До 140-річчя Олени Кульчицької у Львові презентують сторічний народний одяг українців Рекомендовані

Четвер, 14 вересня 2017 06:00 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(3 голосів)
Олена Кульчицька. Портрет дівчини в українському вбранні. Олена Кульчицька. Портрет дівчини в українському вбранні.

У львівському музеї Олени Кульчицької до 140-річчя художниці відкрили виставку акварелей і живопису із серії «Народний одяг західних областей України». Повідомляє zaxid.net

 

 

Випускниця Віденської академії мистецтв Олена Кульчицька близько 50 років ходила селами Західної України, трохи їздила, трохи пішки ‒ усе задля того, аби задокументувати народний одяг, який зникав на очах. Так з'явилося понад 400 акварелей цієї серії.

«Їй казали, що десь там є народний одяг. І вона збиралася, а тоді ж не було легко, бо комунікації не були такі легкі, але вона збиралася, замальовувала. Але що дуже важливо, що Олена Кульчицька не малювала цей одяг, це ж не є музейна колекція, вона малювала з людей, які цей одяг носили», ‒ розповідає Любов Кость, завідувачка музею Олени Кульчицької.

Тому у цій колекції маємо ще й портрети українців, які жили 100 років тому. Навіть обряди можна вивчати за цими творами.

Олена Кульчицька до найдрібніших деталей задокументувала строї мешканців Поділля, Бойківщини, Опілля, Гуцульщини, Волині. Важливими є свідчення про одяг українців із Лемківщини та околиць Перемишля.

Акварелі Олени Кульчицької вельми вартісні з мистецького боку, бо їх створила класик, але важливі й з погляду документального, історичного. Бо деякі намальовані елементи строю уже втрачено.

«Багато з цих елементів строю вже відійшли, ми вже не можемо нині відтворити, тому що немає експонатів в музеях. Якщо є окремі, то немає цілого ансамблю, а тут, у творах Олени Кульчицької, якраз і науковці, і художники мають можливість побачити той образ, як в цілому виглядав той традиційний одяг», ‒ коментує доктор мистецтвознавства, професор Олена Никорак.

Вперше повна збірка цієї серії буде опублікована у книзі, яку видадуть до 140-річчя художниці.