Зеленський ветував закон про державну підтримку "Пласту"

Середа, 04 вересня 2019 12:43 Автор  Михайло Українець Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Президент України Володимир Зеленський ветував закон про державну підтримку національної скаутської організації «Пласт».

Законопроєкт повернули до парламенту з пропозиціями президента. Їхній текст наразі не доступний на сайті Ради.

Тепер парламент має або врахувати ці пропозиції або подолати вето президента 300 голосами.

Глава Верховної Ради 8 скликання Андрій Парубій підписав цей закон 19 червня. Нардепи ухвалили його 30 травня.

 П’ятий президент України Петро Порошенко і українські пластуни у день відкриття Національного пластового вишкільного центру в місті Буча на Київщині, 14 жовтня 2018 року

П’ятий президент України Петро Порошенко і українські пластуни у день відкриття Національного пластового вишкільного центру в місті Буча на Київщині, 14 жовтня 2018 року

Згідно із законопроєктом, "Пласт" мав би отримати державну підтримку. Окрім того, держава офіційно визнає заслуги пластівської організації, зокрема, освіту дітей та молоді, історичний внесок пластунів у становлення державності і участь в боротьбі за здобуття незалежності України.

Законопроєкт мав на меті також налагодження зв’язків між "Пластом" та владою на різних рівнях. Водночас втручання органів місцевого самоврядування у діяльність орагнізації не допускається.

ДОВІДКА. “Пласт” – національна скаутська організація України. Цей рух виник услід за англійським, німецьким та іншими національними молодіжними рухами в 1911 році на частині території нинішньої України, яка входила в той час до складу Австро-Угорщини. Мета “Пласту” – сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді. "Пласт" з'явився у 1911 році. Однак днем його засування вважають 12 квітня 1912 року. Саме тоді у Львові вихованці одного з засновників "Пласту", Олександра Тисовського, вперше склали Пластову Присягу.

В Україні діє 137 осередків цієї організації. Більшість українців світової діаспори виховувалась у "Пласті".