Які нововведення чекають на українців від 1 вересня: субсидії, ціни, школи, лікарні та ТБ

Субота, 01 вересня 2018 01:44 Автор  Михайло Українець Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ТАРИФИ ТА СУБСИДІЇ

31 серпня, - був останній день, коли власники осель з індивідуальним опаленням могли подати заяву на отримання компенсації в розмірі до 700 грн. за зекономлені газ чи світло для опалення житла. Вже від сьогодні, 1 вересня, такі заяви на монетизацію субсидій уже не приймають. Самі виплати обіцяють здійснити ближче до кінця осені – початку зими, як і торік.

Від 1 вересня газ для населення не дорожчатиме. Кабмін ухвалив рішення, яким подовжив спецзобов'язання "Нафтогазу України" щодо продажу газу за зниженою вартістю для потреб населення. Ця норма діятиме до 1 жовтня. Через місяць ціни можуть підвищити, адже цього вимагає і МВФ, кредити від якого хоче отримати Київ.

Водночас "Нафтогаз" підвищує на 4,6% мінімальну ціну на газ для промисловості – до майже 10,6 тис. грн за тисячу кубометрів.

ОБОРОНА, БЕЗПЕКА ТА ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ

1 вересня набуває чинності указ президента про осінній призов до армії, який здійснюватимуть у жовтні та листопаді. Призовний вік в Україні в 2018 році встановлено на рівні 20-27 років. Молодші (від 18 років) та старші можуть добровільно піти в армію на контрактній основі.

1 вересня розблокують три ділянки Азовського моря, які закривали на час проведення бойової підготовки української армії.

Має повноцінно запрацювати Державне бюро розслідувань. Воно займатиметься справами з нуля, а не продовжуватиме розслідування інших правоохоронних органів.

ОСВІТА

1 вересня традиційно розпочинається новий навчальний рік у школах та ЗВО. Першокласники ідуть до "Нової української школи" – вчитимуться 12 років за новою програмою та системою. Проте старт НУШ у багатьох населених пунктах провалили – немає одномісних парт, а підручники взагалі надрукують через місяць.

Вимагають забезпечити нову українську школу меблями та навчальним матеріалом. Нині, стверджують батьки першачків, у класах - повна порожнеча, там нема навіть парт, не кажучи про книжки. Дорікають за це управлінню освіти, яке досі не провело тендер на закупівлю. 

МЕДИЦИНА

1 вересня, уряд зобов'язав усі лікарні оприлюднити дані про наявні в них ліки. Надалі таке оновлення має відбуватися щотижня.

Усім породіллям, які народять дітей після 1 вересня, держава обіцяє безкоштовно видавати спеціальні бебі-бокси. Вартість пакунка малюка - 5 тис. грн. До нього входять: серветки дитячі, пелюшки гігієнічні, присипка дитяча, масло дитяче, крем дитячий, соска силіконова, пляшка дитяча, пустушка силіконова, фітозбори для ванночок, ковдра, навчальні матеріали, одяг, термометр. В Україні щороку народжується близько 400 тис. дітей. Чимало експертів кажуть, що ці бебі-бокси влада запровадила, аби здобути більшу лояльність українців перед виборами 2019 року – президентськими та парламентськими.

Державні адміністрації 22-х областей вже підписали угоди на отримання фінансування бебі-боксів, так званих пакунків малюка, які від 1 вересня мають видавати у пологових України. Про це повідомили у прес-службі Мінсоцполітики. Процес укладання проектних угод Київською та Луганською ОДА триває. Таким чином усі області, окрім двох, отримали "зелене світло" на проведення закупівель товарів для бебі-боксів.

ТЕЛЕБАЧЕННЯ

В Україні розпочинають вимикати аналогове телебачення. Замість нього буде цифрове. Аналогове поки що залишать лише жителям територій з особливим режимом – скажімо, на Донбасі, прикордонним регіонам із окупованими Росією територіями.

Аналогове телебачення ще 1 серпня пілотно відключили в Києві та Кіровоградській області. Процес відключення мають завершити до травня 2019 року.

Цифрове телебачення передбачає кращу якість сигналу та зображення. Для приймання "цифри" потрібен спеціальний тюнер. У багатьох нових моделях телевізорів він уже вмонтований, тож лише треба його налаштувати.

ТРАНСПОРТ, ДОРОГИ ТА БУДІВНИЦТВО

1 вересня набирають чинності нові будівельні норми. Зокрема, зроблять розподіл за лініями забудови: блакитна – є обмеження до висотності, зелена – регулює будівництво в зелених зонах, жовта - обмежує висотність будівель біля великих доріг у населених пунктах особливої важливості для безпечної евакуації. 

Від 1 вересня під час будівництва та реконструкції доріг у населених пунктах обов'язково повинні бути велосипедні доріжки. А на дорогах із менш активним рухом дозволять зменшити ширину смуг для транспорту. Пішохідні зони повинні будуть проектувати з урахуванням потреб людей з інвалідністю. У підземних переходах обов'язкові – роздільні поручні. На нових тротуарах не повинні бути люки чи зливові люки.

Настає будівельна амністія для самобудів класу СС1, зведених до 2015 року.

ЗЕМЛЯ ТА НАДРА

Кабмін хоче запустити електронні торги землею через сервіс ProZorro.Продажі.

Від 1 вересня повинні запустити пілотний проект із проведення електронних аукціонів на користування надрами. Також мають зробити більш доступною геоінформацію.