Верховна Рада України ухвалила закон про надання громадянства іноземцям – захисникам України Рекомендовані

Четвер, 06 червня 2019 11:07 Автор  Михайло Українець Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Верховна Рада ухвалила проект закону, який спрощує процедуру отримання громадянства для іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України.

За законопроект №3433 на засіданні 6 червня проголосували 230 народних депутатів із мінімально необхідних 226.

Документом внесено зміни до Законів України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" та "Про громадянство України".

Як ідеться у пояснювальній записці, війна на Сході України, зумовили необхідність розгляду питання щодо визначення правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті України. Іноземці та особи без громадянства, жертвуючи часом, матеріальними ресурсами, здоров’ям, та навіть життям, вносять вагомий вклад в захист національних інтересів та суверенітету України, що є великою заслугою перед Українською державою. Значна кількість іноземців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України, змушені шукати притулок в Україні через агресивне ставлення країни їхнього громадянського походження (перш за все – РФ) до діяльності даних осіб, спрямованої на захист територіальної цілісності та недоторканості України. 

Законом закріплено право визнати іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності України, такими що на законних підставах перебувають на території України та надати їм можливість одержати посвідку на тимчасове проживання в Україні на час участі у захисті територіальної цілісності та недоторканості України.

Також закон передбачає, що таких осіб не можуть примусово повернути до держави-агресора або країн що не визнає територіальну цілісність України чи підтримує агресію проти України.

Також закріплено норму спрощеного порядку прийняття у громадянство України іноземців та осіб без громадянства, які надавали практичну допомогу у захисті територіальної цілісності та недоторканості України.

Закон був внесений до парламенту ще у 2015 році, однак в першому читанні його ухвалили аж в жовтні 2018.