Почесний інженер із Міннесоти відвідав Центральний державний архів зарубіжної україніки (ЦДАЗУ) Рекомендовані

Понеділок, 03 червня 2019 07:24 Автор  Віра Фазлєєва Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

31 травня 2019 р. в ЦДАЗУ в рамках проведення Дня відкритих дверей, що проходив під гаслом «Архів зустрічає друзів», відбулася хвилююча зустріч працівників архіву із багаторічним Головою філії Товариства українських інженерів Америки з Міннеаполісу (штат Міннесота) США, фондоутворювачем і давнім другом архіву Олександром Полецем.


Товариство українських інженерів Америки (ТУІА, англ. Ukrainian Engineers' Society of America) було засноване навесні 1948 році і мало на меті об’єднати українських інженерів та науковців для їх професійного збагачення та обміну знаннями, вивчення передових сучасних технологій, розвитку соціальної та професійної мережі.

У 1954 р. з ініціативи ТУІА в Торонто (Канада) відбувся Перший З’їзд українських інженерів Америки та Канади. Щороку Товариство проводить загальні збори своїх представників, а також є активним учасником українських координаційних рад за кордоном. Серед них – Конференція академічних товариств, Український конгресовий комітет Америки та Світовий конгрес українців.

За сім десятиліть існування було засновано кільканадцять подібних товариств у різних куточках США, де працювали інженери-українці. І лише на початку 1990-х років, за часів національного відродження України, представники ТУІА відвідали свою історичну Батьківщину.

Саме тут, на рідній землі, за сприяння і безкорисливої підтримки ТУІА та Координаційного комітету допомоги Україні у США (Олександр Полець є одним із активних учасників цього допомогового комітету), у 1990 р. було засновано Київське крайове товариство українських інженерів і відновлено Українське інженерне товариство у Львові.

Олександр Полець був глибоко схвильований зустріччю із працівниками ЦДАЗУ, завірив колектив у збереженні дружніх відносин та плідної співпраці на майбутнє.

автор: Віра Фазлєєва провідний науковий співробітник відділу використання інформації ЦДАЗУ