Пішла з життя відома українська активістка на Сахаліні Людмила Засенко Рекомендовані

П'ятниця, 31 травня 2019 11:55 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Відома активістка українського руху на російському Сахаліні, фундатор та керівник ансамблю козачої пісні "Воля" Людмила Засенко відійшла у вічність.

З великим сумом повідомляємо, про відхід у вічність активної членкині українського руху в Росії, на Сахаліні Людмили Засенко.

Пані Людмила багато сил, енергії доклала до популяризації і поширення української пісні. Заслужений працівник культури Росії і України, Людмила Засенко створила і керувала ансамблем козачої пісні “Воля”.

Завдяки пані Людмилі українські пісні лунали на Далекому Сході, на Сахаліні.

Любов до пісні пані Людмилі передали її батьки, її Батьківщина-Україна, і цю любов вона пронесла через все життя. Де була пані Людмила,там дзвеніла українська пісня. Завдяки таким сподвижникам як Людмила Засенко українська пісня живе і буде жити. Плідною діяльністю на культурній ниві Людмила Засенко залишила свій слід.

Висловлюємо співчуття родині пані Людмили, її чоловіку, колишньому голові ради Сахалінської регіональної громадської організації «КиївськаРусь» Миколі Засенку.

Об’єднана прес-служба українських організацій Росії

24a0f8237d1Людмила Петрівна Засенко (Кикоть) народилася 25 червня 1948 року в селі Сушки Канівського району Черкаської області. Разом з сестрами вже у 15 років виступала в складі тріо бандуристок. Закінчила Державний Київський інститут культури імені Корнійчука (нині Київський національний університет культури і мистецтв – ред.) за спеціальністю "диригент-хормейстер народного хору" (1981). П'ятдесят один рік вона присвятила сфері культури, з них 25 років пропрацювала на посаді хормейстера ансамблю козачої пісні "Воля".

Знавець і поціновувач козацьких традицій, зокрема, козачого фольклору, Людмила Петрівна передавала свої глибокі знання колективу, а через нього - слухачам, тим більше що шанувальників у "Волі" завжди було чимало. Під її керівництвом в 1995 році ансамбль отримав звання "Народний". Професійна майстерність, активна життєва позиція, творчий пошук - ці якості Людмили Петрівни привели ансамбль до перемог на фестивалях різного рявня, включаючи міжнародний.