Група українських науковців відвідала штаб-квартиру НАТО Рекомендовані

Вівторок, 27 листопада 2018 08:40 Автор  Марина Осюхіна Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

20-23 листопада у Брюсселі (Королівство Бельгія) з робочим візитом перебувала група науковців та громадських діячів з України, які займаються питаннями співпраці України та НАТО, українського євроінтеграційного процесу, проблемами безпеки.

Про це порталу української діаспори "Стожари" повідомили в Центрі медіакомунікацій та рекламної діяльності Сумського державного університету (Україна).

Експерти відвідали Штаб-квартиру НАТО та Центральний штаб об’єднаних збройних сил НАТО в Європі (SHAPE). Під час візиту відбулася серія зустрічей керівників підрозділів, військових НАТО, а також дипломатичного корпусу, обмін досвідом щодо перспектив співпраці.

46942694 357095638186252 976198697186492416 n1З українською групою зустрілися заступник керівника Відділу по роботі з країнами-партнерами та країнами-членами НАТО Петр Луняк, представник Управління політичних відносин НАТО Флоріан Енке, представники Місії України при НАТО та Посол Вадим Пристайко.

Член групи науковців Микола Назаров, кандидат політичних наук, керівник Центру досліджень регіональної безпеки Сумського державного університету (Суми, Україна) вважає, що Україна стала ключовим партнером НАТО серед не членів Альянсу: «НАТО підтверджує перспективу членства України в організації. Зараз Україні необхідно наблизити її військові стандарти до НАТО та зробити необхідні економічні і політичні перетворення».

Сергій Федуняк, доктор політичних наук, професор кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету (Чернівці, Україна) наголошує, що між Україною та НАТО сьогодні сформувалися найкращі відносини за всю історію: «Проблема війни постійно була у фокусі розмов, створювала для них певний фон. Керівництво НАТО з належною глибиною розуміє ситуацію та надає всю можливу допомогу − політичну, військово-технічну, дипломатичну».

Інформація та знання, що група отримала під час візиту, сприятимуть побудові стратегії співпраці України та НАТО на науковому та експертному рівнях.