У Лондоні помер відомий український ліричний тенор, бандурист і музично-громадський діяч Володимир Луців Рекомендовані

Середа, 11 вересня 2019 12:42 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Володимир Луців Володимир Луців

У віці 90 років, у Лондоні, відійшов у вічність відомий ліричний тенор, бандурист і музично-громадський діяч Володимир Луців

Свої співчуття з приводу смерті відомого українського ліричного тенора, культурного діяча Володимира Луціва висловили у Посольстві України в Лондоні.

«Висловлюємо щирі співчуття з приводу смерті Володимира Луціва — талановитого співака-тенора, музиканта, культурного діяча, благодійника. Вічна пам’ять», - йдеться на сторінці українського диппредставництва.

«Глибоким болем діткнула нас вістка про відхід у засвіти Маестро Володимира Луціва, який залишив порожнє місце серед всіх, хто знав цю надзвичайну Людину. Хор «Промінь надії» сумує разом з дружиною Лесею, дочками Анною, Оксаною, Іванкою та їхніми родинами», - йдеться у дописі українського катедрального хору «Промінь надії».
999xresdefault1
 
"життєвим кредо покійного було: «Я нестиму людям українську культуру, щоб Україна була знана у всьому світі", - зазначають друзі Луціва з хору.

 

Володимир Луців народився 5 червня 1929 року в місті Надвірна Івано-Франківської області. Наприкінці Другої світової війни потрапляє у Німеччину. Зустріч із кобзарем Григорієм Назаренком, керівником капели бандуристів ім. Миколи Леонтовича, визначила його подальшу долю: у майстерні братів Гончаренків отримує свою “нерозлучницю”-бандуру, ставши наймолодшим учасником капели. 1948 року Володимир Луців приїхав у Великобританію, де брав приватні лекції вокалу. Пізніше він навчався в коледжі св. Трійці, а далі студіював у консерваторії св. Кекилії. Будучи студентом багато концертував у європейських країнах.

Професійна кар’єра Володимира Луціва розпочалася в 1961 р., коли він презентував Англію на Міжнародному пісенному конкурсі (тепер Євробачення) у Бельгії, де здобув перше місце. Як професійний співак Тіно Вальді (артистичний псевдонім Володимира Луціва) працював у міжнародних музичних ревіях, концертних шоу, радіо і телевізійних програмах. Виступав на престижних сценах Європи, CШA, Канади, Австралії. У супроводі оркестрів, хорів, фортепіано та улюбленої бандури десятиліттями пропагував українські пісні й думи. Він також з успіхом виконував міжнародні і, зокрема, неаполітанські пісні, які він записав вперше на платівках з українським текстом.

Володимир Луців видав свою автобіографію “Від Бистриці до Темзи” (1999). Він заснував благодійний культурно-мистецький фонд ім. В. Луціва у Надвірній (2002), який опікується талановитою молодцю Карпатського краю.

Впродовж своєї довгої кар’єри Володимир Луців отримав багато перемог і відзнак: перше місце на Міжнародному пісенному конкурсі (Бельгія, 1961), срібну медаль за виступи на кораблях “Квін Мері” і “Квін Елізабет” (1970), почесні грамоти Штату Массачусетс (США, 1966), Українського Конгресового Комітету Америки (США, 1980), Світового Конгресу Вільних Українців (Канада, 1981), Львова (1998) і Києва (2000), медаль св. Володимира Великого Світового Конгресу Українців (Канада, 2008) та ін. Володимир Луців також є лауреатом міжнародної премії ім. В. Винниченка (Київ, 1993).

За вагомий особистий внесок у популяризацію історичних та сучасних надбань України у світі, формування її позитивного міжнародного іміджу Президент України Віктор Ющенко своєю постановою від 17.01.2008 нагородив маестро Володимира Луціва орденом “За заслуги” II ступеня.