Українці в Росії зможуть проголосувати на виборах, тільки виїхавши за її межі — МЗС Рекомендовані

Понеділок, 25 березня 2019 14:25 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Українці, які перебувають у РФ, з міркувань безпеки зможуть голосувати лише за її межами. Інакше вони ризикують потрапити в поле зору ФСБ.

Про це під час прес-конференції повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Він спростував тезу про те, що такі заходи безпеки позбавлять можливості проголосувати мільйони українців.

"Ми маємо створити умови для того, щоб усі проголосували за кордоном, але ті, хто перебуває на території Росії - країни агресора, вони можуть голосувати за межами Росії. Ми не можемо проводити вибори на території країни-агресора, зокрема й через небезпеку для наших громадян", - сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін на прес-конференції в понеділок у Києві.

Глава МЗС наголосив, що співробітники ФСБ РФ відстежують українців, які відвідували консульства в Росії.

"У нас навіть останнім часом знижується кількість консульських дій. Коли ми запитуємо, чому, то відповідь проста - українці бояться приходити, оскільки потім до них приходить ФСБ", - розповів він.

Коментуючи тезу про те, що, не відкривши виборчі дільниці в РФ, МЗС позбавило можливості проголосувати дуже велику кількість громадян України, міністр зазначив: "Під час останніх президентських виборів на всіх дільницях у Росії проголосували 1100 осіб... Маніпулювати тим, що мільйони українців не зможуть проголосувати, не потрібно".

Глава української дипломатії знову нагадав, що в Україні не буде ні довгострокових, ні короткострокових російських спостерігачів. "Спостерігачі країни-агресора, яка порушила всі можливі й неможливі принципи міжнародного права, принципи моралі, не можуть спостерігати за тим, як відбуваються демократичні вибори", - висловив переконання П.Клімкін, додавши, що російські спостерігачі працюють "не на демократію, а на відповідні спецслужби".

Нагадаємо, чергові вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року.

Очільник МЗС також іще раз підкреслив, що на українських виборах не буде російських спостерігачів - ані довгострокових, ані короткострокових: "Спостерігачі країни-агресора, яка порушила всі можливі і неможливі принципи міжнародного і морального права, не можуть наглядати за тим, як здійснюються демократичні вибори".

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія раніше відмовила Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ у реєстрації 24 громадян Російської Федерації міжнародними спостерігачами на чергових виборах Президента України 31 березня, оскільки згідно з законом "Про вибори Президента України" офіційним спостерігачем, зокрема від міжнародних організацій, не може бути особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.