Павло Клімкін запропонував український варіант акції "Безсмертний полк" Рекомендовані

П'ятниця, 03 травня 2019 11:03 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підтримав ідею українського письменника Андрія Куркова провести акцію, альтернативну «Безсмертному полку».

1 травня Курков написав у Facebook, що телеканал «Інтер» від імені «Союзу ветеранів» кличе свої глядачів взяти участь у російській акції «Безсмертний полк» у Києві.

«А може треба пройтися по містах України не з портретами загиблих за країну, якої більше немає, а з портретами загиблих за Україну на Донбасі, з портретами зниклих безвісті там же і в Криму, з портретами викрадених і захованих в тюрмах РФ українських громадян?» – запропонував Курков.

Клімкін назвав ідею письменника «слушною».

 

 

«Слушна ідея, повністю підтримую. Пропоную тоді вийти на вулиці також з портретами українців, замордованих у часи сталінських репресій. Це буде адекватна відповідь, для повноти картини у людському та історичному вимірі», – зазначив міністр.

У Росії «Безсмертний полк» – це, за ідеєю, хода з портретами родичів, які брали участь у Другій світовій війні. Вона розпочиналася як громадська ініціатива, але впродовж останніх кількох років набрала більш офіційного змісту.

Пізніше акції набули прокремлівського характеру. Портрети для участі в акції у Росії можна придбати в магазинах, тобто йдеться вже не про вшанування родичів, а про віддання шани будь-яким учасникам тієї війни.

Росія також сприяє організації акції «Безсмертний полк» у деяких країнах світу.

Разом з тим, Посол України в Португалії - Інна Огнівець, звернулася до муніципалітету Лісабону та районів міста, де планується проведення акцііі «Безсмертний полк», що організовує московське посольство, з проханням вжиття заходів, для уникнення використання символік терористичних організацій ДНР/ЛНР, що мало місце минулого року.