Голова Комітету у закордонних справах взяла участь у Варшавському безпековому форумі Рекомендовані

П'ятниця, 26 жовтня 2018 09:11 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

24 жовтня в рамках Варшавського безпекового форуму Голова Комітету у закордонних справах взяла участь в дискусійній панелі на тему: “Вплив силової гри - природні ресурси на службі у Кремля. Справа - “Північний потік 2”. У якості спікера Г.Гопко наголосила на важливості зупинення будівництва газогону Північний потік-2 та акцентувала на загрозах реалізації цього російського проекту для енергетичної незалежності України та ЄС.

Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради України.

25 жовтня під час Варшавського безпекового форуму Ганна Гопко, Голова Комітету у закордонних справах провела зустріч із Заступником Голови Комітету з європейських справ Сеймасу Литовської Республіки Андрюсом Кубілюсом.

Сторони обговорили ініціативу “європейського плану” для України та питання розширення Європейського Союзу. А.Кубілюс поінформував про бачення майбутніх хвиль цього процесу, наголосивши, що найбільш логічним сценарієм буде вступ Балканських держав, України та деяких країн “Східного партнерства” до ЄС. Очікуваний термін вступу Балканських держав до ЄС - Головування Республіки Польща в Раді ЄС.Заступник Голови Комітету з європейських справ Сеймасу Литви А.Кубілюс наголосив, що під час нещодавнього візиту до м. Тбілісі Канцлер Німеччини А.Меркель висловила думку щодо можливості вступу деяких країн “Східного партнерства” та України в ЄС за десять років, що орієнтовно відповідає термінам другого головування Литовської Республіки в ЄС в 2027 році.

У свою чергу Ганна Гопко поінформувала литовських колег, що Український Парламент нещодавно підтримав ініціативу щодо змін до Конституції України в частині курсу на вступ до ЄС та НАТО, що є частиною реалізації домашнього завдання - докорінних змін та реформ, які наближуватимуть Україну до вступу в ЄС.

Ганна Гопко також провела зустріч з українською діаспорою за участі Президента Світового Конгресу Українців Євгена Чолія. Учасники зустрічі в Українському домі обговорили актуальні питання міжнародної політики, ролі української діаспори в Республіці Польща та інших країнах.