У Болгарії ушанували пам’ять жертв Голодомору Рекомендовані

П'ятниця, 28 вересня 2018 06:53 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У вівторок увечері в сотнях домівок українців, які живуть у Болгарії, запалили свічки в пам’ять про жертв Голодомору в Україні. А опівдні в софійському храмі Святого Тижня відбулася панахида за тими, кого навмисне вбив сталінський режим. Її відслужив отець Міна, а в церкві зібралися представники української діаспори, дипломати деяких європейських країн і болгари, котрі вважають Голодомор злочином минулого століття.

Учасники акції хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих внаслідок штучного голоду в Україні, згадавши конкретні імена 85-ти дітей із багатьох сотень тисяч, які померли мученицькою смертю, а також запалили символічні свічки.

Посол України в Болгарії Віталій Москаленко подякував усім присутнім за те, що вони не забувають про мільйони безвинно знищених українців і етнічних болгар, які жили в той час на півдні України.

Він наголосив, що сьогодні Україна знову стала жертвою агресії з боку кремлівських послідовників Сталіна, котрі не тільки окупували східні області країни, а й розгорнули повномасштабну інформаційну війну проти українців, засновану на брехні й підтасуваннях. Ними Кремль намагається виправдати й прикрити свої колишні й теперішні злочини.

Посол зазначив, що, як і вісімдесят п’ять років тому, Україні необхідна підтримка міжнародної громадськості для донесення істини усьому світові. Лише це може запобігти повторенню нових подібних геноцидів у майбутньому.

Нагадаємо, що у цьому році відбувається міжнародна жалобна акція “Запалімо свічку пам’яті!”, в рамках якої кожного дня в іншій країні вшановують пам’ять загиблих від Голодомору в Україні

Останнє редагування П'ятниця, 28 вересня 2018 07:11