Львів'ян та гостей міста запрошують на Музичну урочистість на вшанування пам’яті 100-ліття примадонни світової опери. «Голос серця» Іри Маланюк Рекомендовані

Вівторок, 18 червня 2019 09:00 Автор  МІОК Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
21 червня 2019 р. о 18.00 год. в актовій залі головного корпусу НУ «Львівська політехніка» відбудеться Музична урочистість на вшанування пам’яті 100-ліття примадонни світової опери. «Голос серця» Іри Маланюк.
Одна з найвидатніших солісток Віденської, Цюрихської та Мюнхенської опер у 50-х та 60-х роках, оперна примадонна світової слави, чий голос звучав на всіх континентах – на оперних сценах Італії, Франції, Великої Британії, Іспанії, Аргентини й інших країн. А сьогодні звучатиме в одній із найвишуканіших зал Львова – у Матейківській залі Львівської політехніки.
 
Одна з 6 найкращих у світі виконавиць Ваґнерівських опер. Тогочасна критика захоплювалася, публіка аплодувала стоячи: на оперних сценах світу співала «нова Венера, яка прийшла з України». Нащадок видатного роду Соломії Крушельницької, вона була покликана стояти на оперній сцені. Оперне мистецтво було її стихією. Та, перебуваючи далеко від рідної землі, співачка завжди була душею з Україною. Перлина світової опери пам’ятала, що вона – «українка з Галичини». Тож у 100-ліття її уродин знаковим для України є відкриття знаменитого імені й таланту оперної примадонни світової слави.
  • Як зростала та розгорталася творча історія успіху Іри Маланюк?
  • Як особистісний успіх однієї кар’єри стає величчю нації?
  • Як інтегрується українське мистецтво у світовий простір?
  • Як творити власну історію успіху?
Атмосфера музичної урочистості занурить у час, у якому животворила оперна примадонна. Слухачі зможуть почути справжній квітучий голос Іри Маланюк. Звучатимуть найзірковіші оперні арії Іри Маланюк у блискучому виконанні Іванни Таратули Філіпенко, оперної співачки з Сан-Франциско, чия звукова палітра найточніше відтворює «співочу красу і полум’я» голосу Іри Маланюк.
 
Захід відкритий для всіх зацікавлених.
Місце проведення: головний корпус НУ «Львівська політехніка», актова зала,
вул. С. Бандери, 12
Дата і час: п’ятниця, 21 червня 2019 р. о 18.00 год.
Організатор: Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК)
 
Довідка. Іра Маланюк – провідна солістка Опери в Ґраці, одна з найвидатніших солісток Мюнхенської опери, «найбільша оперна співачка континенту» у ХХ столітті.
Народилася 29 січня 1919 року у Станіславові (Івано-Франківськ). З 16 років почала займатися оперним вокалом у Консерваторії рідного міста, згодом навчалася у професора Львівської консерваторії Адама Дідура. У 1939 р. дебютувала в ролі Амнеріс в опері Верді «Аїда» на сцені Львівського Оперного Театру. У 26 років розпочала західноєвропейську кар’єру в оперному театрі Ґраца. З 1947 р. до 1952 р. була солісткою опери в Цюриху. З 1952 до 1956 року – солісткою Мюнхенського Оперного Театру. З 1956 р. до 1973 р. виступила 270 разів як солістка у Фольксопер у Відні, 212 разів як солістка у Віденському Державному Оперному Театрі. Професор у Консерваторії Ґраца. Двічі удостоєна престижного звання Камерзінґерін – у Німеччині (1957 р.) і в Австрії (1973 р.)
Іванна Таратула Філіпенко – оперна співачка з Сан-Франциско, професор музики в коледжі Лос Меданос, музичний директор Julivanna Music Studio, Voice Coach. Навчалася у Львівському училищі культури, у Львівській консерваторії, а далі – навчання у США. Волонтерка, ініціаторка концертного проекту «З любов’ю до України», метою якого був збір коштів для родин, які постраждали під час війни на сході України.
 
За детальнішою інформацією просимо звертатися за тел.
+38 (032) 258-01-51, або на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Останнє редагування Вівторок, 18 червня 2019 09:17