У Берліні відкрилась фотовиставка «Діти у війні»

Середа, 10 жовтня 2018 11:16 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
9 жовтня 2018 року у центрі Берліна на Dorothea-Schlegel-Platz відкрилась виставка "Kinder im Krieg", що розповідає про страждання дітей від російської війни на Донбасі. Виставка триватиме до 20 жовтня 2018 року.
Війна на Донбасі забрала життя майже 140 ні в чому не винних дітей, міни і снаряди, що не розірвалися, загрожують майже 300 тисячам маленьких українці, - повідомляє інформаційний портал української діаспори "Стожари" з посиланням на "Укрінформ".

Страшні цифри на церемонії відкриття в Берліні фотовиставки «Діти у війні» увечері вівторка назвала радник-посланник Посольства України у ФРН Ірина Тибінка, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Станом на даний час, правозахисними організаціями зафіксовано понад 3 тисячі смертей серед цивільних осіб з початку конфлікту. Серед загиблих 138 дітей - 91 хлопчик та 47 дівчаток», - сказала Тибінка.

Лише нещодавно Україна пережила чергову трагедію: 30 вересня троє дітей 13-14 років загинули, їх 10-річний друг отримав важкі поранення в результаті вибуху протипіхотної міни на околиці Горлівки. Дипломат нагадала, що сьогодні зона бойових дій на сході України є однією з найбільш завантажених за кількістю мін та вибухових речовин у світі. Протипіхотні міни, що не розірвалися боєприпаси та вибухові залишки війни є причиною приблизно двох третин випадків смерті або поранення цивільного населення. І весь цей кошмар вже більше чотирьох років відбувається у цивілізованому 21 столітті, в центрі Європи, трохи більше ніж в 2 годинах льоту від Берліна.

Виставка 32 робіт українських та міжнародних фотографів на площі Доротеї-Шлегель, поруч з вокзалом Фрідріхштрассе, триватиме до 20 жовтня. Посольство України разом з партнерами - «Інститутом цивільної дипломатії» - поставило перед собою амбітне завдання - провести вернісаж не в одній з галерей міста або закритому для вільного доступу офісі, а організувати її на відкритому просторі, на одній з центральних і найбільш відвідуваних площ Берліна, щоб охопити якомога ширшу аудиторію.

Керівник «Інституту цивільної дипломатії» Олена Прокопенко розповіла агентству, що ця громадська організація заснувала візуальний арт-проект більше 3 років тому; його автори – журналісти, військові психологи, громадські діячі та відомі фотографи, які працювали в зоні конфлікту в 2014-16 рр .. Іноземні фотографи підключилися в минулому році, коли вже пройшли презентації виставки за кордоном, захотіли побачити своїми очима.

Всього були організовані покази в 15 країнах. Причому, як розповіла Прокопенко, в деяких країнах, де сильно російське лобі, зокрема, в Греції і на Кіпрі, українцям не дозволяли показувати фотографії, зривали презентації, преса боялася приходити на заходи.

Сьогодні проект – це не тільки виставка, це підтримка дітей, які живуть у прифронтовій зоні східної України, буквально в 5-10 км від лінії розмежування. У тому числі героїв пронизливих фотографій, трагічні історії яких всі відомі авторам. Коли знімалися фотографії, умови були жахливими: постійні обстріли, нестача їжі і медикаментів, зруйнована інфраструктура, згадує Прокопенко, яка сама є автором низки робіт. «Дістатися туди було ризиком для авторів проекту», - зауважує керівник «Інституту».

Вона впевнена, що, «показуючи виставку і розповідаючи ці історії в різних країнах, в тому числі, людям, від яких залежить прийняття рішень, ми зможемо змінити ситуацію в кращу сторону».

Організатори мають намір продовжувати нести інформацію далі і перевести справу у більш практичний вимір. Зокрема, після показу у Ватикані розпочалися переговори про можливість проведення обстеження та лікування декількох дітей.

Крім того, є плани розвивати інші проекти, що показує не тільки схід, а й всю Україну, країну яка долає труднощі. Виставка «Україна. Подолання» теж вже була показана в кількох країнах, розповідаючи про те, як наша батьківщина змінилася за 4 роки, як сподівається на краще мирне, щасливе майбутнє.

Виставка «Діти в війні» Україна вперше бере участь в авторитетному міжнародному фестивалі «Європейський місяць фотографій» з власним проектом. Посольство України у ФРН в цьому році стало одним з понад 200 структур - учасниць фестивалю.

1539137499 1194

1539137503 7130

Фото  - Укрінформ