У Польщі пройшов конкурс «МОЄ КОРІННЯ АБО ЗВІДКИ Я» Рекомендовані

П'ятниця, 15 грудня 2017 10:01 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Наталія Смут, гімназистка зі Свьонток, та вчитель української мови Петро Табака. Наталія Смут, гімназистка зі Свьонток, та вчитель української мови Петро Табака. Фото автора статті

У воєводській ольштинській публічній бібліотеці 28 листопада закінчилася ІІ едиція конкурсу «Моє коріння або звідки я», адресована юнацтву Вармінсько-Мазурського воєводства віком 15–19 років. Метою конкурсу було зацікавлення молодих людей на Вармії та Мазурах своїм походженням, поглиблення тотожності місцевої молоді з місцем проживання й усвідомлення значення матеріальної та нематеріальної спадщини і традицій для історії реґіону.

 Про це повідомляється на шпальтах видання nasze-slowo.pl.

Як зазначається, важливою метою конкурсу було звернення уваги на родинні зв’язки, історію реґіону проживання, а також потреба піклуватися про сімейні звичаї і традиції предків та реґіональну спадщину. Почесний патронат над конкурсом взяв маршалок Вармінсько-Мазурського воєводства Густав-Марек Бжезін.

Завдання конкурсу полягало на підготовці документального проекту, в якому молода особа (сама або з підтримкою близьких) представлятиме результати своїх досліджень, інтерв’ю або запитів про походження своєї сім’ї, включеної в контекст історії реґіону.

Одну з трьох головних нагород – планшет Samsung – отримала Наталія Смут, гімназистка зі Свьонток, учениця пункту навчання української мови у тій місцевості, де навчає вчитель української мови Петро Табака. У своїй мультимедійній конкурсній презентації українська гімназистка розповіла про неіснуюче село Творильне, звідки 1947 р. силоміць переселили її дідусів.

Автор: Степан Мігус