Україна висловлює підтримку народу Франції у зв'язку з пожежею в Соборі Паризької Богоматері Рекомендовані

Вівторок, 16 квітня 2019 06:43 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Собор є символом Франції та нашої європейської культури. Від усього серця з нашими паризькими друзями

Такі слова підтримки у Twitter розмістив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон подякувала за висловлену підтримку.

 

«Пожежа у Соборі Паризької Богоматері – перлині європейської духовності й культури. У вогні частка кожного з нас. Співпереживаємо разом із Францією», - написав Надзвичайний та Повноважний Посол України у Франції Олег Шамшур.

Президент України Петро Порошенко висловив слова підтримки французькому народу у зв’язку із пожежею у Соборі Паризької Богоматері.

Про це йдеться в повідомленні голови держави на його сторінці у Twitter.

«Палає Нотр-Дам де Парі і я молю Бога, щоб ніхто не загинув. Ця будівля важлива і для українців, там відбувалися служби по Голодомору. Я брав участь у інтронізації Бориса Гудзяка, який ставав Владикою греко-католиків. Висловлюю слова підтримки президенту Еммануелю Макрону і народу Франції», – йдеться в повідомленні.

Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що “Це величезний удар для історії, культури не лише Парижа, а й усієї Європи та світу.

Робота Мінкультури - збереження для прийдешніх поколінь усіх культурних та історичних пам‘яток, мистецького надбання, яким володіє Україна.

І ми, як країна, яка втрачає спадщину на окупованих територіях як ніхто інший знає, як боляче спостерігати це наживо. Сподіваємось, що пожежникам вдасться врятувати і не дати зникнути з культурної мапи світу надзвичайну пам‘ятку. Від себе хочу наголосити, що готові максимально швидко направити своїх кращих фахівців та реставраторів для робіт з відновлення Собору!”, - пише міністр.