В Україні є проблема нестачі фахівців, а у Польщі працює близько мільйона українців, - Андрій Рева Рекомендовані

Четвер, 28 червня 2018 01:35 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Сьогодні в Польщі працює один мільйон українців, проте в пенсійній системі з них зареєстровані тільки 300 тисяч чоловік.

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева під час відеоконференції в «ДС».

«Офіційно в Польщі на сьогоднішній день працює мільйон українців. Але застраховані в ООС (загальнообов’язкове державне соціальне страхування), тобто в пенсійній системі, тільки 300 тисяч», – заявив він.

Він також уточнив, що в процес міграції закладена велика проблема.

«Людей відправляють з України в Польщу, як би у відрядження. Але як тільки там він отримує дозвіл на роботу, тут звільняють, і там він не страхується. Але оскільки він там страхові внески не платить, то страховий стаж йому не йде . Якщо повертається в Україну – він ні там не має права на пенсію, ні тут», – резюмував міністр.

Рева додав, що в Україні є проблема нестачі фахівців.

«У нас сьогодні вже відчувається дефіцит, в першу чергу, кваліфікованих кадрів. А якщо ця тенденція буде продовжуватися, то у нас взагалі буде нестача кадрів, навіть некваліфікованих», – заявив він.

За словами міністра, в процес сезонної трудової міграції втягнуті до семи мільйонів українців, при цьому постійно за кордоном працюють 3,2 млн осіб. У той же час він упевнений, що мігранти згадають про те, що вони українці, коли побачать в цьому грошову вигоду.

«Тому сьогодні зарплата зростає. За минулий рік номінальна зарплата зросла на 37%, реальна – на 19%. За перші п’ять місяців номінальна зарплата зросла на 31%, а реальна – на 11%», – підсумував міністр.