У Перемишлі в українському Народному домі проходять «Зустрічі з фільмами Анджея Вайди»

Неділя, 17 грудня 2017 14:56 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
У Перемишлі в українському Народному домі проходять «Зустрічі з фільмами Анджея Вайди» У Перемишлі в українському Народному домі проходять «Зустрічі з фільмами Анджея Вайди»

З 15 по 17 грудня у Перемишлі в українському Народному домі відбуваються «Зустрічі з фільмами Анджея Вайди». Це непересічна культурна подія, де представлені знакові роботи видатного польського режисера в першу річницю його смерті.

Анджей ВайдаНевипадково покази фільмів першого польського режисер, який отримав Золоту гілку Каннського кінофестивалю, пройдуть в українському Народному домі. За життя Вайда вболівав за Україну та був підписантом важливих відкритих листів на підтримку української незалежності та демократії.

Анджей Вайда та його тодішня дружина Кристина Захватович висловлювали свою підтримку українцям після Пикулицької ходи  поблизу Перемишля в 2016 році, коли на учасників дійства напали польські націоналісти. Обіцяли приїхати в Перемишль в 2017 році (не на ходу, але на іншу подію), проте відтоді великий реживер помер. Але Кристина Захватович і далі підтримує українські проекти. Акторка  долучилася до оголошення збірки на відзначення 70-тої річниці Акції «Вісла», коли польський уряд відмовився виділити на неї кошти. Саме вона спільно з Об’єднанням українців у Польщі організовує цей „Зустрічі”.

Мати Вайди закінчила в Перемишлі учительську семінарію, а потім викладала українську мову в Біберці біля Кросна. Також в Перемишлі його батьки взяли шлюб, – розповіла в «Газеті Виборчій» відома громадська діячка Іза Хруслінська.

Спеціальний гість першого дня – видатна акторка Кристина Янда, а відомий кінокритик Тадеуш Любельський виступатиме перед показами фільмів.

afisz spotkania z filmami A.Wajdy 1024x727

В суботу, 16 грудня, відбувся показ фільму «Попіл і алмаз», який вважається одним з найбільших досягнень польської кіношколи. Після цього фільму та документального фільму «Кредит і дебет. Вайда про себе», відбудеться дискусія про Анджея Вайду та його фільми, модератор — Іза Хруслінська.

Молодь Перемишля приготувала фільмові етюди, що були інспіровані картинамии Вайди. Їхній показ відбувся також в рамках прорами «Зустічей».

Нагадаємо, Анджей Вайда, володар „Оскара” та перший польський режисер, який отримав Золоту гілку Каннського кінофестивалю, помер 10 жовтня 2016 року у віці 90 років. Тоді, відомі митці, громадські діячі та політики зауважили, що Польща втратила свій національний скарб. Вайда був першим польським кінорежисером, нагородженим найпрестижнішою кінопремією світу «Оскар» – за сукупність усього творчого доробку. У Польщі пам’ятають, що шанований кіномитець щиро вболівав за Україну, яка протистоїть російській агресії.