Програма міжнародного форуму бандуристів з нагоди 100-річчя Київської капели бандуристів Рекомендовані

Середа, 17 жовтня 2018 06:22 Автор  Ніна Петриківська Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

З 19 по 22 жовтня в Києві та Чернігові відбудеться міжнародний форум бандуристів.

Проведення форуму у 2018 році з нагоди 100-річчя формування першого у світі унікального українського мистецького продукту – Київської капели бандуристів – це можливість вперше від 1941 року зібрати воєдино хранителів українського мистецтва з різних континентів, які майже 80 років в еміграції плекали цілий культурний пласт, на жаль, знищений у радянський період та практично невідомий в Україні. Мова йде про музичні традиції засновників Київської капели бандуристів, знайомство української спільноти з невідомим сьогодні в Україні популярним у першій половині ХХ століття інструментом – бандурою харківського типу, музичним репертуаром, збереженим представниками діаспори в еміграції та творчістю Гната Хоткевича, який вніс надзвичайно великий вклад в розвиток бандурного виконавства першої половини минулого століття.

Міжнародний форум бандуристів – це здійснений за підтримки Українського культурного фонду україно-американський проект, створений з метою спільного розвитку і промоції українського національного мистецтва у світі. Форум має на меті побудову ефективної платформи обміну досвідом між репрезентантами бандурного та хорового мистецтва з України та США в освітній, науково-дослідницькій та мистецькій галузях.

19 жовтня 2018 року, м. Київ
ЦКМ СБУ
10:00 Відкриття Форуму, круглий стіл за участі провідних репрезентантів бандурного мистецтва з усього світу.
11:00-13:30 Відкриття науково-практичної конференції, присвяченої 100-річчю Капели бандуристів: актуальним проблемам бандурного виконавства, історії жанру капели бандуристів, творчого доробку видатних бандуристів. У програмі конференції беруть участь науковці та музиканти-виконавці з різних країн світу, які читатимуть доповіді та виступатимуть зі своїми музичними проектами.
14:30-18:30 Вечірній блок. Доповіді, виступи.
19:00 – Виступ Української капелі бандуристів імені Тараса Шевченка (США)
19:30 – Показ фільму Ореста Сушка «Хоробра сімнадцятка», присвяченого історії еміграції капели до США у роки ІІ-ї світової війни.
20:30 – Зустріч з режисером фільму.

20 жовтня 2018 року, м. Київ, м. Чернігів
Конференц-аудиторія Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, Малий зал Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського,
Дитяча музична школа, м. Чернігів.
Місто Київ:
10:30-13:30 Конференц-аудиторія НМАУ імені П.І.Чайковського. Доповіді, виступи, майстер-класи від провідних бандуристів світу. Денний блок
14:30-17:30 Конференц-аудиторія НМАУ імені П.І.Чайковського. Доповіді, виступи, майстер-класи від провідних бандуристів світу. Вечірній блок
18:30-21:00 Малий зал НМАУ імені П.І.Чайковського. Початок музичного марафону “Всі бандури світу”.
Місто Чернігів:
14:30-17:00. Дитяча музична школа. Майстер-класи та доповіді учасників Української капелі бандуристів імені Тараса Шевченка та майстрів з виготовлення бандур (США).
18:00-21:00 Дитяча музична школа, м. Чернігів. Виступ Української капелі бандуристів імені Тараса Шевченка (США).

21 жовтня 2018 року, м. Київ
Володимирський собор
Малий зал Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського
10:00-13:00 Служба божа за участі хору Української капелі бандуристів імені Тараса Шевченка (США) у Володимирському соборі.
13:00-14:30 Малий зал НМАУ ім. П.І.Чайковського. Музичний марафон “Усі бандури світу”. Концертна програма від провідних бандуристів світу. Денна програма.
15:00-16:30 Майстер-клас з гри на харківській бандурі та хорового співу від УКраїнської капелі бандуристів імені Т.Шевченка.
16:30-21:00 Музичний марафон “Усі бандури світу”. Вечірня програма. Юліян Китастий (США), Дмитро Губ’як (Україна), Петро Деряжний (Австралія), Віктор Мішалов (Канада), Bandura Beyond Borders (Канада), Олесь Береговий (Аргентина), International Bandura Quartett (Канада, Аргентина, Україна, США), Тарас Столяр (Україна) та квартет НАОНІ, Chomub.ini 2.0 (Україна).

22 жовтня 2018 року, м. Київ
Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
19:00 Спільний концерт Української капелі бандуристів імені Тараса Шевченка (США) та Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г.І.Майбороди з нагоди 100-річчя Київської капели бандуристів.