У Львові відбувається творча зустріч з капелою бандуристів Північної Америки ім. Т. Шевченка Рекомендовані

П'ятниця, 26 жовтня 2018 08:42 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

26 жовтня о 10.30 у Львові, в Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини в рамках обласного семінару для викладачів бандури відкрилася презентація освітньої програми, яку підготувала українська капела бандуристів Північної Америки ім. Т. Шевченка з Детройту (США).

Українська Капеля Бандуристів Північної Америки ім. Т. Шевченка (УКБімТШ) цього року відзначає свій столітній ювілей. З цієї нагоди УКБімТШ на чолі зі своїм мистецьким керівником і диригентом Олегом Махлаєм гастролюватиме в Україні з 20-го до 28-го жовтня. Почути капелу можна буде в Чернігові, Києві, Рівному, Берестечку, Луцьку та Львові, де колектив виступатиме з концертами, представить освітні програми для молодих бандуристів та візьме участь у Божественних Літургіях.

26 жовтня у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини відбудеться творча зустріч з УКБімТШ та круглий стіл з капелянами, доповіді, демонстрація фільму «Хоробра сімнадцятка» відкриття тематичної виставки з історії створення Кобзарського Хору «Слідами болю та тріумфу» (Історія у світлинах,спогадах та відгуках). З привітальним концертом виступить капела хлопців-бандуристів «Гамалія» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини.

До виступу гостей долучаться заслужені артисти України Тарас Лазуркевич та Олег Созанський з доповідями: «Повернення харківської бандури з діаспори в Україну наприкінці ХХст.»; «Щорічна освітня програма для молодих бандуристів діаспори «Кобзарська Січ». Після завершення Обласного семінару, відбудеться покладання квітів до могили професора, залуженого діяча мистецтв України Василя Герасименка.

Свою історію капела почала з «Кобзарського хору», який заснував Василь Ємець у Києві ще в 1918-му році. Радянський уряд ліквідував цей колектив на початку Другої світової війни. Однак вже у 1941-му році ансамбль відновив свою діяльність завдяки багатьом колишнім учасникам, і згодом, у 1949-му році, емігрував до Сполучених Штатів Америки, де і сьогодні продовжує свою мистецьку місію: нести бандурне та кобзарське мистецтво до широкого кола слухачів.

Понад століття УКБімТШ презентує в світі бандурне мистецтво та популяризує українську пісню. Географія гастрольних поїздок колективу надзвичайно широка – від Північної Америки до Австралії, а також країни Європи. Капела виступала на таких всесвітньо відомих сценах, як Карнегі Холл (Carnegi Hall) в Нью-Йорку, США; Катедрі Нотр Дам (Notre Dame Cathedral) в Парижі, Франція; Мессі Холл (Massey Hall) в Торонто, Канада та багатьох інших. В Україні капела гастролювала у 1991-му, 1994-му та 2001-му роках та концертувала на сценах Львівського, Одеського та Київського оперних театрів.

Крім виступів з концертами, метою гастролей УКБімТШ є налагодження зв’язків з численними бандуристами, школами та ансамблями бандури у всій Україні для того, щоб закласти наріжний камінь побудови міжнародної програми обміну бандуристів.