Рік українскої культури в Австрії відкриється лекцією Тімоті Снайдера про Василя Вишиваного - Вільгельма фон Габсбурга Рекомендовані

Вівторок, 22 січня 2019 07:59 Автор  Ніна Петриківська Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

2019 рік проголошено Роком української культури в Австрії. Його відкриття розпочнеться з події, присвяченій Вільгельму фон Габсбургу - нащадку австрійських цісарів, який став Василем Вишиваним та присвятив своє життя Україні.

Про це повідомляє інформаційний портал української діаспори "Стожари" з посиланням на повідомлення посла України в Австрії пана Олександра Щерби:

"Вільгельм фон Габсбурґ, Червоний Принц, Василь Вишиваний, Король України - ця людина увійшла в історію під різними іменами. Племінник кайзера, який, за планами Франца Йосипа, мав після першої світової війни очолити “Князівство Україна”. Габсбурґ, який з молодих років захопився українцями - народом без держави, народом без рабів і господарів. Воїн, який пліч-о-пліч із рядовими січовими стрільцями воював за Україну. Герой-коханець і ексцентрик. Мученик, що закінчив своє життя в безіменній могилі чи то в Лук‘янівській, чи то в Новоград-Волинській в’язниці НКВД - як «англійський шпигун».

Ми починаємо Рік української культури в Австрії з події, яка присвячена цій знаковій постаті в українсько-австрійській історії і яку Посольство проводить спільно з віденською Дипломатичною академією.

Про Вільгельма фон Габсбурґа розповість його знаменитий дослідник - американський професор Timothy Snyder.

Save the date! 31 січня, 19:00.
Diplomatische Akademie, Favoritenstraße 15a".

Детальніше про непересічну постать Василя Вишиваного читайте в ексклюзивних матеріалах "Стожар":

Василь Вишиваний – австрієць з Габсбургів. Офіцерська служба в Золочеві та служіння Україні

З фондів #ЦДАЗУ: Листи з минулого

Український Габсбург: Василь Вишиваний

Український буржуазний націоналіст з роду Ґабсбургів

10 лютого – 120 років від дня народження відомого українця з роду Габсбургів