Понад сотню підшивок газет минулого століття передали одній з хмельницьких бібліотек Рекомендовані

Середа, 26 грудня 2018 09:16 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Понад 100 підшивок районних газет Хмельницької області 1950-60-х років та наукові видання української діаспори передав Державний історико-культурний заповідник “Межибіж” до Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки.

IMG 20181222 120649 e15455747604321Як зазначено на сайті заповідника, за своїм багатим вмістом фонди Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки роблять її дійсно універсальною, але в Меджибізькій фортеці таки знайшлося чим поповнити ресурси головної книгозбірні Хмельниччини. Науковців і краєзнавців насамперед зацікавлять періодичні видання півстолітньої давнини – районні газети, у тому числі таких адміністративних одиниць, яких нині не існує: Антонінського, Ганнопільського, Фельштинського, Солобковецького та інших, які зникли з мапи області в процесі адміністративної реформи 1950-х років. Серед них був і Меджибізький район, який приєднано до Летичівського у 1959 році.

У підшивках газет, які після реставрації і наукової обробки будуть доступні читачам – хроніка життя значної частини Хмельницької області. Попри ідеологічну комуністичну “обгортку”, яка у свою чергу видається екзотикою нинішньому читачеві, на сторінках видань перед дослідниками постає зріз життя та частина тієї суперечливої епохи.

Зовсім інший погляд, інше бачення постає у виданнях, які у ті ж роки створювалися українцями за океаном, у США та Канаді. Більшість з переданих бібліотеці книг видані Науковим товариством ім. Тараса Шевченка. Вони присвячені історії змагань за українську державність у 1917-1921 роках, проблематиці української мови в совєцькій Україні, долям учасників боротьби за самовизначення українського народу.