Ви - найкращі: Порошенко привітав українців-танцюристів з перемогою на інклюзивному фестивалі у Грузії Рекомендовані

Вівторок, 20 листопада 2018 08:14 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Українці Наталія Видайко та Сергій Рогаль виграли Гран-Прі міжнародного інклюзивного фестиваля-конкурсу "Іверія — Брілліант", який проходив у Грузії.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив президент України Петро Порошенко.

"Вінничани Наталя на Сергій - танцювальна пара на візках. Вони виконали запальний рок-н-рол і романтичний вальс, які й принесли їм Гран-Прі фестивалю. Вітаємо наших переможців! Ви - найкращі!", - написав президент.

Нагадаємо, у Тбілісі завершився І Міжнародний фестиваль-конкурс пісні, танцю та мистецтв осіб з особливими потребами «Іверія — Брілліант», у якому взяли участь понад 600 учасників із різних країн світу. 2f444oto1Україну представляли сім претендентів на перемогу. Гран-прі здобула танцювальна пара на візках Наталія Видайко та Сергій Рогаль. Кілька днів вони готувалися до конкурсу з вінницьким тренером Тетяною Клименко. Журі представили дві танцювальні композиції — запальний рок-н-рол, який вивів їх у фінал, та романтичний український вальс. Він і приніс танцюристам перемогу.

Відпочивати танцювальна пара не збираються. Попри те, що мешкають у різних містах — Наталка з Вінницької області, а Сергій з Хмельницького, вони вже складають плани і починають готуватися до нових конкурсів у Польщі та Болгарії. Єдине про що хвилюються, де знайти гроші на поїздку.

«На фестиваль у Грузії потрібно було 100 тисяч гривень, половину цієї суми виділила Вінницька міська рада, решту збирали з миру по нитці. Напередодні конкурсу в мене ще й візок поламався, думала, ну все — залишаюся вдома. Але, на щастя, знайшовся меценат, народний депутат, який за кілька годин вирішив мою проблему і я не боялася, що візок може підвести у найвідповідальніший момент, — розповідає Наталія. — Фестиваль був розкішним: багато учасників, різні номінації, вікові групи — на такій події ми були вперше. На перемогу навіть не сподівалися, хвилювання було шалене, коли оголошували переможців. Коли сказали, що ми взяли Гран-прі, то плакали і сміялися водночас. Ми прагнули показати, що люди з інвалідністю нічим не відрізняються від звичайних людей, вони також можуть і люблять танцювати. Щиро вірю, що наш приклад надихне хоча б когось одного рухатися вперед, не ховатися вдома, а працювати на користь суспільства».+

Організовувала поїздку на Міжнародний фестиваль-конкурс пісні, танцю та мистецтв осіб з особливими потребами «Іверія — Брілліант» Вінницька обласної організації Всеукраїнської організації «Союз організацій інвалідів України».