В Польщі друком вийшла книга про злочини „проклятих солдатів”. Рекомендовані

П'ятниця, 02 березня 2018 11:53 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Книга історика та журналіста Пйотра Зиховича „Cтрупи на латах. Чорні сторінки епопеї проклятих солдатів”. Книга історика та журналіста Пйотра Зиховича „Cтрупи на латах. Чорні сторінки епопеї проклятих солдатів”.

В Польщі друком вийшла книга історика та журналіста Пйотра Зиховича „Cтрупи на латах. Чорні сторінки епопеї проклятих солдатів”.

Про це повідомляє «Nasze Słowo».

„Палаючі села і масові екзекуції. Грабунки і гвалти. Вбивства невинних цивільних та військових заручників – українців, євреїв, білорусів та поляків. Ні, це не комуністична пропаганда. Деякі прокляті солдати справді здійснювали такі злочини”, – йдеться в описі до книжки.

Проклятими солдатами в Польщі називають бійців антикомуністичних збройних формувань. Їх вважають героями, натомість мало говориться про темні сторони дій деяких з них.

Зихович  на основі реальних свідчень описав моторошні сцени насильства, не вкриваючи невигідних фактів. Зокрема до книги потрапили розділи про українські села Верховину (село в Люблінському воєводстві, де 6 червня 1945 року було вбито 194 українців) та Павлокому (українське село, що знаходиться за 40 км від Перемишля, де 1-3 березня 1945 року було винищено українців). „Шарий” брав участь у нападі Національних збройних сил (НСЗ)  Верховини. Підрозділ „Волиняка”  18 квітня 1945 року розгромив українське село Пискоровичі.„Бурий” палив білоруські села з їхніми жителями на Підляшші. 

Зихович пише про злочини цих та інших лідерів антикомуністичного Опору.

Саме сьогодні в Польщі відзначають державне свято – День пам’яті „Проклятих Солдатів”.