Ліга українок Канади та Фундація Вільні Люди: співпраця заради єдиної мети – розбудови України

Понеділок, 16 жовтня 2017 14:30 Автор  Вільні Люди Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Днями у Торонто відбулось зібрання Ліги Українок Канади, на якому було презентовано напрямки діяльності Фундації Вільні Люди, основні пріоритети роботи, досягнення та плани. Про цілі, засоби та інструменти у розбудові громадянського суспільства в Україні розповіла Інна Левус, керівник ФВЛ.

Керівник Фундації Вільні Люди Інна Левус«Багато проектів уже на стадії втілення, але ми не зупиняємось. Зараз пріоритетним є проект з реабілітації бійців АТО. У планах – запуск комплексного курсу: військові вишколи для підтримання форми, фізична та психологічна реабілітація бійців та соціальна адаптація включно з допомогою у працевлаштуванні. Наразі таку допомогу отримують уже три бійці», – зазначила Інна Левус.

Вона розповіла, що наймасштабнішим є проект «Чаювання вільних». 

«Ми підтримуємо різноманітні інформаційні та культорологічні проекти, адже, крім російської агресії на Сході, та боротьби з «п’ятою колоною» в політиці, надзвичайно важливим є і так званий духовний фронт», – переконана Інна Левус.

Саме тому спільно з МНК було створено та нещодавно запущено культурно-просвітницький проект –  виставка «Два століття — одна війна» , присвячену 75-річчю створення Української Повстанської Армії. Наразі вже заплановано візити до 27 українських міст (зокрема, і на Сході, вздовж лінії розмежування) та Канади.
Окремим напрямком роботи є підтримка та розвиток уже існуючих ініціатив: молодіжних патріотичних таборів «Гурби-Антонівці», «Повстанська ватра», «Відвага», «Холодний Яр», «Мистецька майстерня ім. Назарія Войтовича» та інших.

Опікується Фундація і долею українських книг, започаткувавши видавничий проект «Книги для вільних».

На цьому Фундація не збирається зупинятись. Так, у наступних планах – проведення навчально-практичних молодіжних семінарів і таборів «Курс вільних людей» для школярів міста Києва; створення повноцінного реабілітаційного центру для бійців АТО та їх сімей; запуск комплексу курсів «Клуб Вільних» з різних напрямків (надання першої домедичної допомоги, медіаграмотність, вивчення української мови) та багато іншого.

«Така активна діяльність потребує пошуку партнерів, але важливіше – однодумців. Головними у цьому були, є і залишаються українці, що проживають за кордоном, але своїми діями розбудовують Україну. Зокрема, серед таких – і Ліга Українок Канади. Сподіваємось на результативну співпрацю», – підкреслила Інна Левус.