В українців з’явився шанс поїхати на заробітки до Японії

Понеділок, 18 червня 2018 10:58 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Кабінет міністрів Японії прийняв економічний план, який сприятиме більшому припливу іноземної робочої сили.

Таким чином країна, де кількість старіючого населення нестримно зростає, зможе компенсувати свою робочу силу, що скорочується, - йдеться в повідомленні.

План, затверджений Кабінетом міністрів спрощує візові вимоги до іноземних робітників у секторах, що стикаються з серйозним дефіцитом робочої сили. Серед них: догляд за хворими, сільське господарство, будівництво і транспорт.

Планується, що працівникам буде дозволено залишатися в країні лише до 5 років як відвідувачам, а не іммігрантам.

За останні 5 років число іноземних робітників у Японії майже подвоїлося до 1,28 млн минулого року.

Для набуття чинності економічний план на 2018 рік має бути схвалений парламентом.

Куди можна влаштуватися на роботу в Японії?

Сфера харчування. Це робота в ресторанах і кафе. У такі місця часто потрібні працівники кухні, прибиральники та офіціанти. Головна вимога – знати японську мову на високому рівні, а також бути товариським і позитивною людиною, здатним викликати прихильність до себе відвідувачів і колег. Також є можливість влаштуватися працювати в заклад для іноземців. В цьому випадку необхідно вільно володіти англійською мовою.

Продавець в магазині. Як правило, студентів приймають на роботу в будь-магазини. Плюс роботи в цілодобовому продуктовому магазині полягає в тому, що там можна погоджувати графік і працювати по три години на день. Це дуже зручно.

Продавець-консультант в торговому центрі. Продавці-консультанти, які працюють у великих торгових центрах, дуже навіть непогано заробляють. Для такої роботи необхідно бути привітним і послужливим. Також потрібно добре розбиратися в товар, що продається.

Робота руками. У цю категорію входять заводи і фабрики, де постійно потрібні робочі руки. Зазвичай туди йдуть ті, хто тільки що приїхав. Це проста робота, яка найчастіше пов’язана з упаковкою продуктів.

Робота в офісі. Це робота телефонним оператором або перекладачем з російської та англійської мов. Офісний працю щедро оплачується.

Сфера відпочинку та розваг. Будьте обережні! Іноземцям заборонено працювати в закладах з ігровими автоматами, в барах, стриптиз-клубах, масажних салонах, і інших подібних місцях.

Учитель мови. Ви можете стати викладачем російської чи англійської мови, але тільки при наявності педагогічної освіти. Однак якщо такого у вас немає, то ви завжди можете зайнятися репетиторством на дому. Репетиторство може стати додатковим доходом.

Робота на заходах. На концерти, міські свята, презентації та інші заходи постійно потрібна велика кількість різноробочого персоналу. Оплачується така робота щедро – близько 10 000 ієн за один вихід.

 

Мінуси життя в Японії

Як і в будь-якій країні, життя в Японії має і зворотну сторону медалі. Причому найчастіше мінуси, з’ясовуються вже по факту проживання, що стає неприємним «сюрпризом».

Високі ціни на медичні послуги. Доведеться витратитися на страховку, причому платити потрібно кожен місяць. Страховка не покриває вартості медичних послуг на всі 100%, все одно пацієнту доведеться розщедритися. При переїзді в інше місце в Японії нову страховку потрібно оформити відразу! Інакше при захворюванні вас змусять внести суму за весь час проживання на новому місці.

Висока вартість освіти. Навчання в державному університеті обійдеться в 600 тисяч ієн, а конкурс на місце дуже великий. Стипендії для студентів як такої немає, скоріше це кредит на освіту, який тому повертають.

Студенти мають право підробляти, але для іноземців існує обмеження за часом. Вони можуть присвятити роботі тільки 28 годин на тиждень. Цього часу безумовно не вистачає для того, щоб отримувати гідний заробіток. До того ж, постійна навчальне навантаження далеко не завжди дозволяє відпрацьовувати всі дозволені години.

Один з головних мінусів – отримання дозволу на постійне місце роботи практично нереально. Роботодавці віддають перевагу співгромадянам, потім корейцям і китайцям, а вже потім усім іншим.

Клімат тут вимагає звикання. Більшу частину року стоїть нестерпна спека або сильний холод. Лише 2-3 місяці на рік відведено комфортної погоди.