києва. – Також відкриються точки прокату роликів».

Приватні підприємці за 5-6 тис. грн / місяць шукають працівників в пункти прокату Сегвея, електросамокатів, смарт-дошок, ролерсерф і т. д. Їх завдання – стежити за справністю цієї техніки і обслуговувати її.

Також з приходом весни традиційно відкриваються літні майданчики кафе і ресторанів, з’являються стрітфуди і лаундж-зони. Тому потрібні люди для продажу їжі та напоїв на весняно-літній сезон. У столиці за таку роботу пропонують від 5 тис. грн на місяць плюс чайові.

Сезонні робітники за кордон

На сезонні польові роботи (з / п – від 10 злотих / год (60-70 грн), відрядний працю за домовленістю), дипломованих аграріїв (до 100 тис. грн / місяць), виноробів (100 тис. Грн / місяць), а також будівельників (до 60 тис. грн / місяць) звуть в Польщу і Чехію. «Попит на українців завжди був високий – на таку роботу місцеві жителі йдуть неохоче, та й невигідні «свої» роботодавцю, їм потрібно платити значно більшу з / п. Але зараз число подібних вакансій в Польщі і Чехії збільшилася. Причина: через жорсткість видачі віз через недавні теракти в Європі зменшилася кількість українців, які працюють в Німеччині і Данії. І там звільнилося багато робочих місць, але «свої» не настільки вигідні, тому шанс на працевлаштування з’явився у більшого числа найближчих і менш багатих сусідів – поляків і чехів », – пояснює Тетяна Пашкіна, HR-експерт.

Сантехніки, електрики, плиточники

Весна – час ремонтів. І в цьому сезоні через спрощення правил оформлення перепланування бажаючих кардинально змінити своє житло (збільшити кімнати за рахунок лоджій, об’єднати санвузли і т. П.) Очікується більше. «Шукають невеликі будівельні бригади з 3-4 чоловік: сантехнік, електрик, гипсокартонщик і плиточник, – каже Євген Лісничий, менеджер з підбору персоналу компанії «Затишний будинок». – Оплата відрядна, є робота і на ставку 5-7 тис. грн / тижд. «Крім того, продажу квартир, в порівнянні з минулими роками, впали. І щоб залучити покупців, будівельні компанії намагаються пропонувати їм житло з початковим ремонтом і, відповідно, шукають фахівців і бригади для цього», – додає Вадим Андрєєв, менеджер з продажу компанії LinevichGroup.