Відійшов у вічність засновник Канадського інституту українських студій Манолій Лупул Рекомендовані

Понеділок, 29 липня 2019 08:12 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
 Dr. Manoly R. Lupul, 1927–2019 Dr. Manoly R. Lupul, 1927–2019
У Канаді у віці 91 року помер доктор Манолій Лупул – нащадок українських емігрантів, історик та україніст.

Про це повідомив посол України в Канаді Андрій Шевченко у Twitter.

«Відійшов у вічність Манолій Лупул – перший директор Канадського інституту українських студій, знакова постать для західної україністики. Досі під враженням від зустрічі з ним: колючий, пристрасний і мудрий обстоювач українських прав у Канаді», – написав дипломат.

 

Манолій Лупул народився у Віллінгтоні в Альберті, Канада, 1927 року. Батьки його батьків переїхали до Канади з Буковини на початку ХХ сторіччя. Лупул навчався в Альбертському університеті, Університеті Міннесоти, отримав ступінь доктора історії в Гарварді. Викладав у Альберті та в університеті Бостона.

У 1967 році він заснував Канадський інститут українських студій при Альбертському університеті – осередок українознавства, який займається науково-дослідницькою та видавничою діяльністю з української та українсько-канадської тематики і очолював його до 1986 року.

«Він ефективно мобілізував підтримку української громади для КІУС, надихнув і залучив покоління молодих науковців до продовження роботи інституту. Водночас він продовжував втілювати власні академічні інтереси, публікуючи численні наукові статті та редагуючи п’ять збірок статей на тему мультикультуралізму і різноманітних аспектів життя українців у Канаді», – йдеться в повідомленні Альбертського університету.

Церемонія прощання з Манолієм Лупулом призначена на 8 серпня.