У Львові відбудеться зустріч з Марко Робертом Стехом - українським діаспорним науковцем! Рекомендовані

Вівторок, 05 червня 2018 06:14 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) запрошує на зустріч та розмову з Марком Робертом Стехом, визначним українським діаспорним літературознавцем, культурологом, письменником, телеведучим. Громадянин Канади, народжений у Любліні, він присвячує свою працю розвиткові української культури.

Зустріч під назвою "Україна очима Роберта Стеха" відбудеться 7 червня 2018 року о 16.00 в аудиторії  204 НУ "Львівська політехніка", вул.С.Бандери, 12.

Особистість Марка Роберта Стеха надзвичайно багатогранна – відмінний науковець, викладач, літератор. Енциклопедичні знання, інтелектуалізм і тактовність – риси, що не можуть не захоплювати. Сьогодні в українській культурі таких одиниці. На зустрічі поговоримо про численні проекти Стеха, його художню творчість, відшукаємо джерела зацікавлень і натхнення гостя, - повідомили "Стожарам" організатори зустрічі.

Поціновувачам якісного інтелектуального продукту Стех відомий за циклом авторських телепередач «Очима культури», де вчений ділиться з аудиторією глибокими знаннями про постаті, школи і напрямки в нашому мистецтві. Навіть знані імена, як-от Микола Лисенко, Леся Українка, Олександр Архипенко, Тарас Шевченко, Іван Франко, Гнат Хоткевич, Микола Гоголь, Казимир Малевич, у його розповідях набувають нових барв і значень.

У рамках заходу Марко Роберт Стех поспілкується з учасниками заходу, студентами, видавцями, журналістами, громадськістю.

Марко Роберт Стех (англ. Marko Robert Stech) — український та канадський літературознавець, письменник, телеведучий. Автор філософського роману-лабіринту «Голос» та незавершеного експериментального роману «Невмирущі». Відомий своїми дослідженнями української літератури, зокрема творів Ігоря Костецького та Емми Андієвської, драматургії Миколи Куліша. Автор і ведучий телепередачі «Очима культури».

Народився 1961 року в Любліні (ПНР). З 1982 року живе в Канаді. Доктор славістики (завершив докторат в університеті Торонто; захистив дисертацію про драматургію Миколи Куліша); маґістр інженерії. У 1980-х рр. заснував і був мистецьким керівником Аванґардного українського театру (АУТ); став співзасновником (разом з Адріяном Іваховим) новаторського журналу «Термінус», який виходив у 1986–1989 роках. Продюсер фільму «Кисневий голод» (реж. Андрій Дончик) (1992), асистент-продюсер «Лебединого Озера. Зони» (реж. Юрій Іллєнко) (1990). Директор Видавництва Канадського інституту українських студій, менеджер проекту «Енциклопедії України в Інтернеті» та англомовного видання «Історії України-Руси» Михайла Грушевського. Викладає курс історії української культури в Йоркському університеті в Торонто. 2016 року побачила світ його книга «Есеїстика у пошуках джерел».