Фатальне знайомство з росіянкою: українець, який зник в Білорусі, ймовірно утримується в Краснодарі в місцевому ФСБ – ЗМІ Рекомендовані

Середа, 30 серпня 2017 16:51 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У Білорусі зник українець Павло Гриб, який напередодні домовився про зустріч з дівчиною з Росії. Однак, з цього побачення хлопець не повернувся. В Україні його шукають батьки, а у Білорусі – представники ФСБ.

Павлу лише 19. Він інвалід дитинства, через проблеми зі здоров'ям був змушений кинути університет. Єдиним вікном у світ для хлопця став інтернет. У мережі познайомився з дівчиною з Росії. І закохався. Вони домовилися зустрітися на нейтральній території – у Білорусі. Батько Павла – ветеран АТО, колишній прикордонник – був проти поїздки. Але хлопець на вмовляння не зважав. У День Незалежності сів у автобус і рушив на зустріч.

Як звуть дівчину, у яку закохався Павло, родина не знає. Щоб отримати хоч якусь інформацію, сестра взялася перечитувати листування брата у Skype.

Ось останні повідомлення перед подорожжю. Невідома росіянка пише під ніком і українською. Побачитися вперше пара вирішила у одному з парків Гомеля.


Павла вдома очікували вже наступного дня. Однак, він не повернувся, на дзвінки не відповідав. Батько кинувся за сином у Гомель, розпитував водіїв на вокзалі, місцевих правоохоронців. Врешті, прикордоники повідомили: Павло у розшуку за статтею "екстремізм". Його розшукує ФСБ міста Сочі.

Ця дівчинка теж була наче з Сочі. І я зрозумів, що це була цілеспрямова операція ФСБ, щоб витягти його на територію Білорусі і там затримати,
– сказав батько зниклого українця Ігор Гриб.

Однак, де саме хлопець зараз – невідомо. Сам батько вважає, сина затримали, ймовірно, через його антиросійські дописи у соцмережах.

Посольство України в Мінську вже направило ноту до МЗС Білорусі з метою з'ясувати місцезнаходження хлопця.

Українські ЗМІ, з посиланням на свої джерела повідомляють, що Гриб, ймовірно, утримується в управлінні ФСБ Росії в Краснодарі.

Я вже зв'язувався з УВС Гомеля, УВС Вітебська. Він (Павло Гриб – 24) не утримується в слідчому ізоляторі. Якщо б він був затриманий, то він би там утримувався для подальшої передачі,

– зазначив перший секретар Посольства України в Республіці Білорусь Олександр Новосьолов.

Це вже не перший такий випадок в Україні. У 2014-ому киянин Станіслав Клих поїхав до своєї дівчини в місто Орел, що у Росії, і зник. Пізніше стало відомо, що російські спецслужби затримали його та під тортурами змусили зізнатися, що він нібито брав участь у Першій чеченській війні і вбивав там російських військовослужбовців.