Олег Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Award за незламну силу в боротьбі за ідеали свободи Рекомендовані

Вівторок, 03 липня 2018 08:38 Автор  Михайло Українець Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Український режисер і політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений у РФ, став першим лауреатом премії Ukrainian ID Award, заснованої Міжнародним економічно-гуманітарним форумом Ukrainian ID, за незламну силу в боротьбі за ідеали свободи.

Про це повідомляється на сторінці Ukrainian ID у Facebook.

«Олег Сенцов є людиною культури, українським кінорежисером, який став символом відчайдушної боротьби за свободу та громадянську гідність у всьому світі. Ми планували оголосити присудження йому премії 7 липня, разом із оголошенням інших лауреатів Ukrainian ID Awards. Та наразі ми не можемо втрачати жодної доби, жодної хвилини в тому, щоб підтримувати та посилювати тиск на російську владу, яка цинічно продовжує утримувати Сенцова в заручниках та ізоляції, штовхаючи його на межу життя та смерті», – йдеться у повідомленні.

«Вручення Ukrainian ID Award представникам Сенцова в Каневі, у меморіальному заповіднику Тараса Шевченка, є символічним через паралелі у долях Кобзаря та Сенцова. У XIX столітті українець Тарас Шевченко був засуджений владою імперської Росії за духовне протистояння її вбивчій, антигуманній державній політиці. У XXI столітті українець Олег Сенцов був засуджений владою неоімперського утворення за цими ж мотивами. Вони обидва стали героїчним втіленням української культури: самобутньої, незламної та надихаючої. І вони обидва приречені на волю та безсмертя в серцях українського народу», – підкреслюють організатори.

Як повідомляється, премією Ukrainian ID Awards щорічно відзначатимуться лауреати, які зробили визначний внесок у розвиток економіки, гуманізацію суспільства та примноження культурного капіталу.

Премією нагороджуються знакові особистості будь-якої національності та сфери діяльності, а також авторитетні організації (окрім політичних) у п’яти номінаціях: економіка, Human Security, громада, технології, міжнародний діалог.

Зазначається також, що 7 липня, під час вручення премії в Каневі, буде проведений глобальний флешмоб #FreeSentsov в Україні та серед представників української діаспори по всьому світу.

«7 липня, під час вручення премії в Каневі, буде проведений глобальний флешмоб #FreeSentsov в Україні та серед представників української діаспори по всьому світу. Організаційний комітет Ukrainian ID закликає всіх, незалежно від місця проживання, вийти на мітинги на підтримку режисера на головні площі своїх міст та перед дипломатичними представництвами Росії та США», – йдеться у повідомленні.

Останнє редагування Вівторок, 03 липня 2018 11:25