Українська експедиція повезе в Антарктиду на станцію "Академік Вернадський" прапори бойових бригад ЗСУ Рекомендовані

Четвер, 27 грудня 2018 07:49 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Вже на початку 2019 року в Антарктиду станцію "Академік Вернадський" вирушить 24-а Українська антарктична експедиція із прапорами бойових бригад ЗСУ.

Про це повідомляє регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

У повідомленні йдеться, що в Антарктиді експедиція займається метеорологічними, біологічними та геофізичними дослідженнями.

“До Антарктиди зі мною вирушать прапори бригади морської авіації Військово-морських сил України, 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила. А також прапор Десантно-штурмових військ ЗС України, адже я є офіцером і перебуваю в оперативному резерві однієї з бригад ДШВ. Крім того, шлях до Антарктиди пролягатиме через країни Південної Америки. Там планую зустрітися з представниками української діаспори. Онуками і правнуками тих, хто боровся за Україну під час визвольних змагань початку ХХ століття. І ще один цікавий факт: у експедицію я беру спорядження виготовлене нашими виробниками військового та туристичного спорядження”, – розповів львів’янин Андрій Мочуран, учасник експедиції на південний полюс.

Мета львів’янина – створити документальний фільм про діяльність українських науковців на південному полюсі планети.

“У мене є досвід мандрівника. Свого часу здійснював експедицію країнами Близького Сходу. Мав досвід гірських сходжень у цьому регіоні. Важкої роботи і складних метеоумов я не боюсь. Крім того, хочу продовжити ініціативу українців щодо вшанування бойових побратимів. Це запропонував мені нинішній керівник Національного антарктичного наукового центру, учасник АТО Євген Дикий”, - повідомив Андрій.

Нагадаємо, Україна - одна із 30 країн світу, яка має постійну станцію в Антарктиці, що функціонує цілий рік. Щороку на станцію "Академік Вернадський" вирушає річна експедиція, в яку входять вчені та технічний персонал. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції.