У Києві розпочався об'єднавчий собор Рекомендовані

Субота, 15 грудня 2018 05:44 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

За попередніми підрахунками, в Об'єднавчому соборі, який відбудеться сьогодні 15 грудня, візьмуть участь 192 делегата і вони обиратимуть Предстоятеля у два тури.

Запрошення взяти участь у Об'єднавчому соборі архієреїв Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та Української православної церкви (Московського патріархату) раніше направив Вселенський патріарх Варфоломій.

Як стало відомо, з кожним архієреєм на Об'єднавчий собор прибудуть двоє людей: клірик і мирянин. Усього очікується участь 192 делегатів із правом голосу з питань, які буде вирішувати собор.

Від УПЦ Київського патріархату будуть присутніми 42 архієреї, і з ними відповідно по одному священику і мирянину, загалом 126 делегатів.

Від УАПЦ підтвердили участь 12 єпископів і кожен привезе із собою священика і мирянина, тобто – 36 делегатів.

"Від Московського патріархату підтвердили участь 10 єпископів і кожен зі священиком і мирянином. Загалом – 30 осіб".
 

Загалом, за попередніми підрахунками (Екзархів Вселенського Патріарха), у соборі візьмуть участь - 64 архієрея, 64 священики і 64 мирян, усього - 192 учасника Об'єднавчого собору.

Об'єднавчому собору належить затвердити Статут Православної церкви в Україні. За інформацією радника президента України Ростислава Павленка, пропозиції до Статуту, які були сформульовані Синодом Вселенського патріархату на основі положень Томосу про автокефалію, учасникам собору представлять до обговорення екзархи Вселенського патріарха.

Проект Статуту майбутньої помісної церкви раніше розглянула комісія представників православних церков України, яка веде підготовку до об'єднавчого собору. "Ми пройшлися проектом статуту, який запропонований Синодом Вселенського патріархату. Дискутували, деякі речі збережені, деякі речі змінені, кілька відкинуто", - сказав глава інформаційного управління УПЦ-КП архієпископ Євстратій (Зоря).

Собор також обере предстоятеля Православної церкви в Україні. Згідно з наявною у агентства "Інтерфакс-Україна" інформацією, голосування за кандидатів на верховенство в помісній церкві буде таємним і відбудеться в два етапи.

Обраному на соборі предстоятелю Православної церкви в Україні 6 січня 2019 року на Фанарі після співслужіння божественної літургії Вселенський патріарх Варфоломій передасть томос про автокефалію.

Формат проведення собору, за рішенням підготовчого оргкомітету, закритий, тому представники ЗМІ не будуть допущені на територію заповідника "Софія Київська" і до самого собору Святої Софії.

На початку Об'єднавчого собору ієрархи здійснять спільний молебень, після чого з привітальним словом звернеться представник Вселенського патріарха митрополит Гальський Еммануїл, який прибув до Києва раніше. За інформацією організаторів, молебень і вітальне слово транслюватимуться на великі екрани, встановлені на Софійській площі. Також сигнал трансляції отримають телеканали.

Очікується, що на площі біля стін "Софії Київської" в суботу вранці підтримати молитвою учасників Об'єднавчого собору зберуться небайдужі українці, в зв'язку з чим в даному районі з 6.00 зміняться маршрути проходження столичного громадського транспорту.

Час проведення Об'єднавчого собору не регламентовано, проте його організатори висловлювали надію на те, що він відбудеться протягом одного дня.

У Національній поліції України заявили про готовність забезпечити порядок у Києві в день проведення Об'єднавчого собору. "Що стосується кількості поліцейських, то я скажу, що буде задіяно стільки, скільки потрібно. У нас достатньо сил і засобів, щоб забезпечити безпеку будь-яких волевиявлень громадян у центральній частині Києва, в тому числі релігійних", - підкреслив глава Нацполіції Сергій Князєв.