Подробиці Форуму української молоді діаспори «Хмельницький 2019» Рекомендовані

Середа, 28 серпня 2019 07:09 Автор  Михайло Українець Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Вже восьмий рік поспіль Форум української молоді діаспори мандрує по різних куточках України. Цьогоріч на ці п’ять днів епіцентром, міжнародною столицею української молоді діаспори стала Хмельниччина.

Розпочався форум з вітального слова Дмитра Лєкарцева, президента Світового конгресу українських молодіжних організацій, який зазначив, що Україна може пишатися своєю діаспорою, адже це гідні сини і доньки свого народу. Наша молодь – це лобісти українських інтересів у бізнесі, політиці та культурі, борці із фейками, це молоді науковці на кафедрах в університетах світу від Польщі до Америки. Незважаючи на молодий вік, вони багато знають і багато працюють, досягають шалених результатів.

IMG 95031

Пан Дмитро зауважив, що у сучасному світі молодь давно не обмежується заходами студмістечок. Вона є великою рушійною силою, яка впливає на всі сектори суспільного життя, світову культуру, і світ поступово підходить до визнання цього факту. Саме люди віком від 25 до 35 років, згідно статистичних даних, невдовзі становитиме переважну частину населення нашої планети. Це чітко проявляється в значному “змолодшанні” людей, які займають важливі політичні посади в урядах чи парламентах. Саме молоді люди є авторами найуспішніших стартапів, що стали відомими у всьому світі.

IMG 95041

“Молодь має енергію, ентузіазм, має вплив. Саме молоді люди готові змінювати світ на краще. Молодь діаспори та України не просто здатна робити справи – вона вже працює. Сьогодні ми говоримо про те, як далі будувати співпрацю в політиці, бізнесі, інформаційному просторі, соціальних проектах, а головне – ми маємо визначити, як молодь діаспори може допомогти Україні, і як сама Україна може допомогти їй це зробити, – сказав Дмитро Лекарцев. – Наш Форум – це простір для діалогу. Тут народжуються нові партнерства та нові проекти. І я щиро вірю, що молодість, інноваційність та енергія, якими повна ця зала, зіграють значну роль у побудові нового іміджу України та просування її інтересів у світі.”

IMG 95151

Програма форуму є надзвичайно насиченою. Так, під час першої тематичної сесії присутні поговорили про досягнення і перспективи українського молодіжного руху Світового Конгресу Українських Молодіжних Організації. Модерував розмову голова СКУМО Дмитро Лєкарцев (Молдова).

Своїм досвідом із розвитку організацій поділилася голова світової управи організації «ПЛАСТ» Марта Кандюк Кузмовіч (США), яка розповіла, що «ПЛАСТ» уже існує більше 100 років і усі ці роки дотримується гасла «Любити Бога та Україну». Також в організації немає вікового обмеження, тобто усі бажаючі можуть долучитися. В розмові також взяли участь Голова Сербсько-Української Торгово-Промислової Палати Мирослав Хочак (Сербія) та представник ОБСЄ в Україні Лукас Кєльцен.

Під час другої тематичної сесії обговорили питання залучення діаспорян до процесів здійснення зовнішньої політики України. Модератором виступив секретар СКУМО Роман Руссу (Молдова). Так, засновник Міжнародної громадської організації «Global Ukraine» Віолета Москалу говорила про надзвичайну важливість наявності квоти для представників діаспори у Верховній Раді України. Адже маючи своє представництво у найвищому законодавчому органі держави, представники діаспори могли б ще активніше та результативніше працювати для становлення України як розвинутої європейської держави. До розмови долучилися Голова Європейського Конгресу Українців Ярослава Хортяні (Угорщина), Голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний, Народний депутат VIII скликання Степан Барна.

Після перерви учасники обговорили роль земляцтва, як суспільного явища для єднання та взаємодопомоги. Історією становлення громадської організації «Земляцтво Хмельниччини» поділився її голова Михайло Каплун. Організація виникла в кінці 1996 року, а офіційно зареєстрована була на початку 1997. За роки роботи її учасники активно допомагали інтернатам та іншим закладам соціального спрямування в Хмельницькій області.

Про роботу та результати діяльності організації також розповів заступник голови ГО «Земляцтво Хмельниччини» Микола Колесник.

В ході роботи представники діаспори відвідали Центр комплексної реабілітації «Родинний затишок». Директор Антоніна Корчинська провела екскурсію для гостей та презентувала роботи, які виготовляють підопічні центру. Представники діаспори поспілкувалися із вихованцями закладу та передали подарунки.

69747662 10162423849935722 1970537141503000576 n1

Метою Форуму української молоді діаспори «Хмельницький 2019» є популяризація України в світі та об’єднання учасників навколо ідеї консолідації світового українства.

Програмою форуму передбачено проведення панельних дискусій, обговорень та роботи у групах з метою обміну досвідом та кращими практиками. Окрім цього, заплановано проведення зустрічей учасників заходу з представниками органів державної влади та місцевого самоврядування.

Форум організовано за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Хмельницької обласної держа