Україна і США уклали меморандум про пошук полонених і зниклих безвісти Рекомендовані

Вівторок, 06 серпня 2019 08:29 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У посольстві України у США відбулось підписання меморандуму про порозуміння між Міноборони України та Агенції з пошуку військовополонених Міноборони США. Документ, зокрема, покликаний допомогти з пошуком полонених і зниклих безвісти під час війни з Росією.

Участь у підписанні меморандуму взяли посол України Валерій Чалий та директор Агенції Міністерства оборони США Келлі МакКіг, повідомляє посольство України у США.

"Меморандум є результатом дворічної роботи посольства України в США спільно з американськими партнерами в підготовці необхідної нормативно-правової бази, яка дозволяє пошук на території України і повернення в США зниклих під час Другої світової війни американських військовослужбовців. Наразі це третій меморандум про взаєморозуміння, укладений між центральними органами виконавчої влади України та міністерством оборони США щодо цього", - заявили в посольстві.

Цей документ став вже третім меморандумом про порозуміння, укладеним між українською владою та Міністерством оборони США у цьому питанні.

Попередні меморандуми у цій сфері були укладені Службою безпеки України та Міністерством у справах ветеранів України.

Крім того, меморандум передбачає обмін досвідом з американською стороною щодо особливостей пошуку військовослужбовців ЗСУ та інших силових структур, які зникли безвісти чи попали в полон під час збройної агресії Росії проти України.