У Львові вшанують пам’ять жертв Великого терору в урочищі Сандормох. Міжнародна Акція – Реквієм «Читання імен. Сандормох» Рекомендовані

Четвер, 01 серпня 2019 12:04 Автор  МІОК Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Український козацький хрест в урочищі «Сандармох» Український козацький хрест в урочищі «Сандармох»

У Львові, 5 серпня, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) організовує міжнародну Акцію – Реквієм «Читання імен. Сандормох»

 

5 серпня – День пам’яті, жертв Великого терору в урочищі Сандормох Медвеж’єгорського району Карелії, на землі, де було розстріляно і закатовано 6 241 людину 60 національностей, серед яких – 677 українців.

27 жовтня і 2–4 листопада 1937 року капітан держбезпеки Михайло Матвєєв розстріляв 1111 соловецьких в’язнів, серед них – 165 українців, цвіт української нації – письменників, міністрів, учених, артистів…

Акція відбудеться в багатьох містах світу: у Сандормосі, Владивостоці, Гельсінкі, Вашингтоні, Празі, Берліні, Софії, Москві… МІОК ініціював проведення акції у Львові, у Львівській політехніці.

У цілому світі в цей день прозвучать усі імена тих, хто знайшов свій останній притулок у холодній землі. Неоспівані, невідмолені, вони чекають на молитву і пам’ять про себе.

Наша акція – це вияв солідарності з нинішніми політв’язнями, з тими, хто був убитий і замордований давно і тими, хто невинно страждає сьогодні.

Наша акція – це протест проти країни агресора, нерозкаяної держави – спадкоємиці великого терору.

Наша акція – це також пересторога для українців, попередження про те, що совєцький терор не зник, він трансформувався у нові форми і підтверджує свою спадкоємність і живучість державного насильства у Росії.

Свідченням цього є анексія Криму і вбивства-арешти кримських татар; війна, розпочата Російською Федерацією, і ув’язнення українців; утримування під арештом наших моряків. Зрештою, арешт у кращих традиціях 37-го року Юрія Дмітрієва, карельського і російського дослідника історії політичного терору в СРСР, правозахисника, який віднайшов місце розстріляного соловецького етапу, а також Сергія Колтиріна, директора Медвеж’єгорського краєзнавчого музею. Це й незаконні розкопки у Сандармосі, які здійснює експедиція  РВІТ (Російське Військово-історичне товариство), намагаючись показати, що на цьому місці поховані лише російські солдати російсько-фінської війни. 

В Акції-Реквіумі візьмуть участь працівники МІОКу, ректор Львівської політехніки. До участі запрошено Маркіяна Мальського, голову ЛОДА, та Андрія Садового, Львівського міського голову.

Місце та час проведення: 5 серпня 2019 р. о 13.00 год. у фоє головного корпус НУ «Львівська політехніка», ІІ поверх вул. С. Бандери, 12

 

Захід відкритий для всіх зацікавлених.

За детальнішою інформацією просимо звертатися
за тел. +38 (032) 258-01-51, або на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Зоряна Харів

Останнє редагування Четвер, 01 серпня 2019 12:43