Українська недільна школа в Берліні відсвяткувала перший день народження Рекомендовані

Вівторок, 19 березня 2019 07:26 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

17 березня українська недільна школа у Берліні відзначила перший рік з дня свого заснування

Про це на сторінці у Фейсбуці повідомила українська дипломатка, дружина посла України у Німеччині Світлана Мельник.

"Символічно, що цьогоріч день народження Кобзаря співпав із першим ювілеєм Української недільної школи у Берліні.

54222320 2018599235107426 8326991149336100864 n1І це фантастична новина, адже створення цієї унікальної школи рік тому - справжнє чудо. Тривалий час намагання наших активістів залишалися без успіху, попри всі старання.

Однак незважаючи на об’єктивні складнощі зірки зійшлися - постала нова школа, насамперед завдяки потужній енергії нової хвилі міграції прогресивної молоді, яка бажає зберегти для своїх дітей рідну мову та культуру - навіть далеко за межами Батьківщини. І це чудово!

Тож нинішнє святкування було особливо урочистим. Учнів і батьків особисто привітав Посол Андрій Мельник, подякував організаційному комітету, вчителям, - наразі фактично волонтерами, а також голові товариства Роману Присяжнику за те, що спільними зусиллями вдалося зміцнити цей важливий освітній осередок.

Приємно, що дипломатична місія не залишається осторонь, надаючи із радістю фінансову підтримку недільній школі.

Посол також розповів батьківському комітету про те, що Посольство докладає зусиль на політичному рівні з владою Берліна задля створення у німецькій столиці повноцінної білінгуальної школи в рамках проекту Europa-Schulen із німецькою та українською мовами навчання.

Для цього існують всі передумови, адже кількість україномовних мешканців Берліна перевищує 20 тисяч осіб, включаючи понад 1000 дітей шкільного віку.

У цьому сенсі глава дипмісії закликав батьків активно долучитися до цього процесу.

А між тим діти поринали у життєвий шлях Шевченка: співали пісні, розповідали вірші, інтерактивно брали участь у яскравій відео-презентаціі, присвяченій біографії великого поета, робили квести і розмальовували хатинку Тараса.

В іграх малюки дізнавались, хто ж такі чумаки і що таке кріпацтво, як виглядають воли і чому вчили дітей дяки і що улюбленим деревом Тараса була тополя, а він дуже любив їсти борщ і рибу.

Сьогодні панувала чудова дружня творча атмосфера!

Хочеться щиро запросити усіх, хто хотів би навчити своїх діточок читати і писати материнською мовою, дати можливість відчути дух української культури із самого дитинства - приводити їх до недільної школи.

Наразі працюють підготовчий клас, та 1,- 2,- і З-й класи, і вже понад 50 школяриків щонеділі із величезним задоволенням опановують рідну мову. З цих питань звертайтесь до Українська Школа в Берліні.

Щиро зичимо школі нових великих успіхів!", - написала Світлана Мельник.

54435896 2018599055107444 8508833742456881152 n1

Фото: стоірнка Svitlana Melnyk у Facebook