Як святкували українську маланку в Кентшині (Польща)

Середа, 07 лютого 2018 11:26 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Близько 300 осіб розважалося на танцювальній забаві, яку організував кентшинський гурток Об’єднання українців у Польщі (ОУП). Вона відбулася в спортивнуій залі Муніципального центру спорту та відпочинку (MOSiR) у суботу 3 лютого.

Про це повідомляє «Наше слово» – газета для українців у Польщі.

Захід офіційно відкрив голова місцевого гуртка ОУП Андрій Сидор, який побажав присутнім веселої забави. У ній взяли участь українці та поляки з усіх закутків регіону, зокрема Ольштина, Гурова-Ілавецького, Бартошиць і Мронгова, і не тільки.

„Я приїхала із Сілезії на запрошення товариша. Я вперше на такому заході і хочу підкреслити що, сильно захоплена”, – сказала Агата Качмрачик.

На забаві були присутні громадяни України з Кропивницького, Херсона, Сум та Полтавщини, які працюють на місцевих підприємствах.
„Мені дуже подобається. Я родом з Херсона. Щиро кажучи, у моєму рідному місті тахих заходів не оргaнізовують”, – сказала Марія Вітренко.

„Ми у Польщі вперше. Не знали, що тут зустрінемо наших земляків, які проживаючи далеко від України, підтримують свою традицію, плекають рідну мову, проводять так гарні заходи”, – кажуть Олена Вус і Наталія Калінчик з Полтавщини.

„Чудова музика та фантастична атмосфера. Своїми враженнями поділюся з друзями після мого повернення в Україну ”- зі свого боку підкреслив Андрій Куцомеля з Сум.

Цього року до танцю грав ансабль ,,Хата вуйа Бена”.

Організація такої події має свою довгу традицію. Всупереч складнощам пов’язаним з дозволами з боку комуністичної влади та приміщенням, перші забави відбувалися вже на початку шістдесятих років. Їх влаштовували місцеві діячі Українського суспільно-культурного товариства.

27503221 941628705993139 1796482264589421393 o 1

Автор: Андрій Сидор