У центрі Вашингтона відбулися поминальні заходи в пам'ять про Героїв Небесної Сотні

Понеділок, 18 лютого 2019 10:08 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У столиці США напередодні п'ятої річниці трагічних подій на Майдані 2014 року, коли в боротьбі за свободу та вільний вибір України загинуло понад сотню активістів, пройшли поминальні заходи в пам'ять про Героїв Небесної Сотні.

Про це повідомляє "Укрінформ".

Церемонія відбувалася біля меморіалу жертвам Голодомору-геноциду в Україні 1932-33 років.

У заході брали участь близько півтори сотні громадських та релігійних діячів, дипломатів, представників української діаспори в США, журналістів та американських громадян.

В пам'ять про Небесну Сотню – перших загиблих у протистоянні російській агресії, учасники акції запалили свічки.

Читайте також: В Австралії відбулася поминальна літургія за Героями Небесної Сотні

Представник організації United Help Ukraine Тетяна Алдаве зазначила, що церемонія має на меті не тільки згадувати тих, хто загинув, а й те, заради чого вони поклали своє життя – самостійного вибору України.

"Ми спільно вирішили провести цей захід біля меморіалу Голодомору-геноциду 1932-33 років, тому що це відновлює історичну правду" – наголосив посол України в США Валерій Чалий.

Він нагадав, що за минулий рік у Сполучених Штатах було зроблено багато спроб, щоб визнати правду про геноцид українського народу, і Конгрес США нарешті прийняв відповідну резолюцію.

"Цей здобуток цінує вся громада, але це також стало нагадуванням: якщо не зробити висновків вчасно, це може призвести до чергової трагедії. Частина гібридної війни – це неправда, це фейки, це спроба пропаганди, тож відновлення історичної справедливості допомагає боронити суверенітет країни, її історію, її майбутнє", – наголосив український дипломат.

Крім того, президент Міжнародного комітету з питань Криму Інчі Боумен нагадала про десятки кримських татар, які підтримали на окупованій кримській території Революцію Гідності та загинули або зникли безвісти через свій виклик російським окупантам.