У США відбулась виставка ікон написаних на ящиках з-під набоїв із зони АТО Рекомендовані

Четвер, 28 лютого 2019 09:48 Автор  Олесь Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У будинку Сестрицтва Покрови Божої Матері (голова — Леся Сівко) при Українській православній церкві св. Андрія Первозванного у Савт-Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерзі) відбулась виставка ікон, намальованих на дошках ящиків від набоїв, які залишися на полях боїв із російським аґресором на Донбасі.

У відкритті виставки взяли участь митрополит УПЦ США й усієї діаспори Антоній, архієпископ УПЦ США Даниїл, організатори виставки — Геннадій Друзенко, голова Наглядової ради Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, й Олександр Клименко, художник, автор ікон.

Під час відкриття виставки владика Даниїл розповів про безкорисливу допомогу українських медиків пораненим воїнам, число яких перевищує 56 тис. осіб, про допомогу пораненим на Майдані Незалежності під час Революції гідності.

А митрополит Антоній наголосив, що на виставці можна придбати ікону відповідно до гасла: «Придбай ікону — врятуй життя», тому що три чверті грошей від продажу ікон підуть на діяльність мобільного шпиталю. «Придбай ікону — врятуй життя» — мистецька акція київських художників Софії Атлантової й Олександра Клименка, що має на меті підтримати діяльність Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова.

1515066196 1231

Найбільше ікон – це зображення святих воїнів. Це святий Юрій, це архангел Михаїл, це святий Димитрій Солунський. Але також досить багато зображень пресвятої Богородиці, адже Богородиця є покровителькою людства, покровителькою України.

Виставка ікон побувала у Європарламенті, Верховній Раді України, Софії Київській, на території Києво-Печерської Лаври, Українському католицькому університеті у Львові, у багатьох містах Європи, США та Канади. Головна ідея проекту — перемога життя над смертю.

Кожен експонат продається. За вторговані кошти художники планують придбати мобільний шпиталь для українських бійців.

Останнє редагування Четвер, 28 лютого 2019 10:00