Ветеран АТО, підприємець і волонтер Андрій Хоманчук придбав і подарував для десятьох українських воїнів квитки на фінал Євробачення Рекомендовані

Вівторок, 16 травня 2017 07:54 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

"Це історія про те, як одна людина за свої особисті кошти взяв і подарував свято дюжині наших хлопців, які втратили на війні можливість ходити. Андрій Хоманчук просто взяв і купив квитки для ветеранів-візочників, а потім привіз їх до Києва, поселив і відвіз на фінал Євробачення. Це просто один підприємець, який подумав про хлопців, які втратили здоров'я захищаючи нас з вами. Не для піару. А просто тому що вирішив зробити їм свято", - пишуть блогери і журналісти у мережі Facebook.

"Для мене Андрій Хоманчук - герой учорашнього дня. Нова людина нашої країни. Правильна людина країни, яка розвивається в правильному напрямку. Він придумав і здійснив диво - подарував свято бійцям, які втратили на фронті здоров'я. Подарував їм радість і хороший настрій. А ще подав чудовий приклад для наслідування. Робити добро іноді непросто, але це те, що робить нас людьми», - написала журналістка Романна Мельниченко.

 

Сам Хоманчук, який також був мобілізований та воював в АТО, написав на своїй сторінці під фото із бійцями-колясочниками, які дивляться фінальний концерт: "Ось так вже втомлені, але задоволені, наші хлопці видивлялись результати голосування фіналу Євробачення. А шо хтось показав там сраку - то таке, воно показало все, на що воно убоге було здатне. Не звертайте увагу. Ось хто справжні Герої цієї ночі й нашого життя. Та ті, хто зараз в окопах".

 

На фінал Євробачення потрапив 24-річний боєць Віктор Легкодух, який був поранений влітку 2014 року в боях між Жданівкою та Нижнєьою Кринкою – уламок від міни пошкодив хребет військового. Сергій Храпко, який втратив ліву руку й ліву ногу 16 травня 2015 року, в бою біля Мар'їнки також мав змогу потрапити на конкурс. Приїхав і боєць 25-го батальйону "Київська Русь" Дмитро Котов, який на початку 2017 року отримав важке поранення біля Троїцького. Квитки отримали й Олександр Морозов, 72-ї бригади, головний старшина 1 механізованого батальйону 72 ОМБР, який був поранений в Авдіївці на промзоні та нагороджений орденом за мужність 3 ст. Андрій Лапига 72 бригада, поранений на позиції шахта Бутовка 12 березня.

Зазначається,  що квитки для військових були придбані у сектор Wheelchair, саме там є змога розташуватися на візках та з супроводом. Крім того, Хоманчук з волонтерами потурбувалися про те, щоб десятьом глядачам фіналу Євробачення було де розміститися у Києві. 

Андрію Хоманчуку неймовірними зусиллями разом з командою помічників вдалося організувати відвідання Євробачення пораненими бійцями АТО – домовленості з організаторами, взаємодію з різними службами, трансфер, поселення, зустріч з інших міст і ще безліч нюансів. 

 

"Дякую всім, хто допоміг зробити це свято для наші воїнів: організаторам заходу, які пішли назустріч й надали чи не найкращі місця, та власне й підготували та провели на найвищому рівні цей конкурс; КиївПасТранс за автобуси; Національній Поліції за увагу; медикам Червоного Креста; адміністрації шпиталю за все все все; всім, хто зустрічав, возив, пригощав, приймав та всіляко допомагав; волонтерському пункту на вокзалі Київ, та хлопцям з ВСП; дівчатам волонтерам, які, зізнаюсь, вчора вже ладні були рвати одна одну (це ж в волонтерів завжди так?), але ж знайшли, домовились, зібрали, привезли; чудовій дівчині Oksana Kovalenko , це їй ми завдячуємо, що все ж таки отримали ті 10 квитків та ще три додаткових від благодійників; всім хто підтримував словом, ділом, гривнєю (євро, та навіть рублем); невідомим, хто десь шось продавив, бо деякі речі робились не без допомоги адмінресурсу; власне нашім хлопцям, які сголосилися приїхати та подивитись фінал Євробачення за їх мужність та жагу до життя, незважаючи на важкі поранення; головне - всім нашім захисникам на Сході, щохвилини ризикуючим власним життям, щоб їхні рідні, Київ, вся Україна мали змогу мирно жити. Дякую. Сам би я цього не зробив" – написав Хоманчук.