В Осло вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни Рекомендовані

П'ятниця, 10 травня 2019 08:02 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

З нагоди Дня пам’яті та примирення в Україні та Дня звільнення Норвегії 8 травня 2019 року на Західному цвинтарі міста Осло відбулася урочиста церемонія зі вшанування пам’яті загиблих у роки Другої світової війни.

Про це повідомляє Посольство України в Королівстві Норвегія.

8May2019 5 tmb 270x180Віддаючи шану мільйонам полеглих під час Другої світової війни, Посол України в Норвегії Вячеслав Яцюк підкреслив особливий внесок українців у перемогу над нацизмом, у тому числі, їхню важливу роль у звільненні північної Норвегії від нацистської окупації у 1944 році. Український дипломат окремо наголосив на найважчій серед інших народів ціні, яку довелося заплатити Україні та українському народу за цю перемогу. Вячеслав Яцюк також закликав пам’ятати про сотні тисяч українців, які у роки Другої світової війни були змушені воювати на два фронти, зокрема, у лавах Української повстанської армії, прагнучи вибороти незалежність України.

У рамках урочистої церемонії відбулося покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам, у тому числі, українським солдатам та офіцерам. Завдяки ініціативі норвезьких громадських активістів були ідентифіковані окремі з українців, які поховані на Західному цвинтарі Осло (Vestre Gravlund),– їхні імена були оприлюднені під час церемонії.

Пам’ять загиблих у роки Другої світової війни була вшанована хвилиною мовчання.

У церемонії взяли участь представники Міністерства закордонних справ та інших державних установ Норвегії, норвезькі громадські активісти, члени української громади, дипломати Посольства України в Королівстві Норвегія.